Minecraft- nekompatibilní grafická karta?

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, chtěl jsem si spustit Minecraft na svém starším PC, ale vyskočila mi chybová hláška imageshack.us/... Samozřejmě jsem zkoušel nejnovější ovladače, ale tato hláška mi tam skáče pořád.. Šlo sice spíše o takovou sázku, že to na něm rozjedu, ale s tímhle mám jen tak polovinu úspěchu. Za každou radu budu rád. Díky

11 odpovědí na otázku

0x

To CPU-Z jste měl spíš přepnout na záložku s grafikou.

Minecraft vyžaduje OpenGL 2.0, který mimo jiné přidal podporu pro vertex shadery, které v directx rozhraní jsou v devítce. Něco mi říká, že D3D9 kompatibilní grafiku na celeronu 300 mít nebudete.

Mám tam DirectX verzi 9.0c, jestli máte na mysli tohle.

Ne, mám na mysli, jakou tam máte grafiku?

S3 Savage4 8MB, je z roku 1999

Nemůžu teď najít odpovídající zdroj, ale mám pocit, že zvládá jen D3D6. Takže ne, na tomhle to opravdu nepojede.

0x

Nevím no, ale z vlastní zkušenosti se to nepokoušejte ani rozjet, budete to mít hrozně sekané. já na mém PC se 3Ghz CPU,512 Ram, GeforceFX550, to rozjedu ale po 5 minutách hraní je ram plná,.. zkrátka to nestíhá..

Na malé RAM má Windows řešení.. dejte Tento počítač> Vlastnosti > Upřesnit > Výkon (Nastavení) > Upřesnit> Viruální paměť(změnit) > Vlastní velikost.. tam si nastavte hodnotu (samozřejmě nic se nemá přehánět, záleží také na Harddisku, hlavně na volném místě) Dejte počáteční velikost (to je velikost o kolik se RAM zvětší) a Největší velikost dejte třeba o 25% větší než Počáteční velikost.. Dejte Nastavit a je hotovo

Minecraft je strašná prasárna, je to splácaný doma na koleně, na to jak to vypadá jak někdy z devadesátýho pátýho to je strašně nenažraný. A vlastní označení toho programu za "hru" je taky hodně velká nadsázka.

Základní desku mám tuhle: web.archive.org/... Poradíte mi prosím, jakou grafiku na to mám sehnat, aby na tom šel ( i když klidně úplně zasekaný) Minecraft? Jde mi jen o to ho spustit.

Nějakou, které bude stačit AGP 1x a která bude mít shadery a plnou hardwarovou podporu directx 9, možná Radeon 9600xt.

Nikdy jsem moc nekoukal co a jak se zapojením grafiky, tahle se zapojuje normálně do slotu pro grafiku, nebo se zapojuje do těch dalších slotů, jak je třeba dodatečná síťovka atd.?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]