Internet do notebooku na týden

Od: ® odpovědí: 18 změna:
avatar kolikoli

Příští úterý se chystám do nemocnice, kde bych měla být cca týden. Budu tam potřebat internet (kvůli škole), ale wifi tam nemají (bohužel). Chtěla bych se tedy zeptat, jestli je nějaká možnost, jak si zaplatit internet na týden (do notebooku).

18 odpovědí na otázku

 

 


0x

Vím,ře Vodafon něco takového nabízí ale nevím jak ostatní operátoři.

doplněno 15.11.11 22:00:

Ale musíte si k té službě zakoupit i adaptér do NB a vím,že to bylo docela drahé...

doplněno 15.11.11 22:11:

Pravda co píší kolegové,ten telefon jsem zapomněl.

 


0x

Dá se pořídit mobilní, cena je někde kolem 400 - 600 na měsíc, např. Vodafone v tom má 3 GB dat a propojit to můžeš s mobilem, pokud máš nějaký lepší.

 


0x
avatar hangar

Jestli se neúletu tak nej tarifi má na týden O2 ale stále to mění.. pokud máš jakštakž nový telefon, s BT ideálně kabelem a ntb aktulním OS šlo by to vyřešit rychle..

Tedy napiš jaký máš mobil,operátora, ntb a zda jsou na něm Win7 anebo něco jiného...

 


avatar kolikoli

Mám Nokii N95 (Vodafone), na noťasu Win7. Nechci si kupovat měsíční paušál, prostě jen na ten jeden týden.

Podle map si zjisti pokrytí jednotlivých operátorů. Jinak Ufon nabízí ( nebo aspon nabízel ) 14 dení zkušební internet.

doplněno 15.11.11 22:45:

A podle mě když si tady web.o2pripojse.cz/... objednáš karu za 95 tak máš 7 dnu zadarmo na zkoušku každej den fup 500 MG. Ale chtělo by to ověřit dotazem.

 


0x

Některé tarify se účtují "měsíčně", ale defakto jde jen o objem dat. Ty chceš na týden, ale datový limit bude malý a pak fup, aktivoval bych internet na stálo či jak se to jmenuje za cca 500 Kč 3 GB. N95 neznám, ale ideálně pokud umí AP tak propojit přes WiFi, kabel, anebo i přes Bluetooth, ale to bude pomalejší.


Sorry, ale 500 kč kvůli jednomu týdnu si opravdu dovolit nomohu. V mobilu mám internet (GPRS) za 17 kč/den. Je možné to propojit s notebookem a být tak na netu na notebooku, ale "čerpat" to z mobilu z GPRS? Problém je, že u toho GPRS je limit 20 MB dat/den, což je málo a nevím, jak by se mi ty stránky zobrazovaly.

 


0x

Jasně že to jde, ale 20 MB opravdu není moc. A není to náhodou jen 5 MB? Po překročení se omezí rychlost a bude to prakticky nepoužitelné. Na NTB. A nebo to zkusit s Operou Turbo, ta částečně datový provoz šetří.


Je to 20 MB, nějaká akce, kterou teď Vodafone rozjel (platí až do Velikonoc). Ale přijde mi to i tak málo. Kdyby to šlo nějak "navýšit", ale tak, abych zaplatila jen za ty dny, které to budu používat. Aby se to třeba aktivovalo zapnutím, vzalo mi to třeba 40 kč, a pak to jelo celý den (24 h). Tak právě funguje to GPRS s Vodafonem. Není drahý a bere si jen určitou částku za den a je jedno, jestli jsem na netu 1 hodinu v tom dni nebo třeba 10 hodin.

Napiš v jaký nemocnici budeš sám sem to řešil ta tvoje nokie podporuje HSDPA takže s rychlostí by neměl být problém. Podle mě by ti cca 500MB mělo deně stačit a to má O2 v rámci deních balíčků jeden balíček cca za 40 kč a měří se to přesně na 24 hodin takže se to posouvá o prodlevu. Mýslím že by ses do 200Kč mohla vejít,


No, je to malá nemocnice v Boskovicích. Wifi tam mají jen v bufetu v přízemí, ale tam se nedostanu (nepustí mě tam z chirurgického). Napiš, prosím, jak na to, protože tento způsob zní dobře :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]