WORD - jak odstranit čáru?

Od: Datum: 15.01.13 20:10 odpovědí: 10 změna: 16.01.13 18:25

Mám problém. Občas se mi dostane do ruky dokument, kde je vložena čára. nevím jak se vkládá a ani jak se dá odstranit.

Nejde ani použít DEL, žádná běžná finta nejde použít. Když odstraním text před i za, čára přesto zůstane.

Jaký je správný postup?

Prosím o radu jen ty, kteří ví, doměnky a uvahy, si prosím, ušetřte. Děkuji předem za radu.

PA Fido

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.13 20:15

Ahoj Fido,

ta čára se vkládá automaticky, když dáš několikrát za sebou podtržítko a enter (vytvoří se sama, ale lze to vypnout).

Na smazání mi pomohlo buď kliknout přímo na čáru a dát DEL, nebo označit i odstavec před a odstavec pod čarou a vymazat (DEL).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.01.13 22:16

Ahojky, to jsou věci :) opravdu jsem dal 3x minus + Enter a byla čára

ALE na poďtržítko to nereaguje.

ÄLE ta čára co vznikne je tenká a lze odstranit DEL

Ta o které píšu je tlustší , asi vložená nějakou funkcí ve Wordu ( p.s. 2007 )

Zlus ještě něco vymyslet

Děkuji, posílam BOD

Datum: 15.01.13 20:58

Těžko odhadnout, jak byla čára vložena (možností je víc), na tom by závisel i způsob odstranění.

Stáhnu-li si odněkud dokument, v němž narazím na nějaký problém ve formátování nebo s vloženým objektem, obcházím to otevřením dokumentu ve Swriteru (Open či Libre Office).

Při zatvrzelejším problému vytvořím nový dokument a text do něj po částech zkopíruji (samozřejmě bez problematického místa - tam text opíšu).

doplněno 15.01.13 22:45:

Nemůže ta čára být orámováním jednoho odstavce? Pak by pomohlo zrušit orámování nebo orámování nastavit barvu pozadí.

Při zkopírování celého dokumentu (ne po částech) do nového se zkopíruje i ta čára?

doplněno 15.01.13 22:48:

Označení dvou odstavců: Kliknout myší na začátek prvního odstavce > stisknout Shift a kliknout na konec druhého (měly by se označit oba).

doplněno 16.01.13 00:22:

Zkuste 3 x kliknout v posledním řádku nad čarou nebo v prvním řádku pod čarou (v obou případech by se měl označit celý odstavec).

Ještě mne napaddlo orámování mezi odstavci...

Není text vložen do tabulky (kdyby byl text v tabulce, mělo by přes ni jít odstranit i orámování)? Zkuste označit poslední řádek nad čarou (3 x kliknout) > v hlavní liště kliknout na "Tabulka" > "Vybrat tabulku"

doplněno 17.01.13 00:50:

Fidonet zaslal dokument i mně, ale čáru se mi mi nepodařilo odstranit ani v Ms ani v Libre Office.

Podařilo se mi to teprve převodem z formátu DOCX na RTF.

Asi bude záležet i na verzi Office.

doplněno 17.01.13 01:17:

Po nainstalování poslední Libre Office se mi spodní ohraničení odstavce také podařilo odstranit (Ms Office mám starou a do Ms investovat nebudu)...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.13 22:18

Odpověď zajímavá ale nic neřeší.

Problém překopírování nepřichází v uvahu, když má dokument 120 stran, asi 200 ruzných formátování, včetně rejstříků a odkazů

Když celý dokument vyjmu nebo smažu, zůstane jen ta zatracená čára :(

doplněno 15.01.13 22:33:

otestoval jsem to: když smažu cely dokument smaže se i čára, ale když mažu časti před čarou a za, tak se nic nestane.

Není mi jasné to označení odstavce před a za.. poradte prosím. Děkuji

doplněno 15.01.13 23:48:

ivzez: ale jak poznam kde začína předešlý a kde další?

Třeba muj současný dokument jsou tydo data:

1/ xxxxx

varianta C

-zde je ta čára-

1/ YYYYYY

varianty X

a tak vypadá třeba 200 řádků před i za.

Navíc já nechci / nesmím vymazat text těch odstavců.

Musí existovat způsob - důvod proč a jak se tam ta čára dostala a jak lze opačným postupem zrušit

Aladin: ahoj není to obrazek

doplněno 16.01.13 00:26:

Ivzez, nemáte nějaký meilík, kam mohu soubor zaslat? Pokud ano, pisněte mi na vnitřní poštu, zašlu ho. Děkuji

Datum: 15.01.13 22:59

Pokud si na Word ještě pamatuji, tak ta čára je tam vložena jako obrázek. To znamená kliknout přesně na ni a ona se označí jako obrázek - čtverečky na koncích. A pak ji Delete smažeš. Takhle mi to fungovalo u většiny formátovacích značek ve Wordu.

Datum: 16.01.13 12:56

Je to spodní "ohraničení" textu viz obr.

Datum: 16.01.13 14:21

Já ale nic takového aktivního nemám, a přesto tam čára je ( viz email). Není možné, že to nastavení platí jen pro nejaký usek textu? Tu čáru nedovedu nijak označit a nepomuže ani označení před a za ní

Datum: 16.01.13 14:27

Naopak, poud použiji Tve nastavení ohraničení tak mi to ohraničí stránku až uplně dole.

LEDA, že bys myslel jen ohraničení nějakého textu, ale to nevím kde pak hledat :(

Datum: 16.01.13 15:00

To už musí být tzv. "rukama". Vypínal jsem to ohraničení přímo ve vašem zaslaném souboru.

Musíte stát kurzorem NAD čarou, pokud jde o dolní ohraničení, nebo pod čarou, pokud jde o dolní.

Nahrál jsem i video. Pokud to i z něj nepochopíte, tak už nevím, jak poradit...

http://uloz.to/xqsPXnS/ohraniceni-avi

Datum: 16.01.13 18:25

Jdu na to kouknout a ještě dotaz. V jaké verci to děláte? 2003, 2007 nebo 2010? ( 2003 to asi není)

doplněno 16.01.13 18:33:

he he he he he he, no jo no.

A vždycky to je "mezikusem" nebo rukama. Jde o to znát nebo neznat a umět si to přiznat. Není tvora co ví všechno ( až na některé zdejší rádce)

s Wordem dělám cca abych nekecal od roku 1990 kde začínal na Atari jako editor. Dlešní finty a vymoženosti jsou stale uchvatnější. Možná to už uměla 2003 ale já se s tím nesetka.

Moc děkuji to video by měl zvládnout i "blbý". Moc děkuji za lekci.

Mohu se ještě zeptat v čem jsi dělal to video, jaký program, popřípadě kde ho stahnout?

Samozřejmě posílam body neboť odpověd je 100% Děkuji!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.