Odstranění ochrany proti zápisu?

Od: Datum: 15.01.13 18:18 odpovědí: 6 změna: 27.01.13 19:50

Dobrý den,

Koupili jsme si settopbox s možností přehrávání také z flash discu. Tak jsem na něj nahrál pár filmů přes synchronizaci s WMP, přehrávalo to v pohodě, jenže když jsem je chtěl smazat tak mi to píše abych odstranil "ochranu proti zápisu" jenže tam nic takovýho nejni jako bývávalo u disket, nevíte čím by to mohlo být? Ď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.01.13 18:26

Není na boku flashky ´čudlík´? - některé jej mívají...

Pokud ne, pak v Průzkumníku ťukni pravým na daný soubor a zvol Vlastnosti - Zabezpečení a zatrhni Povoleno - Úplné řízení...

doplněno 15.01.13 18:52:

Tak - v Obecné ´odškrtni´ Jen pro čtení...

doplněno 15.01.13 19:25:

O jaké jde Win?

Zkus případně flashku naformátovat, případně i v jiném USB portu či jiném počítači...

Varianta "B" - flashka je vadná, někdy se to stává např. vyjmutím z USB bez SW odpojení...

Ohodnoceno: 0x

Od: dary®
Datum: 15.01.13 18:37

Ve vlastnostech souboru nebo celé složky je jen položka "obecné" nebo "sdílení". V celé jednotce(disku) jsou položky "Obecné, přehrát automaticky, Nástroje, Hardware a sdílení, nikde nemohu najít Zabezpečení.

doplněno 15.01.13 19:03:

Atributy jsem taky zkoušel změnit, jenže když je to chráněný proti zápisu, tak nejde ani to.

doplněno 15.01.13 19:33:

Ano skoušel jsem všechno, na netu bylo pár rad přes Recovery, nebo jiný programy, no sahat do registrů se mi moc nechce, no tak ji asi budu muset vyhodit

Datum: 15.01.13 19:35

Pokud flash nemá někde skrytý přepínač, reklamuj (pokud je v záruce), nebo si udělej přívešek na klíče (pokud v záruce není). Tento problém se řešil již mnohokrát, avšak řešení se nenašlo.

doplněno 15.01.13 20:37:

Nepomůže ani jiný OS, vyzkoušeno.

Datum: 15.01.13 19:39

Tak ještě zkus vložit tu flešku do set-top-boxu a tam ji zkus naformátovat a nebo zkus vymazat jednotlivé soubory.

To zařízení, které soubory zapsalo musí umět (mít oprávnění) tyto soubory i smazat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.13 11:36

Taky bych to, jak radi colombo, zkusil naformátovat v onom zařízení, které soubory vytvořilo.

Pripadne vyzkousej soft

http://www.stahuj.centrum.cz/…stroje/sprava_disku/testdisk/

případně

http://www.stahuj.centrum.cz/…roje/sprava_disku/swissknife/

Od: dary®
Datum: 27.01.13 19:50

Né, teď jsem zjistil že v tomto usb mám pod ochraniou všechny zařízení, telefon, disky atd, takže je něco špatnýho s tim usb, v jiným pc to funguje v poho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.