Vir nebo Hack vs vyhrožování soudním stíháním

Od: Datum: 13.02.13 07:08 odpovědí: 9 změna: 13.02.13 23:00

Dobrý den,
včera když si můj kamarád hledel video tak na nějaké stránce klikl na reklamu ta ho přesměrovala na jinou a hned mu tam naskočila bílá obrazovka. Na ní se zobrazila stránka údajné české policie. Ale byly tam tak nepřehlídnutelné chyby jako by to přeložil google překladač.Bylo zde napsáno že pokud zaplatí pokutu 2000Kč tak mu pc odblokuji.V radku nad nim psaly to ze pokud pokutu nezaplati do 72 hod. zacne proti nemu soudni stihani.A jeste k tomu co jsem prelouskal z tech nesmyslne postavenych slov za sebe je to ze Pokutu musi zaplatit nasledujicich 72hod. Ale hned nasledujici veta rikala zas to ze Poplatek se da zaplatit az za 72hod.To si trohu protireci ne? Pladba na ucet mela probehnout nejakym UCash. Zadny kontakt na policii nic .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.13 07:37

Je to vir, tak klídek. Já se zase koukal na kočky :-D.

Řešil jsem to sformátováním disku a novou instalaví systému a programů (dělám to stejně poměrně často, abych měl rychlí počítač a měl pořádek).

Na internetu nebo i tady je návod, co dál. Hledej "vir pčr"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.13 08:17

Tady se to řešilo. Já měl novější verzi, čeština skoro v pořádku a chtěli už 3000 do 48 hodin.

https://www.poradte.cz/pocita…uje-pc-pravda-nebo-virus.html

Ohodnoceno: 1x

Od: tomasgulas
Datum: 13.02.13 08:22

A mě se zase nic chytnout nepodařilo, já se na to... :(

Datum: 13.02.13 15:45

*smich* Tak já ti pošlu můj výtvor. Měl to být prográmek co bude blikat, ale místo toho se nějak zacyklí či co a žere to půl procesoru. Avast mi to hlásí jako malware. *haha*

Datum: 13.02.13 20:34

To jsem teď nedávno ukazoval kámošovi, který chce začít programovat, Céčko. Resp. trochu plaval ve směrnících, tak jsem mu vysvětloval co a jak. Samozřejmě jsem mu, jakožto starý (D)DOSák, vzpomenul nebezpečí destruktivity při zápisu na špatnou adresu, ale zároveň jsem ho ubezpečil, že doba DOSu je už tatam a jak Linux, tak Widle mají samozřejmě proti těmto "omylům" ochranu. Tak jsem mu to předvedl v praxi a co bys řekl? BSOD jak vyšité *smich*

Datum: 13.02.13 11:30

taky jsem to chytl,- dal jsem obnovu systému a vše bylo OK.

Datum: 13.02.13 20:04

Jenže problém byl v tom, že obnova systému dát nešla. Nešlo totiž dělat vůbec nic. Dokonce nešlo PC ani normálně vypnout. Zřejmě existuje víc modifikací týhle potvory a každá se chová trochu jinak.

Od: pepe*
Datum: 13.02.13 20:29

kdyz se mi podari dostat do vyberu nouzovych rezimu tak jestli kliknu na ten se siti nebo jen nouzovy rezim tak se mi zobrazi normalne obrazovka ale asi po 5s se vy zacne pocitac restartovat. Ani to s tim rougekiller nejde . Nedostanu se vubec na internet. Kdyz odhlasim sebe jako uzivatele tak uz se neprihlasim - neznam heslo pc je "zdedene" takze heslo neznam :(

Datum: 13.02.13 23:00

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.