HDD - brzda PC

Od: Datum: 12.02.13 19:07 odpovědí: 5 změna: 17.02.13 12:56

Rád bych upgradoval PC na dvoujádro s 4GB RAM s WIN 7 nebo 8. Bude velkou brzdou pro systém starší PATA disk? Použití kancelář - Office, Corel, apd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: peet
Datum: 12.02.13 19:13

PATA (IDE) disk bude hodně velkou brzdou v případě použití Win 7, nebo 8 (utrpení už bude jen samotná instalace systému). Určitě bych zainvestoval do desky se SATA porty. Myslím, že na aukru a podobně se případně dá sehnat deska hodně levně, stejně tak SATA disky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 23:33
avatar

Rychlost IDE - SATA se dost přeceňuje, ale zase tak moc na tom v praxi nezáleží. Doporučuju ten starý disk zkusit a pokud to bude naprostá hrůza tak ho vyměnit. Btw. divím se, že jakákoliv moderní deska má ještě PATA, neboli IDE konektor, mám pocit že ten už se snad ani na desky nedává.

Mnohem větší výkonový skok než IDE - SATA je použití SSD. To je jediná technologie která se dá dneska doporučit, minimálně jako systémový disk je to skoro nutnost. Nejen že málo žerou, ale neuvěřitelně zrychlí jakýkoliv počítač. Taky nejsou SSD slyšet a nehřejí se. Jiný disk bych už nekoupil, poslouchat rachocení hlaviček nad plotnou a pořád řešit defragmentace, to je fakt o ničem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: swenhakon*
Datum: 13.02.13 16:43

Jo, SSD jsou hodně rychlé, ale nesmí na něm být swap nebo cashe prohlížeče a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.13 02:32
avatar

Dnes je tak levná RAM že je to asi jedno - swap na něm mám, cache taky, ale s 8 GB RAM swap počítač nepoužívá. Máme SSD i v serverech. Pár se jich pokazilo, ale většina drží. Ale tam je taková zátěž, že mnohem víc odchází klasické HDD. A ty servery se tím neuvěřitelně urychlily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.02.13 12:56

Na uvedené použití to ani nepoznáte. Se 4Gb RAM bude většina operací jak Office tak v Corelu prováděna v RAM. SWAPování nebude tolik. Záleží spíš na tom, jaké objemy dat budete najednou zpracovávat, to v případě Excelu a Exccesu, a v případě CORELu bude záviset na velikosti(složitosti) grafiky, na počtu použitých prvků.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.