E-mail chodi jako spam

Od: Datum: 03.01.13 16:08 odpovědí: 8 změna: 12.01.13 18:55

Když pošlu komukoli e-mail, přijde mu jako spam. Nevíte čím to může být? Děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bigpig
Datum: 03.01.13 17:27

Je možne že je to tím že zaškrkneš možnost "potvrdit přečtení".

Pokud ho tedy zaškrkáváš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 17:41
avatar

- máš "profláklého" poskytovatele internetu nebo e-mailových služeb (stejného jako používá nějaký spamer)

- používáš podobný styl mailů (odkazy, reklama, klíčová slova...)

- rozesíláš spamy (nebo jsi někdy rozesílal) :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.13 18:09
avatar

Nebo zavirovaný počítač, proměněný ve spambota...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.13 05:18
avatar

Také tipuji na zavirovaný PC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 04.01.13 08:23
Kde maji ti uzivatele emailove schranky? Protoze vyhodnoceni, jestli jde o spam nebo ne, se provadi u koncoveho uzivatele. Takze jestli posilas jeden mail mnoha uzivatelum naraz (mas je vsechny v radku Komu:), nebo ty maily jsou jednoradkove nebo obsahuji nejake psaci styly, ktere se vyskytuji ve spamu, tak se to vyhodnoti jako spam.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: spam
Datum: 10.01.13 10:14

Rád bych zde napsal svůj názor na spamy a na ÚOOÚ (námi placený sbor úředníků, majících na starost ochranu osobních údajů).

Tento úřad již léta za naše peníze neomezuje spamování ani z národní domény cz. Doporučuji všem ve své emailové schránce vytvořit filtr a spamy z např. těchto a jiných domén:

mediasun-mail.cz, fitmedia.cz,email-sms2.cz, misshighschool.libimseti.cz, amplion.cz, karelvoldrich.cz, ledovka.eu, okamziteveforme.eu, nejlepsi-autopujcka.com a pod.

přeposílat na adresu úřadu posta@uoou.cz

Snad se úřad probudí a začne něco dělat. Pokud bude úřad pouze nadále parazitovat na našich daních, nezbývá, než jej zrušit.

A nahradit filtry ve vaší emailové schránce jedním, zcela účinným pravidlem (filtrem):

Pokud předmět zprávy neobsahuje "xyz" (nechť si každý dosadí cokoli), zprávu vrať odesilateli se vzkazem: "Do předmětu zprávy je nutno vepsat "xyz", jinak nemůže být doručena." Spamisté se tímto pravidlem zabývat nebudou (jejich emailová adresa často ani neexistuje) a kapitulují. A vy se o jejich spamu ani nedozvíte. Vaši blízcí se ovšem budou muset naučit vkládat do předmětu každé zprávy "xyz", pokud budou opravdu chtít, abyste si jejich email přečetli. Když na to zapomenou, zpráva se jim vrátí se vzkazem, aby tak učinili.

Spamy chodící klasickou poštou (obvykle nabídky bank s kreditními kartami apod) řeším takto:

1)Obálku (někdy) otevřu a zjistím oč jde.

2)Pokud je to spam, obálku opět zalepím, přeškrtnu adresu příjemce (tedy svou) a do levého horního rohu obálky doplním (pokud tam není) adresu odesilatele. Pod ni připíši "VRÁTIT ODESILATELI" a přidám ještě slovo "SPAM!". A takto to příležitostně vhodím do poštovní schránky. Samosebou bez známky - tu ať strhne pošta spamistovi.

Zdraví Petr S.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 11:19
avatar

Vzkaz "Do předmětu zprávy je nutno vepsat "xyz", jinak nemůže být doručena." bych považoval za typický spam, a svého blízkého, který by mi něco takhle otravného poslal, bych někam poslal zase já a asi mu už nikdy nepsal.
A není jednodušší hodit poštovní zásilku do tříděného odpadu, než plýtvat vlastní i cizí energií?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: spam
Datum: 12.01.13 18:55

Jestli odesilatel odmítne vepsat "xyz" do předmětu emailu, který se mu vrátí kvůli mému filtru, pak mi nic důležitého psát nechtěl.

Vhodit obálku od banky do tříděného odpadu vyžaduje obsah obálky nejprve roztřídit - zvlášť papír, zvlášť plastovou kreditní kartu (tu je potřeba navíc nevratně poškodit). Považuji za snazší vhodit to vše kompletně do poštovní schránky na rohu ulice. Navíc je (díky pokutě od pošty) od těchto spamerů rychle pokoj a teprve díky tomu spoříme energie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.