Netiskne jedna barva v tiskárně

Od: Datum: 15.01.13 00:13 odpovědí: 5 změna: 15.01.13 18:01

Dobrý den,

poradí mi někdo, co dělat, kdy mi netiskne jedna barva v tiskárně Epson RX425. Po několika letech fungování začala tiskárna zlobit. . Pouila jsem vechny tři programy pro vyčitění hlav, červená opět netiskne. Tiskárnu jsem čistila lihem - kam jsem se mohla dostat. U nevím co s tím.

Děkuji za případnou radu.

J. Matěková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.13 06:27
avatar

Máte asi prázdnou purpurovou cartrige. Zde odkaz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 06:34

Přídám jednu zkušenost. Měl jsem tiskárnu Canon i6500. Byla tam zvlášť tisková hlava a zvlášť nádobky s barvou (některé nádobky s barvou mají na sobě tikovou hlavu přímo). Takže koupil jsem nádobky (cartridge), ale jedna netiskla, byť byla plná nová. Problém byl ten, že na tiskové hlavě je trn a zespodu nádobky kulatý filc a při doteku s trnem pouští na trn a do hlavy barvu. Protě se nedotýkal ten filc (při výrobě byl moc zatlačen dovnitř nádobky. Stačilo vzít špendlík a filc trochu vyšprtat ven. Pak tiskla ostošes ;).

Příště umývat hlavu jen teplou vodou a pak dobře vysušit. Líh není moc dobrý na citlivé piezoeletrické komůrky pro vystřelování inkoustu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 06:34
avatar
Dá se koupit čisticí roztok na zaschlé hlavy na bázi čpavku který je účinnější než čištění lihem. Podle mě je alenejsilnější dát kartridž nad páru nad hrdlo varné konvice a odpařit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 11:59
avatar

Mně se toto stalo nyní ,taky epson,ale SX110,a šlo o černou-stará došla,dal jsem novou ,proběhlo naplnění a načtení nové náplně a přesto černě netiskla! Po projetí všemi údržbovými programa a nic,nakonec jsem ji ještě jednou vyndal,protřepal ( se zacpanou"tryskou" ) a po vložení z5 vše OK!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vikyn*
Datum: 15.01.13 18:01

Koupit Canon. No ne.. Máte originály? Kolikrát zlobí oblblý čip.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.