Zkušenosti s telekomunikační firmou AIM

Od: Datum: 08.08.11 22:53 odpovědí: 8 změna: 17.06.17 21:52
avatar

Ahoj všichni,

mohu mít dotaz na zkušenosti? V současé době mám internet (a též TV a telefon) přes UPC a jsem víceméně spokojen, i když nižší cenu bych uvítal. Teď se tady objevila firma AIM, která tvrdí, že v dohodě se společenstvím vlastníků zavádí do baráku svou optickou síť, což zatím není pravda, ale v budoucnu to pravda být může (UPC u nás taky jede na optice). Znáte někdo tuto firmu? Cenově se jejich nabídka zdá příznivějši při srovnatelných, možná i trochu lepších parametrech. Ale nevím nic o jejich spolehlivosti, kvalitě, nebo třeba o garantované rychlosti (nabízejí například jako jednu z možností 30mega download, 10 upload, ale v plakátku se nepíše nic o tom, zda je to maximální rychlost nebo garantovaná-(no to asi nebude, ale jaká ta garantovaná je), nic o agregaci atd. Víte někdo něco o této firmě? Nejlépe z vlastních zkušeností. (Trochu mne odrazuje to, že teprve strkají ruku do rukávu a tváří se, jako by tam už byla.)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.11 23:30
avatar

Koukám na to, opravdu se tváří jako mistři světa, ale nikdo je v podstatě nezná. Nikde jsem nenašel pokrytí, když se chci něco dozvědět o balíčcích, tak mě to žene do objednávky. Už ta nepřehlednost mě odrazuje. Taky mám od UPC všechno, stačí je občas trochu buzerovat a pak to s nimi docela jde. A pokud jim do kšeftu poleze tahle konkurence, tak budou ještě povolnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: iq37
Datum: 09.08.11 00:12

AIM a a1m je rozdíl, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.11 08:12
avatar

Někde jsem četl, při svém pátrání, že a1m je dřívější název AIM, prý...

Datum: 22.08.11 09:25
avatar

Jinak pro informaci: Služby AIM Networks, provozuje je společnost Pllanet A (která má v předmětu podnikání krom těch telekomunikačních aktivit i velkoobchod, činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců, správa a údržba nemovitostí , realitní činnost, ale prýse jim už nevěnuje) v našem baráku nakonec nebudou; vedení společenstva vlastníků s nimi smlouvu neuzavřelo z důvodu neseriozního jednání firmy (podle ústního sdělení předsedy, mimo jiné nabízeli smlouvu s tím, že kdyby přišli o licenci (sic!), že budeme síť provozovat sami.Takže zde zatím zůstává (krom společné TV antény, samozřemě) kyslík a jupíci. Krom toho prý budou, v rámci zvýšení konkurenčního prostředí, jednat s nějakou jinou tele společností.

No, nevím, jak jsou na tom technicky (v nabídkovém letáčku mají například dost vysoké rychlosti ze lepší ceny, ale v závorce drobným písmem agregaci maximálně 10), ale ten jejich reprezentant, co tu nejen před zahájením výstavby (kterou uváděl jako v podstatě běžící), ale před podpisem jakékoli dohody pobíhal a chtěl nás s firmou a nabídkou seznamovat, mi bezostyšně lhal do očí, když tvrdil, že smlouva je schválena a čeká jen na podpis předsedy. A to prosím až v reakci na to, když jsemn mu řekl, že nemají smlouvu a ať přijde, až to bude.

doplněno 22.08.11 11:31:

Mluvím o informaci, jak to u násdopadlo.

Od: tomsasek
Datum: 25.02.15 10:43

Zdravím. K tomu zavádění, to je vtipné, také u nás psali, že je schválilo SVJ, ale sakra práce, nejsem já náhodou člen SVJ? Já nic neschválil a přece jsou u nás rozvedený... To je ale fuck. Záležitosti celého společenství by rozhodně neměl vyřizovat pouze předseda(kyně). Rozhodně mi to nedává smysl. Ale z5 k problematice. U nás v baráku (Chodov) k nim pár lidí přešlo, samozřejmě se nechali zlákat úsměvem a levnější cenou za lepší maximální downstream a upstream, ale více bohužel nevím, právě uvažuji, že si je pořídím a stále nemůžu najít žádné zkušenosti, které by mi opravdu poradili... Ách jo... Kdyby tam k nám zavedlo síť Centrio, to bych neváhal... Takhle je to UPC nebo A1M a pro mě to momentálně je vlk nebo vlk?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maklerrychly
Datum: 09.06.15 11:45

Cenově se s ostatnímy nedá srovnávat (aim o mnoho lépe), kvalitou také ne, rychlost většinou io něco vyšší. Jinak co se týče dotazu ohledně rychlosti tak ji mají garantovanou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tinalux
Datum: 05.01.17 23:39

Ahoj, vyuzivame internet od spolecnosti A1M od roku 2013.. Internet frci a nikdy jsme se sluzbami nemeli problem. Naopak po trech letech, jakozto "verny zakaznik" jsem je pozadala o pripadnou nabidku na levnejsi mesicni pausal. Spolecnost se k tomu postavila kladne, nabidli nam jeste rychlejsi internet za nizsi cenu, nez jsme dosud platili. Takze u nas spokojenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrt
Datum: 17.06.17 21:52

A1M rozhodně nedoporučuji. Bez mého vědomí se mnou uzavřeli novou a velmi nevýhodnou smlouvu pouze po telefonu, když jsem se jen ptal na podrobnosti reklamní nabídky. Velmi mě znechutila paní Rusová a Balanjuková. Obě negativně naladěné a mstivé. Samé zdržování, odkazy na smuvní podmínky, arogance a dohledávání nahrávek telefonátu. A asi čekání, až to jejich technik sestříhá. Dokonce, když jsem s těmito šmejdy ukončil smlouvu, chtěli po mně vrátit modem, i když jsem žádný zapůjčený neměl. Doporučuji pevné nervy, vše dokumentovat a telefonáty si nahrávat, samozřejmě nejjednodušší je odejít k jinému férovému poskytovateli a ještě lepší k nim vůbec nechodit. Petr T.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.