Smazání celého obsahu HDD (včetně OS)

Od: Datum: 02.01.13 23:33 odpovědí: 8 změna: 03.01.13 13:55

Dobrý den/večer,
scháním program, který smaže celý obsah mého HDD - včetně samotného OS!
Chci kompltně msazat všechna data a nainstalovat nový OS.
Použil jsem "HDD low Level Format Tool" a ten pokaždé vyhodil nějakou hlášku ve smyslu - HDD nelze uzamknout.
Můžete poradit jiný program nebo jiné řešení?
Děkuji
Lukáš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 23:34

Pokud chcete instalovat nový os, tak formátování probíhá během instalace. není potřeba žádný speciální program.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.01.13 00:02

Ani při instalaci nelze smazat původní OS. Lze jen přepsat soubory WINDOWS - jinak uživ. data (ProgramsData atd. zůstává).
Proto bych to raději udělal "manuálně" přes nějaký program

Datum: 03.01.13 00:12

Nezůstává. Musíte zadat čistou instalaci. Pak se celý disk před instalací naformátuje. Co popisujete vy je pouze nějaká oprava OS.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.01.13 00:13

Pokud to dobře chápu, chceš naformátovat disk, který zrovna používáš - je na něm spuštěný OS. Z běžícího systému, není možné naformátovat disk, na kterém ten systém běží. Dej do mechaniky DVD win, pc restartuj, v biosu případně nastav boot z dvd mechaniky a pak už postupuj podle instrukcí.

Datum: 03.01.13 07:40

naformátování HDD z něj spolehlivě vymete úplně všechno.

Já bych vám ale poradil, že jestli potřebujete úplně vymazat hard disk a nainstalovat nový OS, pak řekněte nějakému ajťákovi, ať to udělá on.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.01.13 10:41

Vypnout a silný magnet*smich*

doplněno 03.01.13 10:45:

A teď vážně: Doporučuji GParted LiveCD.

Od: hop®
Datum: 03.01.13 10:52

Docela slušný magnet už v HDD je, stačí disk rozebrat *smich*

Myslím, že nastartovat instalaci systému z CD a zvolit plný formát je dostačující...

Datum: 03.01.13 13:55

No pokud chce přejít na nižší verzi os downgrade, tak je problém. Já jsem to přejel Linuxem a na Linux se natáhne cokoliv.

Live CD ke stažení zdarma.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.