Spotřeba energie u routerů

Od: Datum: 11.02.13 16:32 odpovědí: 5 změna: 12.02.13 10:28

Dobrý den,

mám problém s výběrem routeru. Máme ADSL síť a dosavadní router má velké problémy (skoro nefunguje a je jej potřeba vyměnit). Také si chci pořídit domácí síť přes strukturovanou kabeláž. Na internetu jsem si vybrala router ASUS DSL-N55U, který by moje nároky splňoval, ale zarazilo mne, že udává spotřebu 30 W (max). Může mi někdo poradit, zda je to velká spotřeba či je to normální?

Pokud je přiliš vysoká,, prosím o radu, jaký router pro ADSL (drátové připojení) by byl nejvhodnější. Cena max. do 3.000,- Kč. Sníží se spotřeba tím, že tam vypnu WIFI, které vlastně vzhledem ke kabelážové struktuže rozvodu nevyužiji? Jak případně ušetřit?

Předem děkuji za odpovědi.

Josefína


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.02.13 17:09

A - proč sis tedy vybrala wifi router, když wifi nechceš používat? ;) Resp. jaké funkce potřebuješ-požaduješ pro zamýšlenou síť?

Obecně - jistěže se vypnutím (resp. nezapnutím wifi) spotřeba sníží, ale router je aktivní prvek, takže nějakou spotřebu bude mít vždy, té maximálně udávané, pravděpodobně, běžně dosahovat nebude.

doplněno 11.02.13 18:03:

Trošku nerozumím požadavku na USB - pokud je požadavkem router s ADSL modemem a 4 LAN porty (vše metalická připojení), lze si vybrat i v jiné cenové kategorii - http://www.mironet.cz/Search.…S=adsl+router&SearchType=Name ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefina*
Datum: 11.02.13 17:17

Tento router jsem si vybrala podle ostatních parametrů - WIFI doma nepotřebuji, mám vytvořenou strukturovanou (kabelážovou) síť. Chtěla bych si dokoupením záložního zdroje vytvořit domácí síť. Tento router chci použít pro propojení této sítě. Málokterý router má volný USB port, který by mi to umožnil.

Předem děkuji za případnou odpověď.

Josefína

Od: ondratylich
Datum: 11.02.13 17:17

30W je spotřeba jako jedna 30W žárovka, nebo cca dvě úsporné žárovky (ty mají tuším kolem 12W nebo 24W nejsem si moc jistej :) )

Každopádně spotřeba to není nijak závratna to se nebojte, nehledě na to že těch 30W tam určitě pořád nebude.

Je to jen nějaké maximum kterého to může dosáhnout při maximální zátěži.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 20:47
avatar

Router a switche mají obvykle 5-10W. Pokud nepotřebuješ GLAN, tak vyhovuje větší ADSL routerů. Já mám ADSL router D-link s Wifi a k tomu 8portový giga switch a uplně mi to vyhovuje. Když je problém s ADSL routerem je nutno restart apod. tak věci pzapojené přes switch normálně dál fungujou (pevné IP adresy) takže nehrozí, že se mi nečekaně kousne přenost dat nebo právě přehrávaný film přes DLNA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefina*
Datum: 12.02.13 10:28

Díky za radu.

Josefína

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.