Program na přetáhnutí videa z páskové kamery

Od: Datum: 28.12.12 08:19 odpovědí: 4 změna: 28.12.12 12:45

AHoj pěkné povánoční období. Existuje program, který by přetáhnul video z páskové kazety ale v opravdové kvalitě. Když kameru připojím k tv, obraz je skvělý, ale jak ho přetáhnu pomocí, některého mého programu do PC. Jedná se o slabý trochu mlhový a mazlavý obraz. Pravda. Movie maker na to není nejvhodnější a některé mé další programy nebudou oříšky. Děkuju za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 28.12.12 09:40
avatar

Pouzival jsem Pinnacle Studio.
Dulezity ale je jakym zpusobem mas propojene PC s kamerou. Nejlepsi kvalita je pres FireWire 1394 http://cs.wikipedia.org/wiki/FireWire .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.12.12 11:58

To je nějaká digitální kamera se záznamem na pásku (DV, mini DV, Digital8) nebo obyčejná analogová?

A jak konkrétně jí do počítače připojuješ?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 28.12.12 12:31

Výsledná kvalita obrazu je ovlivněna následujícími faktory v pořadí podle důležitosti:

1.) Rozlišení a formát výsledné video

2.) použitý kodek zvolený pro uložení videa

3.) SW použitý pro grabování a zpracování(stříhání) videa.

Na každém z těchto jednotlivých kroků se projeví na konci nedůslednost, a nekvalita v kterémkoliv kroku. Jako první si musíte předem ujasnit, k čemu má konečný zpracovaný soubor s videem sloužit. Jiný způsob bude vyžadovat video na WEB(Youtube), jiný pro prezentaci na telefonech, jiný pro pálení na DVD, jiný způsob zpracování bude vyžadovat video určené k přehrávání v počítači. Jakmile si člověk ujasní cíl, musí tomu podřídit i celý řetězec zpracování, už od grabování. Video pro DVD 4:3, musí být grabováno v rozlišení 768x576. Vida pro ostatní formáty(WEB,telefony) apod. stačí grabovat v úměrně menší kvalitě.

Při grabování je nutno použít z důvodu úspory místa na HD, a z důvodu snížení datového toku na sběrnici mezi procesorem a HD, nějaký Kodek. Pokud možno bezeztrátový, nebo nějaký ověřený. S kodekem musí umět spolupracovat Váš grabovací SW. Pouze s použitím kodeků, které ukládají původní nagrabované rozlišení dosáhnete nejlepšího výsledku.

Můj názor: Jakmile přistoupíte na použití jakéhokoliv komprimovaného formátu, bude vždy výsledek sice koukatelný-očima pravděpodobně nepoznáte rozdíl, ale rozlučte se s možností použití videa pro kvalitní střih a efekty. Z komprimovaného obrázku nedostanenete nikdy originál.

Zase i zde záleží na tom, jestli to potřebujete. Pokud ne, nemá smysl se zabývat kvalitou grabování. Grabujte na tu nejlepší kvalitu, kterou Vám Vaše zařízení dovolí, ale smiřte se s tím, že nepůjdou dělat v budoucnu s tím už mnoho neuděláte. Myslím že Vám tady někdo poradí různé USB grabery, které jsou pro tyto účely vhodné.

Celé je to složitější, ale na WEBu je dost serverů které se zpracováním videa zabývají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 28.12.12 12:45

Tady a tady jsem našel nějaké užitečné chytrosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.