Slabý signál wifi

Od: Datum: 27.12.12 11:18 odpovědí: 4 změna: 16.02.14 15:02
avatar

Dobrý den,

mám takový menší problém se silou signálu WiFi v RD. Modem wifi Huwei je umístěn v přízemí nad pracovnou, kde se projevují "anomálie" signálu. V jedné části místnosti (teoreticky) blíže k vysílači je signál nízký a kolísá, padá. V druhé části, jakoby dále je zase silný a v pořádku. Nevíte co s tím? Potřeboval bych, aby signál by v místnosti stejný, předělání wifi není možné. Ruší to něco?

Děkuji za reakce...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.12 11:26
avatar

Je divné, že by v blízkosti vysílače signál tak kolísal. Zkuste v nastavení routeru vybrat jiný kanál WiFi, je možné že se to hádá s nějakou jinou sítí v blízkém okolí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 27.12.12 11:43

Pokud máš na routeru klasickou prutovou anténu, zkus ji dát do vodorovné polohy (anténa málo září směrem ´dolů´)...

Jak píše Mikihans, zkus i jiný kanál (koukni na dostupné sítě a vyber takový kanál, který bude co nejvzdálenější od ostatních)...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kk*
Datum: 16.02.14 15:02

jak předělat ten kanal

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 11:46
avatar

Rušit to může naprosto cokoli. Jakékoli bezdrátové zařízení, které pracuje na 2,4GHz, ale i překážka, která se signálu postaví do cesty. Já používám NB na balkoně, přímá vzdálenost od wifiny cca 5m. Signál mi taky kolísá, ale viditelný vliv na příjem to nemá. Zpočátku se to pralo se signálem z kamery, pomohlo přepnout kanál na kameře, ovlivňuje to i když se syn ve vedlejší místnosti zvedne od PC, pověšené prádlo a podle mě i počasí. Samozřejmě i zařízení v sousedních bytech, která někdy ukazují silnější signál, než je ten můj. Chce to vyzkoušet a pohrát si s výběrem kanálu a případně nastavit vyšší sílu signálu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.