Zaseknutí notebooku

Od: ® odpovědí: 4 změna:

Dobrý den.Potřebuji poradit proč se sekne PC ,když přecházím na nějakou stránku nebo prostě chci něco zobrazit na internetu a na chvilku se mi zasekne notebook.Když ještě poklepu myší na obrazovku tak monitor zbělá.Musím chvilku počkat než je v normálu a můžu procházet dál internet.Děkuji všem za rady.

4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar zajixxx

Nestahuje vám antivir akualizace?

Nemáte 2 antiviry?

Nemáte PC zapráskaný nepořádkem? ( stahněte si CCleaner)

Vysypte si koš.

Omezte co nejvíce položky ve startu Po spouštení.

Odinstalujte si nepotřebný software - Tollbary, poštovní klienty, ztrátka to co nepotřebujete a je to zapnuté

Na ten nepořádek jsem doporučil Advanced SystemCare.

Jinak klidně můžeme kouknout do počítače pomoc HijackThisu /sice se HJT využívá při zavirovaném počítači, ale třeba s ním zjistím přítomnost toolbaru nebo jiného odpadu/.

Jak zacházet s programem HijackThis?
Stáhněte si program HijackThis (například zde → hijackthis.de/...) a spusťte instalační program. Nyní proběhne instalace. Pak HijackThis spustťe a kliknete na Do a System scan and save Logfile. Nyní proběhne kontrola, která netrvá déle než 1 minutu, většinou je hotová za 15 vteřin. Po kontrole se otevře Poznámkový blok. Obsah zkopírujte a vložte na Poraďte.cz. Po zkopírování a vložení obsahu do odpovědi klikněte na tlačítko Config... (vpravo dole) a pak klikněte na tlačítko Generate StartupList Log. Toto též zkopírujte a vložte na Poraďte.cz. Až dostanete výsledky, co fixnout (opravit), tak otevřete HijackThis a kliknete na Do a System scan only. Po kontrole zaškrtnete to, co Vám bylo řečeno ať opravíte (fixnete). Až bude vše zaškrtané, tak klikněte dole na tlačítko Fix Checked.

 


0x

Hmm, příčin může být spousta.

Pro začátek bych zkusil notebook zkontrolovat programem Advanced Systemcare. Udělejte jak Denní údržbu, tak i Diagnózu systému /zde ale doporučuji vypnout optimalizaci systému/.

Jinak můžu vědět hardwarovou konfiguraci notebooku - paměť RAM, frekvence CPU (procesoru) a volné místo na harddisku? (Ovládací panely→Systém - zde je napsán procesor + RAM).

Doporučuji též vyfotit Správce úloh systému Windows (Ctrl + Shift + Escape), konkrétně záložku Výkon a Procesy tak, aby byly vidět všechny běžící procesy a všeh uživatelů.


AMD Athlon Dual Core 2,20 GHz,paměť 4,00 GB,hardisk je volný neboť mám notebook od ledna.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]