Format hdd bez inst.cd

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobry den.Potrebuji poradit jak naformatovat hdd u fujitsu siemens V5535 ,jsou tam visty a mam cd s xp, ktere tam chci dat.

3 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar jura2

Format HDD bez instalačního CD- já vám nerozumím, vždyť vzápětí píšete, že mate instal. CD s XP. Tohle CD obsahuje nástroj při začátku instalace na praci s disky - rozdelenení disku na konkrétní velikosti, jejich formátovaní atd. Nabootujte tohle CD a nabidka se sama objeví.

 


0x

Pokud ty Visty tam chcete nechat, tak stačí vytvořit nový diskový oddíl.

Pokud tam ty Visty nechcete, tak prostě vložte instalační CD Windows XP a při instalaci smažte všechny stávající oddíly a vytvořte dva nové - C: (o velikosti 20-25 GB) a D:. Můžete klidně těch oddílů vytvořit 5, je to celkem jedno. Ale důležité je, aby systém byl zvlášť a dokumnety a i programy zvlášť.

Po nainstalování systému nezapomeňte nainstalovat ovladače, bude-li třeba. Nezapomeňte nainstalovat všechny dříve vydané aktualizace ´přes službu Windows Update (Start→Všechny programy→Windows Update). Několikrát bude třeba restartovat počítač, tak vždycky budete muset Windows Update spouštět vícekrát.

No a taky nezapomeňte na antivirový a antispyware program. A také na kvalitní bránu firewall.

 


0x

Off Topic: Je to operační systém Windows Vista, nikoli Visty... Tedy tam nemáte Visty, ale Vista, popřípadě Vistu...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]