Usb tuner

Od: odpovědí: 15 změna:

Dobrý den,

vím, že tady už na toto téma padlo hodně dotazů, ale já jsem bohužel zde nenašel odpověď na svojí otázku. chtěl bych si pořídit nějaký usb tuner. Jen potřebuji aby mi podporoval/chytal pár zákl. stanic(nova, prima, prima cool, čt4, atd.). Také protože již nemám zrovna nejnovější pc(vlastně notebook) tak aby to zvladal...(mam Vistu a 2GB ram - vytizena priblizne a prumerne na 40-60%). Jejikož si myslím, že tedy nepotřebuji nějaký extra dobrý, tak si myslim že by cana neměla být větší než 500kč. A poslední věc ještě, aby měl anténu - bydlím pod kopcem - signál zde není minimalní, ale je lepší mít jistotu.
Bohužel se v tom moc nevyznám... myslel jsem něco takového:

aukro.cz/...

na druhou stranu, jestli je to naprosto k ničemu nebo za půl roku už to nebude zvládat příjim nebo něco takového tak si myslím, že je to naprosté vyhození peněz.
Prosím o radu.

Děkuji

Lukáš B.

15 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar ladinpraha

Měl by sis napřed ujasnit, co vlastně chceš. Chceš doporučení nebo to chceš rozmluvit? Já osobně dávám přednost kvalitě a to je u mě po dlouhá léta osvědčená značka AverMedia. Potom dávám přednost tomu, aby z NB pokud možno nic nekoukalo ven, protože když něco kouká, tak je to zranitelné. Proto u NB volím tuner s rozhraním ExpressCard a nikoli USB. Dále je důležité, aby s tunerem byla dodána redukce na klasickou anténu, protože nikdy není jisté, jaká anténa nakonec bude fungovat nebo třeba možnost připojení na kabelovku a pod. Možná někdo napíše jinou zkušenost, ale já dávám přednost kvalitě. A i tady se dají najít USB tunery.


Ale i u těchto se dají bez připojení na anténu chytat tv stanice ne?

Vždycky potřebuješ nějakou anténu. A jakou, to záleží na místních příjmových podmínkách. K tunerům se obvykle dodává jenom malá anténka (proutek), která podle mě stačí tam, kde je dobrá kvalita signálu. Ale dokud si nevyzkouším konkrétní tuner s konkrétní anténou na konkrétním místě, tak nikdy nemůžu mít jistotu.

Ladine, bezvýhradně souhlasím, navíc USB tuner by pro můj starý noťas vzhledem k rychlosti NB byl nepoužitelný a hybridní tuner od AVERu přes CardBus šlape v pohodě. *palec*

 


0x

USB na notebooku nesmí být verze 1.1, ale aspoň 2.0, kvůli rychlosti přenosu dat.

 


dá se nějak(bez specializovaného přístroje) změřit síla signálu?

Např. přes internet, iPod atd...
děkuji

Síla signálu se sice změřit dá, anténáři na to přístroje mají, ale stejně je ti to k ničemu. Sílu, resp. kvalitu signálu mi ukáže i TV karta. Ale vždycky bude záležet na všech třech věcech, které jsem psal - signál, karta, anténa. A taky konkrétní místo. Můžeš posunout anténu o 10 cm a všechno je jinak. Já už kolikrát na TV v NB poznal, že se mladej ve vedlejším pokoji zvedá od PC.

 


0x

Někdo tady psal, že si ten přístroj z Aukra koupil a chodí hodně mizerně. AverMedia v jakémkoliv provedení je bezkonkurenčně nejcitlivější to co nezvládají jiné věhlasné značky v podobě settopboxů nebo TV , tak tento bez problémů chytá na malou anténku. Cena je ale trochu jinde, ale ta investice se rozhodně vyplatí:

alza.cz/...

Mě stála TV karta do PC i do NB každá cca 1.800,- . A pořád to považuji za výhodnou investici.

ladinpraha:

pokud byla ta investice do výrobků firmy Aver tak, ano.

doplněno 27.03.11 18:37:

Tazatel si ale dal hranici 500Kč

Půjčil jsem si od kamaráda Tv tuner Gigabite za cca 500 Kč na vyzkoušení. Nainstaloval softwear a s hrůzou jsem se díval na kvalitu obrazu - při sebemenším pohybu i u okna cca 10 x 15 cm obraz kostičkoval. Řekl jsem si to tedy ne. Zakoupil jsem Pinacle za 1600 Kč a úplná zpokojenost i ve fulscreenu. Byl jsem rád za zkušenost s půjčkou - koupit takový drek, musel bych to vyhodit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]