Co obsahuje nový počítač

Od: odpovědí: 29 změna:

Jsem začátečník a chtěla bych vědět když si koupím nové pc-stolní,tak už je v tom operační systém i programy?A nebo to má jen ten operační systém a nic víc?Děkuji

29 odpovědí na otázku

 

 


2x

Záleží na počítači. Některé se totiž prodávají bez operačního programu, jsou o to levnější. A programy to taky většinou nemá.

doplněno 16.03.11 15:10:

Jedna rada pro začátek. Až si budete ten nový počítač kupovat, tak musíte brát v potaz, co na něm budete provozovat za odborné programy. Dám příklad - např. nějaký starší účetní program vám třeba nemusí pod na nejnovějším operačním programem Windows 7. Počítač s Window XP nekupovat, je to už zastaralý operační systém, nebudou na něho dělány záplaty. Tak ať se nenecháte napálit nějakou moc výhodnou cenou. Vždy musíte sledovat konfiguraci počítače a podle toho se taky orientovat - na co budete PC používat. Neuvažovala jste o notebooku? Musí to být vyloženě stolní počítač? Protože ten se obvykle prodává bez monitoru - to máte další výdaje navíc.


A já jsem jej koupila s operačním systémem a chtěla jsem nainstalovat jen nějaké prohlížeče a antivirus.Doma jsem zjistila,že v pc mám nainstalováno celkem 45 programů.Vůbec se mi to nelíbí,protože při první kontrole pc mi antivirus našel 2 malware a obě brány mám neustále otevřené.Když je chci zavřít,tak se mi objeví neznámý program,který žádá o povolení.Ale tento program má vypršenou platnost a certifikát nejde vůbec zobrazit.A to jsem neměla ještě připojený internet!

nic proti ale xp jsou v krizi to je fakt ale mám zdroje že pojedou dál

Eulalie: Vy jste chytrá jak rádio koukám.

Za 1) Windows XP není zastaralý operační systém, aktualizace pro něj budou vycházet minimálně do roku 2013. I výrobci programů pořád XP podporují. Zastaralým operačním systémem by se dal nazvat Windows Millennium nebo Windows 2000. Je pravdou, že hardwarová akcelerace je pro Windows XP španělská vesnice. Ale pro běžné používání či používání do kanceláře je stále dostatečně dobré.

Za 2) Není pravdou, že by se stolní počítač prodával obvykle bez monitoru, stačí se podívat do katalogů a do prodejen, že mají různé sestavy k dispozici,

Za 3) Pokud si budete počítač kupovat v nějaké manší prodejně nebo u nějakého živnostníka, jistě Vám tam /možná na požádání/ nějaké základní programy nainstaluje /tj. Officy, antivir, atp./

A pokud si koupíte počítač bez systému, můžete skočit do nějakého servisu, kam Vám nainstalují systém zdarma - Linux.

Případně si u nich můžete koupit Windowsy. Windows XP pořídíte mezi 1300,- až 1600,- /záleží na edici a na prodavači/

 


2x

A než si Pc pořídíte, zkuste poptat u odborníků jeho sestavení přímo na míru Vašim potřebám. Vyplatí se to nejen třeba kvůli ceně, ale budete mít v jeho útrobách vše co využijete, nic víc a nic míň. Také Vám PC rovnou sprovozní a v systému nebudete mít zbytečnosti jako od výrobce kompletu PC, díky čisté instalaci OS ve většině případech z multilicencí... Pokud třeba nechcete přímo nějaké herní dělo, tak se dá ušetřitna třeba na Grafické kartě ...atd. To jen jako příklad.


Na to už je pozdě,pc už mám doma a jsem opravdu hodně nespokojená!

Tak spousta prodejců umístí do prodávaného PC reklamní materiál. Tedy nějaký ten program apod. Pokud jste měla součástí objednávky OS, tak máte minimálně štítek s aktivačním kódem, v lepším případě i nosič s OS. Pokud nemáte již v počítači něco extra důležitého doporučím naformátovat a nahrát znovu čistý OS. Nebo můžete vše vyčistit ručně tedy odinstalovat programy a následně vyčistit registry.

Jenom doplním že ty programy tam většinou nedává prodejce, ale už samotný výrobce. Prodejce bývá většinou nevinně v tom že je už v holém počítaču řada nesmyslů které jsou v lepším případě k ničemu.

 


1x
avatar hm

Určitě ve svém okolí najdeš někoho znalého, kdo se v PC přiměřeně vyzná. Řekni si mu, ať se na stroj podívá a případně ho porovná. Sama celé neinstaluj, to nedopadne dobře.

(Při hledání pomocníka se vyhni pouzepařičům her, ti nadělají více škody, než užitku.)

 


Určitě máš pravdu,to by asi dobře nedopadlo a víceméně všem díky za radu.Tohle můžu zkoušet až budu mít větší zkušenosti.

 


0x

Prohlédnout si, co tam je, vypsat si to, zjistit k čemu to je a zda je to pro vlastní potřebu nutné. Mrknout se do Program files ... vypsat si složky.
Co nechci smazat, odinstalovat. Je kvanta programů co jsou po lhůtě nepoužitelné. Pryč s nimi.
Nainstalovat potřebné programy. Třeba i CC cleaner, pomocí něj odinstalovat..
Zajít za někým, kdo tomu rozumí než se v tom vrtat.

 


0x

Zdravím. Nejlepší bude to, že půjdete do ovládacích panelů, kliknete na ikonu přidat či odebrat programy a tam si vymažete to co ke svojí práci nepotřebujete :)


To bych ráda udělala,ale píše to,že nemám dostatečná práva.Takže nic dělat nemůžu.A to ještě jsem zaplatila 500 kč,abych mohla být vůbec na internetu.A mimichodem...ta sít je neznáma na které se pohybuji,protože se mi na mapě vůbec nezobrazuje.A poctivě zakoupený antivirus mi neumožní ani zkontrolovat pc a mnoho dalších...Připadám si jak v Jiříkově vidění,aby něco takovýho prodali zakázníkovy i když je to dost známá firma.Chtěla jsem navrácení peněz,ale prodejce tvrdí,že je vše v pořádku a jestli něco v pc je,tak za to může třetí strana.V servisu jsou drazí,nemám na vyhazování a nikoho neznám kdo by mi s tím pomohl.Vidím,že nemá cenu tady něco psát,takže se musím obrátit na zákonná místa.I přesto všem děkuji za rady.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]