Propojení monitoru

Od: odpovědí: 5 změna:

Měla jsem monitor připojený k počítači přes prodlužovací kabel, který jsem dnes odpojila a když jsem monitor připojila přes kabel jiný, tak propojení nefunguje, objeví se na monitoru hlášení no signal a monitor zčerná a když kabel úplně odpojím, tak po obrazovce monitoru běží hláška cabel no conected - tedy tak nějak. Když jsem na monitor zkusila připojit notebook, tak připojení fungovalo.

doplněno 07.04.13 22:19:

jé dotaz, no vidíte já zapoměla, no chtěla bych vědět, jestli existuje nějaký způsob, jak tuto závadu odstranit nebo jestli jsem neudělala já sama někde chybu, když jsem měnila kabel k propojení monitoru a počítače.

5 odpovědí na otázku

 

 


0x

Nemohu ´najít´ dotaz... :-D

doplněno 07.04.13 22:21:

A vrátit původní kabel - s nímž propojení fungovalo, nelze?

doplněno 07.04.13 22:45:

J1945: Kabel - VGA prodlužka, nemusí být nutně vadný - možná je jen příliš dlouhý - tedy nevhodný... ;)

doplněno 07.04.13 23:20:

Já to zkusím ´rozplést´:
1. monitor byl připojen k PC ´svým´ kabelem + k němu prodlužkou VGA (A)
2. původní prodlužku VGA (A) jsi odstranila a nahradila jinou (B) a ještě jinou (C) - B a C nefungují, ale fungují, pokud jimi připojíš monitor k notesu
Proč?
No - záleží, jaké rozlišení a obnovovací frekvenci má notes a jaké původní PC a jaká je délka a ´kvalita´ kabelů B a C vůči A (stínění, odpor vodičů), v ´hraničních případech nemusí být kabely rovnocenné.
Pokud se někde pletu, tak mne, prosím, oprav nebo upřesni.
;)

 


0x

Zcela jistě nový kabel je nevhodný nebo vadný. Zkuste vrátit zpět původní kabel pokud bude vše v pořádku-funkční je nový kabel vadný.


asi jsem se špatně vyjádřila, já jsem právě měla monitor s počítačem propojený přes vga a prodlužovací kabel, ten jsem odstranila a použila jen kabel vga a vyzkoušela jsem dva různé a nefunguje to přes žádný z nich, pokud ale stejné kabely použiji k propojení notebooku a monitoru, tak je vše v pořádku.

třeba by stačilo propojit a potom restartovat počítač - ale to už jste patrně zkusila


Děkuji všem za rady, závada se vlastně vyřešila sama, sice jsem včera počítač restartovat zkoušela - bez úspěchu, ale dnes ráno, když jsem chtěla vrátit původní kabel, tak počítač najednou fungoval normálně

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]