Volba připojení k internetu

Od: Datum: 03.02.11 20:01 odpovědí: 3 změna: 04.02.11 12:54

chtěl bych požádat o radu. Chystám koupit pripojeni k internetu pro PC a současně potřebuji přístup pro kvalitní přípojení PS3 pro hrani her. PS3 je ve vedlejším pokoji než PC. Přemýšlím o možnosti bezdrátové wifi, ale nevím jak mi pojedou hry. Další možnost je adsl + routerem propojit obě zařízení. Jestli je jiná možnost, budu rád za nápad. Díky za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.11 20:27
avatar

Možností je několik:

Bezdrátové připojení - WiFi v pásmu 2.4 nebo 5 GHz (druhé pásmo není tak zarušené) nebo satelit (dosti drahé a pomalé) nebo mobilní připojení (drahé a ne moc rychlé).

Drátové připojení - ADSL, kabelová televize či přímo optika do baráku.

Všechno to jsou připojení od poskytovatele. Jak si to rozvedeš doma záleží už jen na tobě. Buď bezdrátově nebo drátově či kombinací obojího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: glosi
Datum: 04.02.11 11:45

Děkuji za odpověď. Když se zeptám Vás.

jakou variantu byste volil vy?

Připojení v pásmu 5 GHz pro wifi nebo ADSL, už jsem o zúžil na dvě možnosti.

Jak je to v porovnání s cenou jestli mi můžete napsat výhody a nevýhody.

Ještě možná máme svedenou optiku od O2 ze střechy v baráku, to nevím jistě. Na to se zeptám. Pokud ano bylo by to nejlepší řešení? K tomu by bylo potřeba jaké příslušenství?

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.11 12:54
avatar

Ceny ti neřeknu, ty jsou dány poskytovatelem připojení. V každé lokalitě je to jinak dle dostupných podmínek. ADSL dosahuje vysokých rychlostí, ale jen na krátkou vzdálenost od ústředny. Kabelovka má vysokou rychlost všude, ale zase je jen ve větších městech. WiFi je hodně rozšířené a za rozumnou ceno. Chce to ve finále porovnat dostupné nabídky ve tvém okolí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.