Zahřívání a hučení notebooku

Od: Datum: 01.02.11 13:52 odpovědí: 6 změna: 02.02.11 16:24

Dobrý den,

chci se zeptat, co může způsobovat zahřívání a hučení notebooku. Mám ho na nohou a po chvíli je zespodu ihned horký a hrozně hučí. Koukala jsem dovnitř a větrák jsem očistila od prachu, ale vůbec to nepomohlo. Nevíte, čím by to mohlo být?

Mám Fujitsu Siemens, starý 2 roky.

Děkuji, Markéta

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.11 14:09

Notebook má vespod i po stranách otvory, které zajišťují proudění vzduchu dobnitř notebooku a tedy jeho chlazení. Pokud je ucpeš, bude chlazení nedostatečné a NB se bude zahřívat a zvyšovat otáčky větráčků aby se uchladil.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.02.11 14:28

Tak tak...a rovnou bych doporučil notebook vyfoukat od prachu

Od: markyt*
Datum: 02.02.11 13:14

On se ale zahřívá a hučí i na stole a je to po chvíli k nevydržení. Koupím tedy tu chladící podložku a uvidíme, každopádně všem děkuji za odpověď.

Datum: 02.02.11 13:26

Pokud se zahřívá i na stole, tak nedostatečně funguje chlazení anebo ti běží v NB program, který ti nadmíru vytěžuje procesor. To zjistíš, když se podíváš do Správce úloh na záložku Výkon:

http://extrawindows.cnews.cz/…y/2010/04Apr/2327/spravce.png

Od: markyt*
Datum: 02.02.11 16:24

No, cca před 14 dny jsem si nechala NB zformátovat,takže bych tam neměla mít zbytečné programy, co to zatěžují a ani v tom správci úloh jsem nic nezjistila. Bude to tím chlazením tedy. Mohl byste mi říct, co by to obnášelo-vyměnit větráček a dál?

Datum: 01.02.11 14:09

Hm, a nezahříváte ho náhodou taky trošku svým tělem, když ho máte na těch nohách? Prodávají se takové ty chladicí podložky pod notebooky, ono to není až tak špatná věc. Stačí úplně obyčejná jen z umělé hmoty...

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.