Jak zjistit heslo WiFi?

Od: Datum: 10.02.13 12:01 odpovědí: 5 změna: 10.02.13 17:12

Dobrý den,mám nový router Linksys WRT120n a když jsem začal nastavovat router přes webový prohlížeč tak jsem změnil název sítě WiFi omylem jsem to uložil a teď jse mě s tím uložilo i ňáké jejich puvodní heslo k WiFi a já nevím jaké.Předem moc děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.02.13 12:05

Není to "ňáké jejich puvodní heslo" - ale heslo, které router vygeneroval v momentě, kdy jsi zvolil způsob zabezpečení - otevři znovu management routeru a koukni se do WLAN, Security - někde tam bude např. PassPhrase nebo něco podobného (v Settings).

Varianta "B" - vyresetuj router do ´továrního´ nastavení a nastav si wifi kompletně znovu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.13 12:09

Originál heslo k tomuto routeru je admin, stejné jako do webového prohlížeče a wifi. Přes webový prohlížeč se do něj znovu dostaňte a v možnostech zabezpečení wifi zadejte heslo nové.. Těžké to není.. Nebo při nejhorším použít tlačítko reset, ale vymaže se vaše nastavení..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin00000*
Datum: 10.02.13 14:47

Nazdar kamarádka ma podobný problém několik let ma routr na wifi přes notebook se připojuje na wifi ale po několika letech notbuk přestava řádně běžet a chce se připojit přes tablet ale jak si si nepamatuje heslo co teď bude stačit udělat reset modemu modem je TP link ale nevim jaký model ale je starý tak 4-5 let v notbuku je systém vista když najedeme na vlastnosti připojení jsou tam je tečky a nejde heslo zobrazit na stranku modemu se nemůžu připojit přes kabel abych se podíval na heslo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 10.02.13 15:34

Bez připojení na router heslo nezjistí (pokud ho nemá někde napsáno) a bez připojení kabalem nedoporučuju nastavení routeru měnit ani resetovat (reset nastaví router do tzv. továrního nastavení a veškeré konfigurace vymaže - tedy i stávající ´připojení´).

Ať kamarádka najde manuál - a nebo zapátrej na netu (podle typu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: juldab*
Datum: 10.02.13 17:12

Samozřejmě že zjistí. První obecný postup je pomocí programu http://www.nirsoft.net/utils/wireless_key.html který výpíše všechna uložená hesla.

Druhá možnost je pro W7 ale pro Visty to bude podobné V záložce vlastnosti bezdrátové sítě je heslo po zaškrtnutí zobrazit znaky viditelné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.