Excel nepočítá!

Od: Datum: 10.02.13 11:16 odpovědí: 6 změna: 11.02.13 12:53

Mám tabulku v excelu(07) a v buňkách kde je nějaká jakákoliv funkce na výpočet se výpočet neprovádí automaticky.

Příklad:

V buňce A1 je číslo 5 a v B1 č.3

Do C1 dám =A1+B1

Jenže se stane to, že když změním hodnotu bunky A1,tak se automaticky neprovede výpočet v C1.Samozřejmě tam mám složitější funkce toto uvádím jen jako příklad.Aby mi buňky s funkcemi prováděly výpočty, tak musím vždy najet na tu buňku s funkcí a nahoře na liště funkci umístit kurzor a dát entr.Samo to prostě výpočet neprovede.

Vždy mi to fungovalo, ale něco se pokazilo a já nevím co.Jestli se změnilo nastavení nebo ...

Prosím a radu

Děkuji všem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pest®
Datum: 10.02.13 11:31

Asi hloupej nápad, ale když změníš hodnotu v té buňce A1 stiskneš poté ENTER? Abys potvrdila změnu hodnoty?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.13 11:59

Zřejmě máte vypnutý automatický přepočet, podívejte se někde v nastavení. Případně by se to snad mělo přepínat zkratkou ctrl+J.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.02.13 12:18

Dík za odpověď.

Kde se to mění v nastavení nevím, ale když dám ctrl+J tak to udělá takový ten tón jak při zablokování či chybě- takový to ťuk

Datum: 10.02.13 17:01

Nemáte náhodou příslušné buňky nafrmátované jako text? (v horní liště - formát, buňky, číslo...)

Datum: 10.02.13 17:35

Na kartě vzorce/možnosti výpočtu zatrhněte automaticky. pravděpodobně tam máte ručně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.02.13 12:53

mrkněte se do Excel-Možnosti, Vzorce, nastavit automatický výpočet.

Na obrázku je náhled do americké verze, ale myslím, že je jasné kam sáhnout.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.