Připojení počítače k WIFI domácí síti

Od: Datum: 21.12.12 21:23 odpovědí: 4 změna: 22.12.12 14:09

Mám stolní PC se zabudovanou síťovou kartou.K tomu modem HUAWEI echolife HG 520i.Pevné připojení k internetu je plně fukční.Při pokusu vytvořit malou domácí WIFI síť prostřednictvím uvedeného modemu nevím jakým způsobem připojit počítač k této síti.Žádná tlačítka ani vypínač.Je tedy nutný nějaký adaptér?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.12.12 21:37

Kromě běžné síťové karty musíš mít v počítači ještě wifi... Buďto jako interní kartu a nebo nějakou USB variantu...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.12 22:12

Wi-fi síť zřizujeme pro připojení mobilních zařízení jako NB, telefon a pod. a tato zařízení jsou na příjem wi-fi signálu připravena a vybavena. Je nesmysl připojovat přes wi-fi stolní PC, který na to připraven není a vybavovat ho wi-fi kartou. Drátové připojení je mnohem spolehlivější a rychlejší.

http://www.o2.cz/osobni/techz…fe-hg520i.html?article=229581

Ohodnoceno: 2x

Od: piterka
Datum: 22.12.12 13:19

samozřejmě souhlasím,ale pro provoz wifi tiskárny potřebuji i zapojený počítač do WIfi sítě.Nebo ne?A co další počítač příp.zařízení

jak je propojím,kdy je každý v jiném rohu baráku.

Jedná se mi o ten WIFI adaptér do stolního PC přes USB.Jde mi o to ,zda moje úvaha není mimo díru.Dík.

Od: mowla*
Datum: 22.12.12 14:09

1. "pro provoz wifi tiskárny potřebuji i zapojený počítač do WIfi sítě.Nebo ne?" - Ne...

2. "další počítač příp.zařízení jak je propojím,kdy je každý v jiném rohu baráku" - nejlépe wifi, jinak je nutné tahat kabely...

Poslední otázku-výrok nechápu...

Na routeru vytvoříš jednu LAN (lokální síť), která jako podmnožinu zahnuje i WLAN (wifi LAN). Takže počítač, který je zapojen k routeru (ať kabelem nebo wifi), může využívat všech nasdílených prostředků připojených do téže LAN (ať kabelem nebo wifi)...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.