Zprovoznění PC, PLED konektor ze zdroje

Od: Datum: 20.12.12 20:39 odpovědí: 4 změna: 22.12.12 10:40

zdravím, skládám si PC, je komplet, když zapnu, rozjedou se větráčky (a asi i HDD podle zvuku), svítí červená dioda, na monitoru žádný signál (zkoušeno na 2 monitorech), pomocí držení power buttonu nešlo vypnout.

po rozpojení/zapoejní kabílků vevnitř a po zanutí PC zase žíádný signál na monitoru, čerbená dioda nesvítí, větráčky vevnitř jedou, držením power buttonu jde vypnout.

základovka je MSI K8 NEO4, viz obrázek z manuálu http://i49.tinypic.com/1s19h5.png

problém bych viděl že ze zdroje jak vede zelenobílý kabílek PLED, tak nejsou 2 otvory v konektoru aby mi pasovaly na základovku ale 3 (zelený kabílek, prostřední otvor a bílý kabílek). pomohla by mi redukce aby zelený/bílý kabílek byly vedle sebe na konektoru a pasovaly do základovky? existuje taková redukce?

nebo v čem myslíte že by mohl být problém? GK si myslím že by měla být fční, dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.12.12 20:59

PLED je Power LED - tedy jen indikace ´zapnuto´ - s faktickým zapnutím to nemá nic společného... Redukce - jakou sis ´vymyslel´ neexistuje - prostě jen jeden z pinů konektoru vycvakni (vytáhni z otvoru) a dej do toho prostředního... ;) A nebo ten "prostřední otvor" prostě ostrým nožem odřízni a zapoj na desku každý pin zvlášť...

doplněno 20.12.12 21:10:

V čem by mohl být problém - se zapnutím? - no, nevím, moc toho nezbývá - zdroj, MB, CPU, RAM, grafika, špatně zapojené konektory... :-D

Základ je zapojovat věci postupně - MB, CPU, RAM, grafika (základ) - a až tohle běží, přidávat další komponenty... Máš zapojený repráček? - BIOS - případně, pípá - definuje chybu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.12 21:04

tak v čem by mohl být problém? 350W zdroj by měl utáhnout jednojádroCPU a ATI HD 3600 ne?

Od: zabu
Datum: 22.12.12 00:12

V čem by mohl být problém? No třeba stejný jako u mě nedávno: moje čerstvá a drahá zkušenost. Odešlý zdroj, který vzal ssebou i MB.

Mowla se tě ptá dobře. Ozve se z boardu pípnutí po startu? Pokud ne, neproběhly korektně postprocesy. Vytahat z MB všechno. Nechat jen RAMky. Spustit. Pípne jednou? OK. Chyba je někde v periferii. Pípne vícekrát? Počtem pípnutí ti autodiagnostika MB dává zprávu, kde je chyba.

Nepípá vůbec? Chyba může být v RAM, ve zdroji, v MB nebo v procesoru. V tomto případě bych ještě zkusil RAMky. Může být ještě natolik vadná RAM, že neproběhnou postprocesy vůbec. Vynadat RAMky a zkusit zapnout. Pokud MB zápípá nepřítomnost RAM jsou paměti v háji, ale s touhle konkrétní závadou jsem se zatím ještě nesetkal. Jen jsem o ní kdesi četl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 10:40

periferií je myšleno co? HDD?

doplněno 22.12.12 12:19:

tak jsem zapojil z konektůrků jen power switch a jede to, už instaluju systém

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.