Bálíček do čtečky

Od: Datum: 20.12.12 17:31 odpovědí: 22 změna: 12.02.15 21:01

Prosím nemůžu nikde sehnat tento soubor Czech(Czech Republic)_female.pbi potřebuji jen soubor ne aby byl v RARU ten když chci rozbalit tak potřebije heslo je to balíček do čtečky na podporu českého předčítání už asi tejden se s tím mořim a nejde to nainstalovat protože to potřebuju mít rozbalený prosím pomoc:)Když ho stáhnu s ofic.stránky Pocketbook tak je to v ZIPU a RARU

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.12 18:00

Nevím, odkuď jsi stahoval, ale hned první odkaz v Googlu mi našel rozbalený soubor:

http://www.pocketbook-int.com/download/tts/Czech(Czech%20Republic)_female.pbi

doplněno 20.12.12 18:01:

oprava odkazu:

http://www.pocketbook-int.com/download/tts/Czech(Czech%20Republic)_female.pbi

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.12 19:55

vdyt na to kliknu a je to zas otevřít nebo stáhnout a v rar i zip:(

Datum: 20.12.12 20:23

Tak to neotvírej, ale jen to stáhni. Přípona je určitě .pbi. Asi používáš program, který to považuje za archiv (on to asi i nějaký archiv bude), ale ty to rozbalovat nemusíš.

Datum: 21.12.12 15:25

no to jsem dělal prostě to stáhnu ale v raru to nainstaluju do čtečky a ten balíček se tam prostě neukážě nevim co s tím :)

Datum: 21.12.12 15:50

Tak se zkus řídit pomocí tohoto návodu:

http://www.ebook-ctecky.cz/bl…nstalovat-ceske-tts-do-pb622/

Klíčové je tam asi vytvoření složky "Downloads" a do něj přesuneš ten soubor. Ale rar to fakt není. Ten stažený soubor nemáš otvírat ani ho nemáš rozbalovat. WinRAR ti to zřejmě nabídne, ale neotvídej to s tím.

Od: hm®
Datum: 21.12.12 16:36

Moment, moment, pěkně po pořádku.

Stáhnul sis balíček *.pbi z posketbook.com. USBčkem jsi to nahrál někam do Pocketbooku (do čtečky). Spusti jsi to potom jako aplikaci (z menu Aplikace, najít a spustit). Tak se nainstaloval český balíček a potom můžeš vybrat češtinu pro předčítání. Nebo se něco z toho nepovedlo?

Před instalací ale snad musejí být ve čtečce nejvýše tři předčítací jazykové balíčky, máš-li jich víc, radši nějaký odinstaluj.

Datum: 21.12.12 16:46

já mam ten největší problém v tom že ten soubor co stáhnu je rar a má okolo 77.6mb a ten co tam mam vložit má podle návodu okolo87mb tak to mi už nesedí ale hlavně to že když ho vložim přez usb do čtečky do složky dowlands tak ho přes počítač vidím ale když se podívám do čtečky a chci ho instalovat tak tam není v téhle čtečce pocketbook byli nainstalovaný čtyři jazykové balíčky a jeden jsem odstranil jak radili v návodu a stejně se mi nedaří najít a instalovat mnou vložený soubor který mám stažený přímo s pocket stránky

Datum: 21.12.12 16:48

ten balíček co stáhnu je v zipu a prostě pbi tam nevidim i když je na stánce tak značen

Datum: 21.12.12 17:28

Velikost podle návodu neřeš. Stáhni ten soubor, má koncovku pbi. Sice je to možná zip, ale to vůbec neřeš, ničím to neotvírej, jen to zkopíruj do čtečky.

doplněno 21.12.12 17:29:

I po zkopírování bude mít ve čtečce pořád koncovku pbi. Tento soubor pak spusť (čtečkou) jako aplikaci.

doplněno 21.12.12 17:35:

Co máš vlastně za čtečku?

Datum: 21.12.12 20:29

pocketbook touch 622

Datum: 21.12.12 21:26

Takže přesně pro tebe je návod, na který odkázal @charlies .

Několik otázek:

1) Ty tedy po nahrání souboru do čtečky vidíš z PC ve čtečce soubor "Czech(Czech Republic)_female.pbi?"

2) Po odpojení USB: koukáš se ve čtečce po tomtou souboru opravdu jako po aplikaci (tzn. přes ikonku "aplikace")?

3) Koukáš opravdu do adresáře se souborem? Když tak si ten soubor nahraj přímo na začátek disku ve čtečce a pak se tím Aplikace "proklikej" do základního adresáře (pořád ta horní šipka).

Od: bublinka1563*
Datum: 15.01.13 12:48

Dobrý den,

mám naprosto totožný problém. Jednou se mi podařilo stáhnout soubor Czech (Czech Republic), female, ale pouze jako zip. Nyní už soubor vůbec neexistuje a nelze stáhnout ani tak. Po skopírování do čtečky jej čtečka stále vidí jako zip (příp. rar), takže po odpojení od PC jej ve složce Downloads nevidí. Mám jej na čtečce, nikoliv na kartě. Po konzultaci na zákaznické lince PB jsem zkoušela stahovat i přes jiné prohlížeče ( Microsoft explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox). Nemá to však vliv. Prosím, jestli někdo máte soubor Czech (Czech Republic), female.pbi v počítači, nemohli byste jej nahrát třeba na ulozto.cz a dát vědět? Jednou tam již je, ale pod heslem,jak jsem zjistila.

Mám čtečku Pocketbook touch.

Moc díky za rady a pomoc!

Datum: 15.01.13 14:27

Na jejich stránkách to asi bude jen dočasný výpadek. Ale tady to máš:

https://dl.dropbox.com/s/t70lm74eq98wilt/Czech%28Czech%20Republic%29_female.pbi?dl=1

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.01.13 15:07

Děkuji moc! :)

doplněno 15.01.13 16:08:

Ještě bych se ráda zeptala.

Mám nainstalováno, čtení funguje. Ale za každou větou dost slyšitelně ve sluchátkách lupne a hlas čte chvíli více nahlas, chvíle tišeji. Nevíte,jestli se dá něco udělat s tím lupáním? Je to docela nepříjmené. A jde nějak nastavit i to, aby hlasitost byla konstatní?

Díky moc!

Datum: 15.01.13 17:12

Já žádnou čtečku nevlastním, takže snad poradí lépe nějaký vlastník.

S tou hlasitostí se zkuste podívat do nastavení jestli tam něco náhodou není.

S tím lupnutím jsem našel, že by mohly pomoct lepší sluchátka. Viz diskuze zde:

http://www.ebook-ctecky.cz/fo…wtopic.php?f=35&t=351&start=0

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.01.13 18:59

Děkuju za odkaz, nenapadlo mne, že by potíž mohla být ve sluchátkách. Vyzkouším doporučená. *palec*

Datum: 15.01.13 19:09

Já vlastním také pocket book touch a mám taky české předčítání a připojil jsem si sluchátka z Mp3 a jde to skvěle hlasitost si přidáváš a ubíráš přímo v té předčítané knize dole kde je zároven vypnutí a zapnutí hlasu:)

Od: vladac*
Datum: 08.02.15 09:27

Ahoj, potýkám se s problémem, že nikde na netu není k nalezení jazykový balíček "Czech(CzechRepublic)_female.pbi". Bylo by možné ho někam pověsit a dám sem čerstvý odkaz? Děkuji.

Datum: 08.02.15 10:17

Taky pro PocketBook? Pro jakou čtečku přesně? Zkusil jsi požádat výrobce o zaslání nebo o funkční odkaz?

Datum: 08.02.15 11:53

Pro Pocketbook 622.

Datum: 08.02.15 15:11

Napsal jsem ti do vnitřní pošty poradte.cz.

Datum: 12.02.15 21:01

Díky moc, zafungovalo to. Už mi můj PB622 předčítá česky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.