Nový druhý hard disk neukazuje na Windows XP

Od: Datum: 03.02.13 20:06 odpovědí: 6 změna: 06.02.13 00:28

Dobrý večer,mám takový problém.

Ten hard disk neukazuje na tento počítač,dokonce jsem šel správce zařízení na diskové jednotky a tam neobjeví ovladač typu.

Zkontroloval jsem na Biosu a je připojený a fuknční,což znamená,že funguje.

Ale,proč nechce ukazovat druhý hard disk na Windows XP.

Děkuji za pochopení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.02.13 20:19

Disk - aby byl vidět v "Tento počítač", musí mít vytvořený datový oddíl (partition) a mít přiřazené ´písmeno´ (neškodí jej naformátovat).

Je ve Správa počítače - Správce disků vidět nějaký nealokovaný oddíl?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.13 22:51

nn neni vidět

Datum: 03.02.13 23:58

Neni to náhodou SSD disk?

Datum: 05.02.13 21:08

ne neni

Od: edge®
Datum: 06.02.13 00:15

A pokud mám SSD disk a nezobrazuje se mezi oddíly? Neuškodí mu, když SSD disk naformátuji?

Od: edge®
Datum: 06.02.13 00:28

Měl bych doplnit že nejsem autorem tohoto tématu, pouze jsem se nemilostrdně přidal k otázce;)

Jak tedy bezpečně naformátuji SSD disk? Kolega v práci mi poradil, když jsem měl problémy při startech windows, abych přepl disky do ahci. Neztratím tím data na mých současných discích? Každopádně tento problém jsem vyřešil přepojením do jiného Sata portu.

Takže dotazujícímu bych doporučil vypojit a znovu zapojit napájení disku a Sata kabel přepojit do jiného portu. Dále naformátovat a přiřadit disku danný oddíl, který se bude zobrazovatv Tento počítač. Jak to provést už bohužel neporadím, cise jsem to před půl rokem prováděl avšak zapoměl jsem jak.

doplněno 06.02.13 00:39:

Správa počítače/Správa disků- nově připojený disk má černý pruh, ostatní již naformátované mají modrý pruh. Na disk s černým pruhem kliknut pravým a dát "jednoduché přiřazení oddílu". Nebo nějak obdobně to tam bylo uvedeno. Zobrazí se jednoduchý průvodce podle kterého to zvládne i průměrný senior;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.