Blokování stahování z internetu

Od: Datum: 17.12.12 13:24 odpovědí: 14 změna: 17.12.12 20:06

Zdravím všechny počítačové našence. Můj synovec (12let,bych ho roztrhl*nevi*) chodí na můj pracovní počítač a i přes mé domlouvání na něm stále,byť na svém účtu,hraje on line hry a stahuje kde co.Svůj má totiž už zasekaný.Bohužel mi to značně zpomaluje internet a bývá problém odeslat poštu či dokončit příkaz na banku.Probíral jsem to s technikem,který nám instaloval připojení a ten zjistil,že máme obrovské množství příchozích dat.Prý jako kdybychom nepřetržitě stahovali nějaké filmy. Já počítač znám jen jako běžný uživatel a te´d jsem to trochu hledal jak zamezit toto stahovaní a hraní her přes internet.Bohužel tomu nějak nerozumím. Nejsem si jistý,kde konkrétně to je ve windows možné nastavit.Myslím,že mám windows sedmičku.Budu rád za každé odpovědi.Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.12 13:30
avatar

Zdravím, nejlepším řešením by asi bylo počítač zaheslovat, aby se do něj synovec nemohl dostat vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 17.12.12 13:33

No to já vím.Heleďte mne je jedno,jestli tam na tom hraje hry,ale aby mi to stahovalo obrovzké množství dat,že mi to zpomalí internet ,to teda nechci. No jestli mne namichne,tak to udělám a bude útrum.

Datum: 17.12.12 13:37
avatar

Má svůj PC? Má. Tak nevím o čem vůbec uvažuješ. Čekáš, až ti zlikviduje komplet data?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 13:38

Noooo, i takhle krátce se to dalo napsat*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 13:38

Já si jen upřesním - půjčuješ synovci firemní notebook? Doufám, že to chápu špatně nebo je to jen legrace. Je ti doufám jasný, že můžeš přijít o všechno, co tam máš? Nevím jestli jde zamezit stahování, tím by asi přestal chodit net, ale tohle bych rozhodně nedělal. To můžeš počítat s tím, že ti tam synovec nainstaluje něco ileg. vaše IT na to přijde a vyhazov je na světě. Nepodepisoval jsi náhodou papír při nástupu do práce ohledně počítačů? Bývá tam i dovětek o zbytečném stahování a narušování pracovních věcí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 17.12.12 13:47

Nepotřebuji moralizovat pane.Na to jsem už dost starej. Jinak se jedná o stolní PC,nikoliv notebook.Jsem OSVČ,takže vyhazov si můžu dát jen já sám. Na účetnictví máme počítač jiný,který k ničemu jinému neslouží.Nejsem blázen. Tento počítač o kterém píši vyřizuji korespondenci se zákazníky,upravu webu,atp.Můžu ho dát kdykoliv přeformátovat,aniž bych něco ztratil,proto mi nevadí když na tom mladej mastí hry,ale jde o to,že to zpomalí připojení,na které se připojují i ostatní počítače.

Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 13:54

Já nemoralizuju, jen jsem něvěděl, jestli jsem to blbě nepochopil. Nemusíš se hned nasírat. Určitě ti nezpomaluje připojení to, že hraje hry. Buď je hraje přes net nebo něco stahuje současně, když ty ostatní počítače se připojujou taky. Nic jinýho připojení nezpomalí, takže znova - buď ho tam nepouštěj, nebo se neptej, co s tím. I kdybys mu tam něco zakázal, většina těhle kluků ti to obejde do 5 minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 17.12.12 14:05

Ty hry hraje právě přes net,jak mi bylo vysvětleno a já se tu ptal,zda je možno toto ve windows blokovat.Toť celé. To,že když hraje hru nainstalovanou z CD nezpomaluje připojení,mi je jasné. Takže tak. Nas...ný jste mi přišel spíše Vy. Stačilo napsat normálně,že to nejde a proč a né mne poučovat co kde zaměstanci podepisují při používání firemních nooteboků,protože mne to nezajímá. Mimochodem,pokud byste takto,jako jste zareagoval na můj dotaz, jednal v mé firmě s cizími lidmy či zákazníky,tak Vás na hodinu vyrazím. Více to nemíním s Vámi řešit pane.

Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 16:34

Ty seš dobrej mimoň. Co bych asi tak ve tvojí firmě dělal? Jak jsi přišel na to, že bych kdy pro tvoji formu mohl pracovat? O takový h...do bych si ani kolo neopřel. Když máš takový ego a seš tak chytrej, tak se neptej na věci, který umí kdejakej školáček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kytara
Datum: 17.12.12 13:39

Dobrý den, asi opravdu neustále stahuje hry a filmy. Může to dělat tak, že se přihlásí svým účtem, dá stahování na pozadí, to znamená tak, že to nevidíte. Pak se odhlásí a jde dělat třeba něco jiného. Vy pak se přihlásite na svůj účet a nevidíte, že Váš počítač stahuje z internetu hry nebo videa nebo obojí. Zpomaluje Vám to Vaší práci s internetem. Jedna možnost je taková, že mu zakážete přístup na Váš počítač úplně, což by bylo asi nejlepší řešení. Další řešení je, že na Svém počítači nastavíte jenom ty stránky, které používate jenom Vy. Říká se tomu firewall, ale je to dost složité, navíc, jenom Vy byste musel mít administrítorské práva, a nikdo jiný. Zřejmě byste ale potom docílil toho, že by synovec přestal používat Váš PC . Mějte se .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 17.12.12 13:51

Ano tak nějak mi to vysvětloval ten technik. Vymazali jsem tady svépomocí nějaké Toolbary,ale občas to stejně je zasekané. No uvidím,jestli ho od toho nevyšoupnu. On má nootebook. Jenomže,znáte to...není tak rychlý,má malý monitor...No jak to čtu,asi mu to típnu a bude.

Datum: 17.12.12 15:45
avatar

Jen něco k opětovnému zrychlení počítače:

1. Prohlédni počítač antivirem, nech udělat podrobný (úplný) sken, ne jen rychlý.
2. Stáhni si Revo Uninstaller a odinstaluj programy, které nefungují (jestli je tam ještě máš). Při odinstalaci vyber režim "přiměřený" (pokud už nebude předem zatržený). Rovnou můžeš odinstalovat i další nepotřebné programy.
3. Stáhni si CCleaner a pročisti počítač (chystám článek s vysvětlením jednotlivých položek ve volbách čištění, jestli nebudeš vědět co znamenají, nech výchozí nastavení - ale jestli to vědět budeš, doporučuji nakonfigurovat si to ručně).
4. Ve stejném programu můžeš vypnout některé položky se seznamu programů spouštěných při zapnutí počítače. Jestli nebudeš vědět, co můžeš vypnout, dej sem obrázek a já ti to napíšu.
Ještě by to chtělo udělat totéž na jeho počítači, aby se neměl na co vymlouvat, a smazat jeho účet na tvém, abys měl klid ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 16:44
avatar

netlimiter , zaheslovat jeho nastaveni a priskrtit rychlost internetu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 17.12.12 20:06

Děkuji všem za odpovědi.:)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.