Micro SD karta - jak ji zmenšit

Od: Datum: 04.03.13 22:03 odpovědí: 11 změna: 05.03.13 13:59

Nemá prosím někdo tušení kde se nachází v micro SD kartě čip. Potřeboval bych ji tak asi o 1,5 mm zkrátit a nerad bych ji poslal do křemíkového nebe.

Jaký k tomu je důvod. Prostě asi milimetr leze z tabletu a při jakémkoliv neopatrném pohybu "povolí" a je na ztracení.

Možná někoho napadne jiné řešení. Zkoušel jsem ji přelepit i izolepou jenže to přelepím i mikrofon a nabíjecí micro USB konektor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.13 22:05

Asi bych řešil s prodejcem takhle by být asi umístěná nebylaq aby se samovolně dala vasunout

Ohodnoceno: 0x

Od: jirbar*
Datum: 04.03.13 22:10

Jasně. Těžko ale kvůli mne bude Archos dělat jiný tablet. V mobilu a jinde musím kartu namáčknout zápalkou, z tabletu prostě ten milimetr leze. A to mám Archos 101 tam je to OK a dva kusy Archos 101 G9 a u něho bohužel leze

Od: 111*
Datum: 04.03.13 22:07

A co takhle přelepit otvor náplastí s polštářkem, aby k ní nepřilnulo lepidlo.

Datum: 04.03.13 22:12

To se již neřišilo ovšem při každém nabíjení strhnout a přes VOIP si nezavolám.

Od: hop®
Datum: 04.03.13 22:08

Asi bych zkusil reklamovat kartu nebo spíše tablet, pokud jsou splněny ostatní podmínky...

Mimochodem, μSD karty bývají "zacvakávací", ale to jistě víte a znáte...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.03.13 22:13

Jistě že je zacvakávací. Jenže jak leze tak stačí hranou někde ťuknout, karta aniž bych si toho všiml povolí, no a pak vypadne. Už se to stalo.

Od: pest®
Datum: 04.03.13 22:09

No když tak na ní koukám, tak podle mě je ten konec zesílný kvůli vytahování, takže tam by čip, teoreticky být neměl. Ale ruku do ohně za to nedám. Jedině sehnat nějakou levnou a testnout to :-D ale otázkou je, aby pak z toho tabletu zase šla ven, pokud není vycvakávací. Ale je to celkem divné že trčí ven, to nemá žádnou krytku ten slot?

Datum: 04.03.13 22:11

Moc bych to neriskoval:

http://jdem.cz/zbv83

Datum: 04.03.13 22:22

No vypadá to bledě. Zdá se, že je zapojená i od té zesílené hrany.

Datum: 04.03.13 22:16

U mobilu má krytku. U Archos 101 je utopená, respektive lícuje s hranou tabletu, u Archos 101 G9 leze ven.

Od: zabu
Datum: 05.03.13 13:59

Nejspíš bude co nejblíže kontaktům. Není jediný konstrukční důvod dělat zbytečně dlouhé přívody od plošek k čipu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.