Blue screen na notebooku Windows 7

Od: Datum: 09.02.13 09:52 odpovědí: 3 změna: 09.02.13 12:11

Dobrý den, mám problém na svém notebooku. Vždy když ho chci zapnout, velmi dlouho se načítá a po "Spouštění systému Windows" je obrazovka chvíli černá, pak nastane BLUE SCREEN, někdy najede i plocha a pak se PC "sekne" a rozjede se taky Blue Screen... Občas se ale NTB chová normálně, zkoušel jsem přeinstalovat Windows, ale nepomohlo to. Jde o HP Pavilion dv9000.

Děkuji za všechny rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 09.02.13 10:22

Pokud se takto notes chová i po čisté instalaci, je teoreticky možné, že se notes přehřívá - vadný větráček nebo přiucpané větrací kanály - zkus vysavačem vyčistit větrací mřížky (lopatky ventilátoru zablokuj po dobu čištění třeba párátkem,aby se vrtulka neutočila),případně rozeber notes a zkontroluj chlazení, ale nejspíše bude vadná RAM nebo MB. Doporučuju servis, abys nákupem dílů zbytečně nekoupil to, co nepotřebuješ (těžko si bez dostupných dílů otestuješ, která komponenta je opravdu vadná).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.13 12:11
avatar

Stáhni si USB verzi MemTest86+ a připrav bootovací "flashku". Zapni notebook a nech ho z ní nabootovat, pak spusť test RAM. Až se dokončí, podívej se, jestli se objevily nějaké chyby. Můžeš ho spustit i vícekrát. Jestli se objeví byť jedna jediná chyba, je to na výměnu RAM modulu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kurt
Datum: 09.02.13 10:19

Vyndat disk, dát do PC, zálohovat, otestovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.