Je rychlost internetu závislá na stavu PC?

Od: Datum: 11.01.13 18:36 odpovědí: 3 změna: 12.01.13 06:13

Internet mi občas sotva leze, tak si změřím rychlost a dost často je to pod deklarovanými 2Mbit/sec. Otázka je jasná - jak moc se na pomalém internetu podílí zpomalený počítač? I když mám (nebo můžu mít) pomalejší PC, je informace o rychlosti internetu objektivní informací a skutečně je mi dodáván pomalejší internet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.01.13 18:50

Ano - na zpomalení "internetu" může mít vliv i pomalý (zpomalený) počítač...

Ale - kdo "deklaruje" ty 2 Mbit?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 11.01.13 19:33
avatar

Dobrý den, konfigurace PC může mít vliv na tu rychlost také. Je dobré vědět, že všichni poskytovatelé internetu deklarují rychlost připojení číslicí a před ní je podstatné slůvko . Tedy ta číslice vyjadřuje vlastně rychlost nedosažitelnou (maximální) a každý má skutečnou rychlost jenom nižší. Na tu rychlost má vliv celá řada faktorů (např. agregace nebo délka "drátů" od ústředny). To tedy platí pro ADSL. A pokud měříte rychlost připojení přes web, tak bude pokaždé jiná a nesmíte v tu chvíli např. stahovat. Jinak, kamarád má na chalupě na tom připojení jako Vy dokonce tři PC a docela to jde - pokud se na jednom nestahuje.

Zdravím!

doplněno 11.01.13 19:38:

Také je dobré pravidelně čistit mezipaměť (cache) prohlížeče - zrychlí to načítání stránek.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sranda
Datum: 12.01.13 06:13

Zdravim, pomalejší internet může být kůli PC. Například kuli viru nebo kuli tomu, že je softwarově zanesen. Ovšem z vlastní zkušenosti mohu říci, že většinou pokud je deklarovaná rychlost např. 2Mbit menší, než je obvyklá. Například u mě. Mám taky 2Mbit a vím, že internet je skutečně rychlý, prostě, filmy na youtube nemají problém, stahovaní jede rychlostí například 500 KB za sek pokud je zdroj na druhe strane nebo vice zdroju v pořádku. Navíc, pokud by se opravdu jednalo o problém na straně operačního systému, tak mohu přepnout na jiný operační systém, čímž se vyloučí softwarový problém. U mě se většinou stává, že někdy, jeden den se internet zpomalý, třeba jednou za půl roku a samozřejmě to poznám, ale jelikož sem sám pracoval u společností, které dělali kolem internetu a vím, že někdy se prostě nějaká úprava nebo oprava udělat musí, tak sem to samozřejmě schopen tolerovat. Kdyby byl problém na straně poskytovatele delší než týden, tak bych to samozřejmě již netoleroval.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.