Dvojí nastavení brány

Od: Datum: 15.12.12 12:38 odpovědí: 1 změna: 02.01.13 10:56

Dobrý den,

mám následující problém: měním často sítě a připojení do internetu. Po čase mi nyní připojení "blbne". Nefunguje na wifi, pak zas na kabelu, někdy ani na jednom. Přitom systém (windows 7) kolikrát hlásí, že internet je dostupný.

Přitom se zdá, že vše funguje, dostanu přidělenou adresu, DNS i veškeré další nastavení. Dokonce se mohu připojit na router pomocí IP adresy, i na další zařízení v síti. Internet ale nejde, nefunguje ani ping na anténu ISP. Po dlouhém laborování jsem zjistil, že mi zůstává viset v nastavení výchozí brána na hodnotě 0.0.0.0. Toto je vidět pouze při výpisu ipconfig /all, všude jinde je zobrazena správná adresa přidělená DHCP. Výpis vypadá takto:

Výchozí brána: 0.0.0.0

správná adresa brány

Pravděpodobně je to důvod potíží. Nepodařilo se mi ale adresu 0.0.0.0 jakkoliv odstranit. Nefunguje restart, ipconfig /release, dokonce ani nastavení hodnot natvrdo bez DHCP. Vždy na prvním řádku zůstane 0.0.0.0.

Má někdo nápad jak uvolnit nastavení? Hledal jsem, kde jsou hodnoty fyzicky uložené, ale nenašel. Nevím, kam bych se měl ještě podívat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 10:56

A nastavujete spravne pripojeni?

1) "windows logo + R"

2) napsat "ncpa.cpl" a spustit .

3) vybrat správné pripojeni (bezdratove pokud pres wifi, mistni sit pokud pres kabel ) a pravým tlacitkem zvolit Vlastnosti

4) Vypnout prokol IPv6

5) nakonfigurovat spravne IPv4

Pokud by to preci jen neslo, doporucil bych odebrat sitove adaptery a nechat si windows nainstalovat adaptery znova

1) "windows logo + R"

2) napsat "devmgmt.msc" a spustit .

3) vyhledat sitove adaptery a odmazat je

4) kliknout na koren stromu (coz je vlastne nazev vaseho pc) a zvolit z Menu -> Akce -> vyhledat zmeny hardware

5) opet nastavit adapter viz predesle kroky ...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.