Tvrda kuze na pate

Od: Datum: 16.06.16 20:28 odpovědí: 17 změna: 27.06.16 11:22
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.16 20:53
avatar

Namáčet nohy u televize do vody ve které se vylouhoval /třeba/ nařezaný měsíček lékařský. Tvrzený skleněný pilník. Jemně vše oškrábe, po třetím-čtvrtém aktu již bude kůže dobrá. Můžete mazat krémem speciálním na ztvrdlou kůži. Musíte tomu dát nějakou práci, žádná péče není zadarmo, bez úsilí. Pokud budou paty dobré, neznamená to, že polevíte, o nohy je potřeba se starat pravidelně a neustále.Někdy je potřeba kůži zavodnit, když nebudou pomáhat mastné krémy.

V případě rozpraskaných pat, je možné, že problém dělá určitý typ plísně. Zde musí nastoupit dermatolog a striktní péče, kterou Vám na kožním vysvětlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jeka
Datum: 16.06.16 22:52

Používám Ozalin, levandulový krém přímo k tomuto účelu, k dostání v drogerii. Samozřejmě po změkčení a "oškrabání" kůže, nejlíp když vylezu z vany:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.16 08:58
avatar

Nejlepší řešení je kvalitní pedikérka a pak mazat třeba tím Ozalinem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.16 11:05
avatar

trpím na to taky, zejména v létě, ale přesvědčila jsem se, že žádná domácí péče není nad pravidelnou pedikúru, různé změkčovací krémy jsou jen na doplnění péče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 17.06.16 11:33

Nebýt líný a dbát o sebe. Tvrdá kůže se neudělá za den ani týden, ale znamená to, že člověk o své nohy týdny až měsíce nedbal, kůži si neobrousil a nohy nenamazal. Teď v létě jak lidi sundali ponožky a vyráží naboso, je pohled na jejich nohy panoptikem hrůzy. Načančaná upravená dámička a na patě takové brázdy, že by se tam daly sázet brambory. Na boso kůže víc trpí než když je schovaná v ponožce a botě, proto je třeba na sebe více dbát. Chce to vzít nohy při koupeli či sprše skoro každý den pemzou nebo pilníkem a kůži zbrousit. Když se to dělá pravidelně, stačí pár tahů, není třeba žádné dlouhé namáčení a obrušování. A pak namazat. Pokud jsou nohy hodně zanedbané, je nejlepší pedikérka. Já jsem ale tak lochtivá, že návštěvy pedikérky by byla utrpením. Co taky hodně pomáhá jsou přípravky na zatlačení kůžičky okolo nehtů. Obsahují hydroxid sodný, který kůži změkčuje (leptá). Stačí na kůži nechat působit pár minut, opláchnout a pak jde vrstva ztvrdlé kůže lépe odstranit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.16 06:52
avatar

pb dávám bod. Každé její slovo je pravdivé. *palec*První ošetření nechejte na pedikerce, protože to, co jste zanedbala po léta, nezměníte tak snadno. A pak už jen udržujte. Po každém sprchování, koupání, sjeďte paty a hrany chodidel, rychle, halabala, rašpličkou nebo pemzou a chodidla nakrémujte krémem na chodidla. Ten nemastí, nelepí, nedělá skvrny v obuvi a na textilu. Ihned se vstřebá. Práce na 3 minuty. *hej*V každé drogerii je koutek s péčí o nohy. Rašplička, pemza, krém. Všchno jsou to položky pár korun nad 50 kč. O tělo dbáme, ale nohy, které nás nosí celý život, zanedbáváme.


doplněno 20.06.16 06:52:

Blešíku, podívejte se v drogerce a kupte si rašpličku. Je na držátku, není nutno se kroutit, aby člověk dosáhnul na chodidla a po každém mytí ledabyle okraje pat rašpličkou sjeďte. Rychle, bez přemýšlení, bez námahy. Šmrc, šmrc! A ten krém, ten je skvělý. Žádné čekání až zaschne. Vsákne ihned a paty jsou bez ztvrdlé hrany. Jako dětská prdýlka. Je to činnost na několik vteřin. (Bych se zvencla, žiletku na paty! *cert*)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 22:51
avatar

Já si dělám pedikúru sama, nic jiného mi nezbylo, než se naučit pracovat s žiletkou, protože mně pedikérka normálně vyhodila, že se cukám a nebude riskovat, že mně pořeže. Ale to se nedalo vydržet, jak to lechtalo, noha cukala sama, n emohla jsem to ovlivnit. Tak, když to potřebuju (1x měsíčně?), namočím si nohy do lavoru s horkou vodou a Rochovou solí - na změkčení kůže, za 5 min už žiletkou okrájím zatvrdliny, namažu Ozalinem. Pak už jen vždy v neděli, abych nezapomněla, si ve vaně po koupeli, obrousím rozmočenou kůži pemzou (nejlepší poctivá mořská, hrubá). Nikdy jsem praskliny neměla, ale četla jsem, že na ně je dobré nakapat do nich citron, že se tím vydezinfikují a pak namazat sádlem. Párkrát prý zopakovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.16 20:26

Po pedikuře začněte paty mazat lubrikačním gelem. Je to vtipné ale věřte že velice učinné nebot udržuje vlhkost. Je ale nutné používat potom ponožky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 06:35
avatar

Bibik, zkoušel/a jste někdy použít krém, který byl na chodidla vyvinut, otestován a vyroben? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 27.06.16 05:25
avatar

bibik, bez ponožek by si človek připadal jako na kluzišti :-D ale nápad je to dobrý *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 25.06.16 19:28

Starší tenisky nadoma, namočit ponožky, obout a několik hodin v tom tak chodit. Pak vzít pemzu, nejdřív hrubší, pak jemnou. Líp to jde pod vodou ve vaně. A pečlivě, ale opatrně, ať někde nezaberete moc. Žiletkou bych se bála. Pak ostřihejte nehty. Po usušení nožky ošetřete krémem. Vůbec je mastěte často. Pokud budete někde v přírodě a bude tam nějaký velký balvan nebo skalka nebo beton, zujte si boty a patama šoupejte po jeho povrchu. I na sucho to funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.16 19:55
avatar

Zrovna dnes jsem na svých patách "pracoval"(nástroj univerzální-na jedné str.rašplička a druhá str žiletka) dnes neboť jsem to zanedbal tak jsem to vzal žiletkou a příště jen rašpličkou! žel naše pedikérka už víc jak 3 měsíce neměla čas v sobotu a její práce se neslučuje s moji prac.dobou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka*
Datum: 25.06.16 20:12
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: maky®
Datum: 25.06.16 20:20
avatar

Ozalin - to je mastička na mozoly a tvrdou kůži na patách.Po každé koupeli paty mastit a jestli to není nic platné, je potřeba dodat tělu něco vnitřně, nějaký doplněk stravy, to vám poradí v lékárně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 09:10
avatar

Maky, tu kůži změkčíte Ozalinem a necháte ji tak? Už ji neodstraníte? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 27.06.16 05:20
avatar

po zmekčení bych vzala kartáček, pemzu nebo nejaký nástroj k tomu určený a kůži bych "orašplovala|"...přiznám se, že sama jsem ten problém nikdy nemela, ale moje mamka takto postupovala ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 11:22

kuze - rašplička na obrázku od diesela je perfektní,nejprve přejíždějte jen zlehka,je to hodně ostré.Za jedno použití získáte zkušenost a neříznete se.Na noc-babská rada-potom namazat nohy vepř.sádlem n e s o l e n ý m a na to bavlněné ponožky ,nechat přes noc.Na prasklinky pozor,infekce se velmi špatně v tomto místě hojí,zůstávají i jizvičky,které při neošetřování dál můžou znovu prasknout a je to začarovaný kruh.Pokud si netroufnete na rašpličku a máte kůži opravdu hodně tvrdou a drsnou,pedikérka pomůže.Pemza a kovové rašpličky u silné tvrdé kůže mohou udělat vrypy,do kterých se infekce snadno dostává - pemza a kovová rašplička na držátku/1 výrobek/ je vhodná pro méně problematickou patu.Tolik zkušenosti mého přítele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.