Večerní, krátký, nával horka

Od: Datum: 15.06.16 02:03 odpovědí: 9 změna: 16.06.16 16:31
avatar

Každý večer, po 22. hod, někdy i později, mi začne být z ničeho nic horko, jako při návalech. Teplotu nemám, i když je to stejný pocit. Stává se mi to třeba chvíli po jídle, myslela jsem, že mi třeba stoupl cukr, ale pak jsem se přesevědčila, že se to děje i když se zrovna nenajím. Děje se to ať beru léky, nebo neberu, už to mám pár let a vrtá mi to hlavou. Lékař bezmyšlenkovitě vyhrknul, že to je zvýšený tlak, ale říkám si, proč zrovna večer, v klidu, když jen odpočívám? Ten pocit horkosti vyletí najednou a dost prudce, musím si svléct svetr, nebo župan a za nějakou dobu to zase zmizí. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nebo jak vnímáte, když Vám vyletí tlak nahoru?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.16 06:07

Návaly měla žena i já během dne.Nemusí to být zrovna tlakem krve.Může se jednat i o přechod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 11:05
avatar

Přechod už mám 20 let za sebou. Kdyby to bylo během dne, tak bych věřila tomu tlaku, ale z ničehonic večer, v klidu?

Datum: 15.06.16 11:20
avatar

M se to taky stává a jedné známé taky, poprvé letos od května a v přechodu nejsme, ten máme dávno za sebou a tlak normální, takže něco ve vzduchu, změny počasí?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.06.16 11:49
avatar

Jo. Jen aby to ve vzduchu nebyl - průser!

Od: annaa
Datum: 15.06.16 15:40

Návaly horka patří i k nedostatečné činnosti štítné žlázy. Měla jsem je také i když krevní tlak byl normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 19:36
avatar

Ha, stopa! A měla jste je taky jen večer?

Od: annaa
Datum: 16.06.16 13:58

Přesně tak. Ve dne nic, až když jsem si večer v klidu lehla do postýlky s tím, že už nemám žádné povinnosti a budu jen zírat na telku. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 10:07

Dobrý den,těžko takto na dálku soudit i bez jakýchkoli výsledků vyšetření.Menopauza u žen trvá velice dlouho,není to jen otázka několika málo let.Pokud gynekolog vyloučil tuto možnost - hormonální,potom je nasnadě důvod metabolický.Věřte,že můžete mít i zvýšený KT právě v klidu - vždyť často bývají mozkové příhody právě po probuzení,infarkty ve spánku apod.Vaše tělo nereaguje v přímé souvislosti s Vaším vědomím.Měřte si krevní tlak pravidelně v urč.hodinu v přibližně stejných podmínkách/nasycení atd./ po dobu alespoň měsíce. Případně byste dostat měřič KT na 24 hodin.Důvodů však může být více - nedržela jste dietu?Nezměnila jídelníček? Pijete alkohol i v malém množství?Také vysazení léků na několik dní nehraje roli-jak píšete.Chodíte pravidelně na gynekologii - zajděte tam.Byla jste na vyšetření se štítnou žlázou,nepadají Vám více vlasy?Žijete v klidu - nedošlo v rodině k něčemu negativnímu nebo naopak velice pozitivnímu/např.svatba/ - k něčemu,co Vás rozrušilo?Chodíte na ,čerstvý vzduch , -netrávíte život před TV? Máte dostatek pohybu - 10 tisíc kroků denně je minimum dobré pro metabolismus. To vše se může,když jste večer v klidu odrazit na Vašem zdraví a to i zpětně po několika měsících.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 16:31
avatar

Mám to už několik let, ani nevím kolik, den co den. Alkohol nepiju, na gyn. chodím každý rok na preventiv. prohlídku a po zahradě lítám, jako šus. Samozřejmě se dějí věci lepší a horší, ale mám to stále. Teď k tomu ještě přibyla nespavost, po virózách, chřipkách a zánětu průdušek, se najednou budím ve 4, nebo v šest hodin, nebo stačí zajít na WC a už 2 hod. nespím a to chodím spát většinou před druhou hodinou. Vstávala jsem v devět a teď naspím třeba jen 3 - 4 hod. a to ještě s přestávkami. A taky se v noci trochu potím, což nebývalo. Asi to bude ještě následek k průduškám, děti to kašlem neustále přiživují. Tlak si nemám čímk změřit, jedině až pojedu v září zase k nrodičům. Koupila jsem jim už 3 tlakoměry, od 380 Kč po 500 Kč a měřily všechny špatně. Tak jsem se namíchla a koupila jim tlakoměr skoro za 2500 Kč, ten konečně měří dobře, ale pro změnu si s ním zase tlak rodiče neměří! Nechci kupovat další, ono to do září počká. Asi nejsem normální, protože před dvaceti lety jsem měla problém opačný, hodně let jsem úderem 17. hod. ztratila všechnu energii, dostala zimnici a několik let jsem proto "bydlela" na el. dečce. Možná to souviselo se skrytou cukrovkou, protože když mi ji konečně začali léčit, tak to nějak samo přestalo, ani jse si nevšimla kdy. A doktor taky nevěděl...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.