Doporučte odrážedlo

Od: Datum: 09.06.16 06:09 odpovědí: 8 změna: 09.06.16 23:51
avatar

Dobrý den, prosím o zkušenosti a doporučení značky odrážedla pro 3 leté dítě.

Plastová motorka už pomalu dosluhuje, tak jsem myslela třeba hliníkové, něco jako Kellys Kite.

Děkuji předem.

doplněno 09.06.16 16:55:

Děkuji za připomínku, že jsou ještě tříkolky, na tu jsem ani nepomyslela. A to šlapání /používání stehenních svalů/ je pro děti možná lepší, než odrážení. To jenom, že za nás to nebylo a moje děti měli vlastně jenom tříkolku a potom hned kolo a taky vyrostli.

Poradím se s rodiči.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.16 08:26
avatar

Máme teď aktuálně dvě v "rodině". Hlídací blonďák z motorky vyrostl už dávno a neteř dostala teď před 3. narozeninami. Značku blonďákova odrážedla nevím, ale je na pohled kvalitní, neteř dostala použitý Čtyřlístek http://odrazedla.heureka.cz/y…razedlo-ctyrlistek-myspulin/, které nevypadá tak suprově, ale účel plní dobře. O víkendu jsme ho brali na procházku a po pár minutách jsem ani nevěděla, že ho nesu - to by pro mě asi bylo nejdůležitější, dítě prostě jezdit někdy nechce a musíte ho nést, takže aby bylo lehké. Když vybírali, bylo jim řečeno, že mimo viditelné aušusy za pár set je to jedno. Je fakt, že za rok nebo rok a půl bude mít kolo, proto brali použité.

Jestli chcete, můžu zjistit tu druhou značku a poptat se, jak jsou spokojeni (se mnou na tom nejezdí) a ještě se zeptat ségry konkrétně na ten Čtyřlístek, jestli se přeci jenom něco neobjevilo.

doplněno 09.06.16 08:29:

Odkaz blbne... http://odrazedla.heureka.cz/y…drazedlo-ctyrlistek-myspulin/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.06.16 08:37
avatar

Dobrý den.

Pokud by se jednalo jen o víkendovku a minimální užívání, pak stačí i toto - http://odrazedla.heureka.cz/kids-world-odrazedlo-modre/

Ale většinou bývají častěji používané než ostatní hračky - pak je nutné zainvestovat do pevného rámu a kvalitní brzdy..

http://odrazedla.heureka.cz/k…zedlo-run-zlute/specifikace/# má už klasická kovová ložiska v řídítkách - tj. je možné je servisovat a nebudou se různě sekat řídítka nebo kolečka jako u plastů.

levnější a neodzkoušená varianta http://odrazedla.heureka.cz/b…bike-blue-16588/specifikace/# - podle fotek také ložišková kola i řízení.

Před nákupem pozor na kolečka - zvednete a zatočíte - jestli to háže osmu nebo různě skáče pneu, neberte to. Z 99% jsou ráfky z kovu, který nejde vycentrovat - proto jsou lepší hliníkové ráfky (lze dokoupit kus za cca 200,-)

doplněno 09.06.16 15:09:

@uska - budete se divit, ale na odrážedle valí pětiletý kluk s radostí a na kolo nechce ani sednout... mám ho nutit násilím?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 09.06.16 15:05

Pro 3 leté dítě je odrážedlo vyhozením peněz. Jízdní kola jsou již pro děti od 3 let.

doplněno 09.06.16 17:53:

jmlc - nedivím se, může to být. Kdyby neměl doma pětiletý klučina odrážedlo, řádil by na kole. S dítkem na odrážedle si nedovedu představit výlet. Já kolo a dítko odrážedlo, to mi nejde dohromady.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 15:29

No, nechtěl jsem házet kámen do tazatelčiny výkladní skříně, ale jsem téhož názoru. Mimochodem, pořídil jsem takové kolečko ve frcu asi za 150 Kč a protože dcera byla moc malá, za hodinu z toho bylo odrážedlo (úspora tak 1000 Kč). Místo zpětné přestavby jsme pak koupili další kolečko, opět ve stejné relaci. Ale pokud to má být dárek, potom samozřejmě nové kolo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 16:12
avatar

http://www.cyklolasl.cz/eshop/odrazedla-c-293.html

Odrážedlo může mít dítě už od dvou let, čím dříve, tím lépe. My nakupujeme vše na uvedených stránkách, mám obchod přímo u domu, helma, rukavice, pak i kolo...Hlavně nekupujte plast. Z odrážedla přesedla vnučka asi na 2 týdny na starou tříkolku aby si osvojila šlapání a pak rovnou na kolo. Vyhozené peníze to nejsou jistě, dítě se naučí držet rovnováhu, brzdit, používat zvonek, nejhorší je dát dítěti kolo s přídavnýma kolečkama a myslet si, že umí jezdit na kole.

doplněno 09.06.16 16:38:

Pokud dítě mělo plastové odrážedlo na dvě kola a umí tedy držet rovnováhu, zkuste to kolo rovnou, z počátku se trochu naběháte ale šikovné dítě to zvládne za chvíli.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.16 16:51
avatar

Odrážedlo takové, které se tváří jako bicykl. Možná, že by bylo dobře nakouknout do zastavárny a bazaru. Tam jich je spousta. Děti dříve vyrostou, než zničí. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 17:01
avatar

Ještě jednou všem děkuji, měla jsem v úmyslu okolo 1500 korun, ale domluvím se s rodiči na tříkolce, nebo z bazaru. Oni jsou nová odstrkovadla i za 2900 korun, plus helma třeba za 600 a to se mě zdálo už moc. Platí se potom značka.

Datum: 09.06.16 23:51
avatar
Výborné bývá odrážedlo v lidlu. Ne ta henga kovová za 700, ale za cca 1100kč komplet plastový rám. Bývá 2x ročně. Jinak na odrážedlo nedám dopustit, na kole se pak jezdilo během chvilky. Žádná boční kolečka...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.