Doktorka nedodržuje ordinační hodiny

Od: Datum: 31.05.16 18:29 odpovědí: 15 změna: 03.06.16 07:14

Dnes jsem vyrazil s přítelkyní do gynekoložky, protože je v jiném stavu a má trochu zdravotní komlikace. Měla tam dnes být od 13:00h. podle ordinačních hodin a přijela gynekoložka až za 2 hodiny. Když jsem ji poprosil, jestli moji přítelkyni vezme s aktutní bolestí, tak mi sdělila, že má teď objednané jiné pacienty a nemá na ni čas. Máme zajít na gynekologickou pohotovost do nemocnice. Tak jsme tak učinili a tam nám bylo řečeno, " pokuď slečna mohla dojít až sem, tak asi na tom nebude tak špatně a zřejmě se jedná o mírnější bolest, kterou by měla řešit Vaše gynekoložka. To, že je Vaše gynekoložka k nezastižení, to nemocnici vůbec nezajímá " a zabouchli před námi dveře. Přitelkyně nutně potřebuje vyšetření a nevíme na koho se máme obrátit, kdo bude ochotný něco řešit. U gynekoložky to funguje tak, že chodí do práce, jak se ji zrovna chce a má na pacienty náladu. Dokáže také pracovat jen 4 h. za celý týden a jde domů. To, co je na dveřích napsané platí zřejmě jen na oko, aby se neřeklo, že paní doktorka nic nedělá.


doplněno 31.05.16 18:50:

Byla položena jen jedna otázka v nemocnici na pohotovosti gynekologické. Jak moc Vás to bolí? Moje přítelkyně odpověděla, že má střídavé křeče v podbříšku. To asi pro ně nebylo tak akutní z hlediska vytíženosti nemocnice vážnějšími případy. Vadí mi hlavně ta neochota lékařů. Chápu, že berou jak říkají nízké platy lékaři, ale nemůžou kašlat na pacienty.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 31.05.16 18:32

Na místo psaní sem, stačí vytočit 155.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.16 18:33
avatar

Můžete podat podmět na českou lékařskou komoru, jelikož ordinační hodiny dodržovat musí. Ale na druhou stranu jako soukromý lékař může mít ordinační hodiny například hodinu denně.S tím neuděláte nic. A důležitá poznámka, v případě akutních problémů vás ošetřit musí nejen lékařka která nemá čas, ale i lékař který není váš ošetřující.. A já bych se poohlídl asi po jiném lékaři, který bude více vyhovovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.16 18:39
avatar

Nedovedu si představit, že by bez vyšetření v nemocnici odmítli přijmout těhotnou ženu s bolestí. To by si podle mne jakýkoliv lékař dovolit neměl. A pokud není spokojená s gynekologem, ať si najde jiného. S dodržováním ordinačních hodin asi nenaděláte nic. Takže čekat, až na ni přijde řada, nebo si opravdu najít jiného gynekologa. V případě akutních bolestí se nenechat v nemocnici odbýt.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: pb®
Datum: 31.05.16 19:19
Dovedu si představit cokoliv. Jako těhotná jsem začala krvácet a jediné co je zajímalo byla registrace a zaplacení regulačního poplatku. A pak jsem čekala v normální ambulanci na vyšetření. Že krvácím už dvě hodiny bylo každému jedno. Se dvouletým synem mě odmítli ošetřit na dvou pohotovostech v jedné nemocnici. Praktická doktorka ani nevyslechla a šmahem odeslala na chirurgii a RTG. Tam ani nevyslechli a šmahem odeslali na ORL. To už jsem to psychicky nevyrdžela a slovně i fyzicky napadla zdravotnický personál. Přitom šlo jen o to zkontrolovat mírné krvácení v puse po pádu a říct, jestli zuby zůstanou kde mají. Trvám si na tom, že v mnohých nemocnicích by mohl pacient chcípnout při přebíhání mezi pavilony a hledání kompetentního lékaře a personál by to poznal až podle smradu z rozkládající se mrtvoly.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.16 19:27
avatar

Jenom se přidám a zopakuji. To u Vás není v místě, nebo dosahu jiná gynekologická ordinace? Okamžitě bych žhavila internet a došla se zaregistrovat do nové ordinace.

Nemyslím si, že s touto lékařkou budete mít dobrý a férový vztah. I kdyby se na Vás nakrásně usmívala, ve vás bude někde v pozadí zasunuta nedůvěra, opatrnost.

Dodržování pracovní doby hoďte za hlavu, naštvalo to, ale nic neuděláte. Ona se vždycky vymluví, že byla u akutního případu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 21:17

Když mi moji rodiče líčili jakým způsobem s nimi bylo jednáno v nemocnici na pohotovosti, kdy nechali moji maminku v bolestech sedět dvě hodiny v čekárně a nakonec ji odmítli píchnout injekci dokud táta nedoběhl zpět domů pro zdravotní kartičku, kterou v nervozitě zapomněli, vtloukala jsem jim do hlavy ať se příště vybodnou na nějaké chození někam a zavolají si rychlou. |Jakmile Vás do nemocnice dovezou, tak už to nějak řešit musí.Zdravotnický personál svým chováním lidi nutí k tomu, aby rychlou zneužívali i kdyby se třeba v nejhorším nějak doplazili. Vzpomínám si, jak jednou mého muže rafly záda takovým způsobem, že se nemohl ani hnout. Na záchrance mi řekli ať ho přivezu. Otázala jsem se, jak si asi tak představují, že devadesátikilového chlapa snesu ze schodů do auta. Doporučili mi, ať mi pomůžou příbuzní. Řekla jsem, že v místě bydliště žádné nemám. Tak prý sousedi. To už mi začaly vyjíždět drápky a zvýšila jsem hlas. Tak tedy se skřípěním zubů slečna řekla, že přijedou. Je to odporné chování.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.16 21:34
avatar

Nedávno v jednu v noci volala mému manželovi jeho maminka, že tatínek (85 let) nemůže vstát a nemůže se hýbat. Manžel se oblékl a jel k nim. Nedařilo se mu tatínka posadit (padal) a zdálo se mu, že otec i mluví z cesty. Zavolal rychlou (otec už kdysi měl nějaké záchvaty mrtvice), odvezli ho, aniž by ho i jen elementárně vyšetřili (hlavně je zajímaly nacionále). Tatínka si sice v nemocnici asi týden nechali, ale kolem 3. hodiny ráno volalal zase rozčilená a vystresovaná maminka. Představte si, v tu noc jí zavolala lékařka a vynadala jí, jaktože volali rychlou, že to vůbec nebylo akutní. Zdá se vám to normální? Jak má 80letá paní bez lékařského vzdělání poznat, jestli její už mnoho let nemocný manžel je nebo není akutní pro rychlou?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.16 21:45
avatar

Paní doktorku bych v tu ránu poslala někam.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.16 09:55

Bohužel,i takové případy jsou.Pokud budete chtít vznést připomínku na Českou lékařskou komoru,musíte mít alespoň několik případů- lépe týdně- nedodržování ordinačních hodin- den,hodiny...Lépe by také bylo přizvat k této připomínce další pacienty.Co se týká neochoty v nemocnici - trvejte příště na přijetí nebo požádejte o písemné odmítnutí - jste plátcem pojištění a máte právo.Případně si situaci nahrajte na mobil.Potom věc nahlašte řediteli nemocnice.Věřte - všichni máme nadřízené a nechceme problémy a případné postihy ve výši platu.Pokud nebudete chtít v budoucnu stresovat těhotnou ženu těmito situacemi - zajeďte na pohotovost-pošlou vás na gynekologii a to už vás pošetřit musí.Jinak,samozřejmě rychlou - jde o těhotenství...buďte v telefonu naléhavý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 16:17
avatar

http://www.hodnocenilekaru.cz/

Takových stránek je několik. Najděte tam lékaře a napište své hodnocení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 16:31

Nechci Vám brát iluze,ale lékaři si prý nechávají negativní komentáře smazávat. Za úplatu,samozřejmě. JISKRA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 16:44
avatar

Já k tomu jen můžu říct,zvykněte si.Gynekologie byla v poho,protože jsme rodili ve fakultce a tam byli fakt odborníci.Ted chodíme s miminky k dětské dr a mám stejné pocity jako vy.Už dvakrát jsme byli v krizi a ona nikde,i když tam měla být.Jednou nebyla ani schopná dát cedulku na dveře"dnes neordinuji"to mě vytočilo snad nejvíc.Malý měl nedávno zánět varlete.Ráno hned utíkám k dětské(zas tam nebyla)potom jsem sehnala aspon sestru a ta mě s kartou odkázala do jiné ordinace.Potom nás poslali do okresní nemocnice,potom do fakultky a až ve fakultce, cca po 8hod.nám řekli,že je to vážné a proč jedeme až teď,Nikdo nespěchal,nikdo nic neřekl...nakonec to byl jen zánět,ale kdyby šlo o torzi,tak už jej nemá.

Zatím mě manžel držel a ještě jsme jí nevyměnili,ale Vám doporučuju udělat změnu.Taky na to dojde,jednou vezmu kartu a ani nashledanou neuslyší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 17:03
avatar

Jen uvažuji: Co by se stalo, kdyby pacient vyšel před ordinaci, před bránu špitálu a zavolal si rychlou? Kdo ví, co by se událo?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 17:15
avatar

Proto bych nikdy nejela do nemocnice sama. Vždycky volat rychlou, oni si to přeberou. Jako riskovat život, abych "nezatěžovala sanitky" a podobně je nesmysl. A zvlášť s tou těhotnou přítelkyní s bolestmi u gynekoložky, to bych si klidně zavolala záchranku přímo k ní do ordinace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 07:14
avatar

Taky mám spoustu negativních zážitků ze zdravotnictví. Kdysi dostala malá dcera zánět stř. ucha, byla jsem doma s ní sama, noc, řvala bolestí, měla horečku, tak jsem ve dvě v noci zavolala sanitku. Nejprve jsem si vyslechla, ať dceru přivezeme sami, musela jsem vysvětlovat, že autem je muž pryč, pak, ať ji přivezou prarodiče, kteří bydlí na opač. konci republiky, nakonec prý sousedi... Prostě jsem dceru vezla nakonec v mrazu, ve dvě v noci na kole a doktor tam na ni řval jak cvok, že ji to nemůže tak bolet, tak ať neječí a vyhnal nás bez píchání zpátky domů. Za 2 hod. jsme přijely na kole zpátky, to peklo se nedalo vydržet, dcera bolest a já už s nervy. Vztekle ji posadil, pak jí to píchnul a konstatoval, že teď už se ani nediví, že tak ječela, když viděl, co se jí z ucha vyvalilo! Tak jsme zase jely přes celé město na kole domů. Další šokující záležitost jsem zažila, když jsem na radu alergoložky požádala svého obvoďáka, zda by mně nemohl brát přednostně, protože mám přecitlivělost na 3 druhy bakterií a v čekárně vždy něco ještě chytnu, i když tam jdu zdravá, už jen na kontrolu. Pobaveně mi odpověděl, že bych si musela 200 Kč připlatit, že je to nadstandardní služba. Pak vzal bez čekání jednu kolotočářku a když jsem se ho zeptala proč, odpověděl, že dokonce platí víc, než požaduje. To jsem tam seděla s horečkou a bylo mi příšerně. Změnit doktora u nás nemá smysl, když jsem se přeptávala, lidi říkali, že tu je jeden horší, jak druhý. Třetí zkušenost mám se zubařem, ten ordinuje 5 hod. denně, vč svačinky a když přijdete půl hodiny před koncem prac. doby, sestra řekne, že už mají nástroje ve sterilizátoru, ať přijdete zítra. Dojedu tam tedy druhý den a na dveřích visí cedule, že tento den neordinují! Na totalitu mám jen ty nejhorší vzpomínky, ale tohle fakt nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.