Jak na špatnou paměť?

Od: Datum: 29.05.16 11:16 odpovědí: 8 změna: 02.06.16 23:29

Zdravím, mám docela velké problémy s pamětí a na internetu jsem našel přírodní léčbu Ginkgo bilobou v podobě tablet. Máte s tím někdo zkušenost? Případně mi můžete poradit nějakou léčbu, nebo osvědčený druh cvičení paměti.

Předem díky za informace!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.16 11:27
Pokud vím, tak paměť lze trénovat i činnostmi jako je čtení, luštění křížovek, sudoku apod. Také omezit modré světlo (počítač, mobil) jistě také existují různé testy přímo na trénování paměti, zkuste se poohlédnout v knihkupectví. Ale hlavně čtěte. Je to i dočasná prevence vůči demenci :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 11:40
avatar

S gingo bilobou chybu neuděláte. Ale nejlépe svoji paměť zlepšíte, když ji začnete opět cvičit. Např. četbou knih, luštěním křížovek, sudoku, hraním her, šachů, učení se cizímu jazyku a tak podobně. Jinak řečeno - musíte mozek namáhat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hk
Datum: 29.05.16 11:44

Eulalie má pravdu, ale bohužel nepíšete kolik vám je let a jakéh druhu potíže s pamětí máte. Pokud máte počínajícího Alzheimera, pak vám nic nepomůže a pouze odborná cílená péče může zhoršující se pamět zpomalit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 16:06
avatar

Jacku, jestli máte už nějaký křížek na bedrech, pak by bylo vhodné a potřebné navštívit neurologa. Jestli moc let nemáte a krátkodobou paměť nemáte vpořádku, bylo by vhodné přestat být roztěkaný a zbrklý a soustředit se na to, co děláte. *hej*Prostředky na zlepšení paměti jsou jen obchodním tahem.. Nefungují! Je pořeba paměť trénovat. Křížovky, sudoku, doplňovačky, všeho toho je plný net. A doma je potřeba napsat na lístek a dát si to na oči, často přečíst. Mozek musí pracovat. Nesmí upadat sledováním nablbané televize. *hej*A nebude od věci, když tady budete chodit častěji a budete vzpomínat, jak byste dal dobrou radu.


doplněno 29.05.16 16:51:

Tak nejspíše budete mít problém v tom, že se snažíte dělat 100 věcí najednou. Pak jste roztěkaný, nesoustředěný, roztržitý. Chlapi, bez urážky, neumějí několik věcí najednou. Ženy mají mozek koncipovaný jinak. Soustřeďte se na to, co děláte. To bude dobrý! ;) Chyba není ve špatné paměti, ale v jejim špatném používání, ukládání si potřebného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jack1
Datum: 29.05.16 16:43

Budete se asi smát, ale je mi teprve 22. Jen se mi pořád stává, že něco řeknu úplně jinak, než to řekli ostatní, nebo zapomínám co kdo po mě chtěl abych udělal, nebo přinesl... Vždy si vzpomenu až je pozdě, štve mě to.

Vše jak píšete dělám, luštím křížovky, trénuju jazyky, luštím sudoku, jen nečtu knihy :) Asi to vše nedělám pořádně.

Od: jh®
Datum: 29.05.16 16:48
avatar

Tak to vidím spíš na roztržitost, než na špatnou paměť. Nebo věnuješ málo pozornosti tomu, co kdo říká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 29.05.16 18:08

Pořiď si tužku a zápisník...v mobilu je dobrý kalendář s upomínkami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 02.06.16 23:29

Často je příčina v okamžiku přijímání informace. Slyšíte, ale nezapíšete si to do paměti.Nesoustředěnost,myslíte na jiné věci. Přispívá nezájem zrovna o tento typ informace. Ginko je podpůrné bylina / strom/. Tuším, že má vliv na prokrvení mozku. Poruchy paměti pomáhají řešit v Centrech duševního zdraví programem Biofeetback. Je to docela zábavná a fungující metoda . Chodí na to děti, studenti i dospělí, co mají problémy s pamětí a soustředěním. Prý to funguje. Četla jsem o tom rozhovor. Odpovídal MUDr Miroslav Novotný /Jeseník?/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.