Vůně do šatní skříně

Od: Datum: 28.05.16 20:41 odpovědí: 12 změna: 02.06.16 20:29

Doporučte prosím nějaké přirozené vůně (typu hřebíček v plátěném sáčku apod.) do šatní skříně. Ani mi tak nejde o ochranu proti molům (i když mám pár vlněných a kašmírových svetrů a šál), jako o přirozené provonění oblečení. Mám skříň rozdělenou do sekcí, v jedné jsou obleky, ve druhé bundy a kabáty, ve třetí košile a kalhoty, ve čtvrté svetry a trička a spodní prádlo. Úplně vespod mám boty napříč sekcemi.

Otázka samozřejmě je, aby se vůně "nebily", voňavý je prášek na praní, aviváž, a k tomu ještě vůně ve skříni...

A nakonec bych se chtěl zeptat, jestli sáčky zavěsit, nebo položit na police.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.16 20:44

ono je nakonec nejlepsi obycejne kostkove mydlo a vetrat tam a pokud mate pocit, ze skrin smrdi... tak vytrit a nebo vystriknout octovym cisticem, treba Ringo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.05.16 20:52

No, jestli máte vespod skříně boty, tak Vám žádný sáček nepomůže. Jednou jsem takhle neměla jinou možnost, než dát boty pod oblečení, a do dvou tří týdnů to bylo znát, na všem. A to jsem holka, nohy se mi nijak zvlášt nepotí a nesmrdí.

Já mám také v prádle mýdla, je to pár kaček a příjemná vůně, taková ta "čistota" - skvěle voní Dove, ale i jiná jsou fajn. Taky jsem zkusila sáček s levandulí, ale nijak zvlášť nevoní. Co jsem kdy za život vyzkoušela pár voňavých sáčků a takových těch prodávaných vůní do šatníku, tak voněla snad jediná, dražšího typu, značku bohužel nepamatuji.

Od: hk
Datum: 28.05.16 21:04

Kupte si levandulové pytlíky a máte vystaráno. Až vůně nebude intenzivní, stačí promnout a voní dálší měsíce. Tihle to mají za rozumnou cenu v dobré kvalitě http://www.levandulova.cz/ a jejich levandulové mýdlo je také výborné.

Datum: 29.05.16 07:35

Z velkého pytle prášku na praní, odsypejte do nějaké nádoby část k běžnému používání. A zbytku pytle zajistěte otvor, ať se prášek nevysypává (já ho přehnu a přelepím izolepou) a pytel postavte na dno skříně. ;) Zavřený pytel voní stále.

Od: karel89
Datum: 29.05.16 12:24

Přiznám se, že to je na mne trochu drsné. Spíše bych preferoval přirozené, než syntetické vůně :)

Datum: 29.05.16 12:39

Zajímavé, jak si lidé dobrovolně ničí plíce. Heh - to je jak strčit hlavu do komína s vědomít, že uzené se nekazí.

Od: karel89
Datum: 29.05.16 15:06

Jak to myslíte?

Datum: 29.05.16 15:32

Prací prášek je agresivní chemický prach, který se rozpýlí snadno ve vzduchu. Jedno, že máte prášek někde v polozalepené krabici. Oblečení ve skříni je pak vystaveno účinkům chemikálií a pokud si textílii dáte na sebe, chemikálie dýcháte a vstřebávají se do pokožky. Provonět skříň práškem na praní je hodně špatný nápad.

Datum: 29.05.16 15:44

Igelitovy, zalepený pytel s pracím práškem?! *sok* Co pak voňky, svíčky, gely? To je vpořádku?! To neškodí?

Datum: 02.06.16 20:27

babkazov--dobrý nápad,,tak to si udělám..Já mám mýdla po kapsách,,,,i na volno

Od: balzerka
Datum: 02.06.16 20:18

Syntetické vůně obsahují často nebezpečné chemikálie. A to i ve svíčkách, stromečkách do auta nebo aerosolu na toalety. Přispívá to k alergiím. Jedině nějaké ty přírodní olejíčky do aromalamp. Některé voní krásně. Grep, růře, vanilka ap. Asi je budou mít v prodejnách zdravé výživy. Kdybych já chtěla, aby mi šaty ve skříni nějak příjemně voněly, asi bych tam vložila svojí oblíbenou voňavkou naparfemovaný kousek látky. Nebo tam přímo sprayem něco příjemného špricla. Babička tam dávala mýdla, ale mně to připadá laciné a štiplavé.

Datum: 02.06.16 20:29

Vůbec to není štiplavé voní to krásně,,musíte si vybrat kvaliní mýdlo co voní,,Matka měla provoněný celý byt a já také...

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.