Desinfekční spray do bot

Od: Datum: 27.05.16 16:04 odpovědí: 10 změna: 29.05.16 09:49
avatar

Dobrý den, manželka si neúspěšně léčila plíseň pod malíčkem z návštěv bazénu. Asi po 2 měsících samoléčitelství se nechala přemluvit k návštěvě kožní lékařky. Tak jí předepsala nějaké 2 mastičky a poslala domů. Po měsíci při kontrole,kdy si manželka myslela, že už je vše v pohodě jí vysvětlila,že měla nejen plíseň,ale samoléčitelstvím si vypěstovala také exém a přidala jí třetí mastičku a pozvala za měsíc znovu na kontrolu. Takže dosud všechno v pořádku,ale dostala doporučení aby pravidelně desinfikovala nejen obuv,ale i ponožky. Problém je v tom,že jsem prošel zdravotnické potřeby,Dm,Tetu a všude mají pouze "voňavě deo" spraye do bot. Poradíte kde najdu desinfekční prostředek na výše uvedené?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 27.05.16 16:09

Jděte do lékárnby u kupte si příslušný antimykotický sprej. Mimochodem, ten sprej není nic spásného. Vhodnější je boty hodit do popelnice a to všechny! Na ponožky stačí běžné praní na 40 stupňů. Tedy za mne sprej do bot ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.16 09:42
avatar

hk

Ano, máte naprostou pravdu. Pokud se vyléčí plísen na nohách, je třeba vyhodit všechny boty, možná by to šlo horkou párou ale nejsem si jista. Jinak se mykoza bude vracet samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.05.16 16:14
V lékárně si kupte Demykan, moc nestojí a může se stříkat i na nohy. Sice se to na něm nepíše, ale může, vzhledem k účinné látce chlorhexidinu, který je součástí i ústních vod. Všechny boty bych tedy vzhledem k ceně nevyhazovala, to bych je vyzářila germicidní lampou nebo tzv. horským sluncem, které svého času měl doma snad každý.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: hk
Datum: 27.05.16 16:18

Bakterie a kvasinky z bot ničím nedostanete, zvláště je-li nějaká část bot kožená. Jelikož léčba nohy trvala měsíce a docházelo k reinfekci, je jasné, že je problém i jinde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 27.05.16 18:20
avatar

HK má pravdu !

Plíseň jako taková vychází z vnitřku těla.Jsou to přemnožené kvasinky.Řekněte manželce,ať pije kopřivový čaj cca po dobu 14ti dnů.Plíseň zázračně zmizí.

Není to blábol,mám to vyzkoušeno

Ještě je dobrá koupel nohou v jedlé sodě a také v octu.

Viz odkaz : http://www.pruvodcevyzivou.cz…e-neprijemne-plisne-na-nohou/


doplněno 27.05.16 19:46: Martí,také máš bodík.
Tvůj dodatek je skvělý,zapomněla jsem na něj *placni*
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.05.16 19:02
avatar

Jj Wampíku, máš bod *palec*, chtěla jsem přidat, že lze boty vysypat jedlou sodou, ale samozřejmě nečekat zázraky. I když... *smich*


doplněno 27.05.16 19:49:

Kujíííí *hi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.16 21:19
avatar

wamp-lékařka si myslí, že problém je v tom,že malíček je částečně jakoby zasunut pod prsteníček-následek nošení bot s úzkou špičkou a protože manželka po bazénech důkladně nevytírala toto místečko,zůstavalo mokré a když chodila na bazén 2-3x týdně bylo tak vhodným místem pro zachycení a růst plísně.

Děkuji všem za rady,zkusíme všechny a uvidíme zda se nám podaří dát nohu zase do pořádku.

Datum: 29.05.16 09:43
avatar

hk *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 27.05.16 19:41

Vyhodit bez lítosti nevhodné boty. Tolik bot na našem trhu je špatných, ve kterých se nohy zapařují a bakteriální prostředí, plísně, houby se drží a drží dál. Kvalitní kožené boty nebo jiné vhodné propustné boty jsou drahé a tak jsou obchody plné plastových a koženkových náhražek, u nás to byl kdysi oslavovaný barex, umělá kůže, ve kterém se nohy uzavřely a smrděly už po pěti minutách. Pak teprve má nějaké léčení smysl. Začíná léto, čas lehké vzdušné obuvi - sandály, chodit naboso, pravidelně si alespoň dvakrát denně mýt nohy a utírat do čistého ručníku, zvlášť na nohy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 09:49
avatar

Je překvapující, jak málo lidí si důkladě vysuší po použítí vody nohy. I mezi prsty. A navíc bych po použití něčeho, co používá více lidí si, třeba i špitál, bazény... po každé nohy po vysušení desinfikovala, za hezké zdravé nohy to stojí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.