Co s dvouměsíčním mininkem a kojením?

Od: Datum: 26.05.16 15:25 odpovědí: 32 změna: 28.05.16 18:47

Dobrý den,

prosím o radu, pokud by někdo měl zkušenost, už jsem zoufalá. Mám dvouměsíčního syna. Narodil se císařem, hned mi nenaběhlo mléko, takže šel s váhou hodně dolů a musela jsem dokrmovat. Dva dny po příchodu z porodnice mi mléko naběhlo a začala jsem plně kojit. Malý ale přibýval pořád hraničně, až vlastně na poslední prohlídce zjistili, že začal pribírat lépe a bylo i kontrolní kojení, vypil dostatek. Dřív i přes den dost dobře spal, 3-4 hodiny vydržel s jídlem.

Poslední dva týdny ale vydrží s bídou 2 hodiny, někdy řve už dřív. V noci tedy vydrží 3-5 hodin, to je v pohodě. Ale přes den je to katastrofa. Nejen že málo vydrží, ale mezitím skoro nespí. Řve před kojením, hned po kojení, pak půl hodiny kouká a pak zase řve. Pak se mi ho občas podaří uspat, ale spí strašně něklidně a málo, třeba jen 20 minut v kuse. Dřív hodně pomáhalo zavinout a bílý šum, teď už ale nic moc nepomáhá.

Navíc ho trápí břicho, zkoušeli jsme spousty kapek, probiotika...Jím v podstatě pořád to samé, protože se bojím, že jakmile si dám něco jiného, zase ho začně bolet břicho víc.

Navíc má teď hrozný průjem, myslím si, že je to kapkami Baby Calm co mu dávám - je to v podstatě olej - na bříško mu asi úplně už moc nepomáhá, ale dokáže ho aspoň trochu utišit s v kombinaci s dudlíkem, takže u ho dávám dost. Výtěr byl v pořádku, měla bych ten Baby Calm asi zkusit vysadit, ale představa, že ho nemám čím utišit, je pro mě děsivá, takže to pořád odkládám. Doktor mi doporučil mrrkvovou vodu, smectu a béčko, poté průjem na pár dní ustal, ale už je zase zpátky.

Prostě je to hrozné, sice přs noc celkem spí, ale přes den je to neskutečný kolotoč kojení, řvaní, uspávání a to pořád dokola. Doma nic neudělám, což je mi celkem jedno, ale horší je, že musím pracovat z domova a nic tedy neudělám, když pořád řeším jeho. Jsem strašně unavená a psychicky v háji.

Přemýšlela jsem o tom, že bych přestala kojit nebo alespoň začala dokrmovat, ale nevím. Pořád všichni říkají, že kojení je to nejdůležitější, ale zase na druhou stranu, moje psychika taky...A je spousty dětí, co vyrostly na UM a jsou v pohodě...

Nevím no...Nechci vyznít jako sobec, ale takhle o dál nejde...Máte někdo nějakou radu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.16 15:32
avatar

Elen, zůstaňte v klidu. Dejte tomu, pokud dokážete, ještě měsíc. Zkoumejte, co synka utiší, po čem mu je líp.

Hlídám prcky a moje nejnovější, teď osmiměsíční drobátko (neee... kus ženský to je :-D) mělo stejný problém. Krmila se po hodině, hlavně večer, děsné koliky, řev.. měla jednu polohu - levé rameno - a když nebyla krmená nebo nespala, tak muselo být levé rameno, jinak řvala. Spánek? Dvacet, třicet minut si dáchla (a to trvá dodnes) a jinak nic. V kočáru občas dá hodinu, občas. Kolem 3. až 4. měsíce utichla, k šestému měsíci už z ní bylo sluníčko, a je dodnes. Jen nic nenaspí a potřebuje být v centru zábavy, jde za lidmi a řečí, když si jí nikdo nevšímá, je problém. Ale je to smíšek. Hodně chovejte, pokud synek chce, i na holé kůži, zkuste vázací šál (já na to moc nejsem, ale když jsem viděla, co to dokáže, tak jsem musela uznat, že je to fakt věc) nebo manduku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 26.05.16 15:43

Co pomáhalo dřív, už teď právě moc nepomáhá. Hodně pomáhalo zavinování, jenže jak je teď tepleji, tak je to hrozné, děsně se potí. Chudák měl dokonce opruzené podpaží, jak jsem ho balila a měl ruce u sebe. Šátek nechci, protože se sama hrozně potím a když ho chovám, tak o to víc. A on se taky děsně potí. Manducu mám, ale tu jsem chtěla jen na chození ven a to jen občas...ale je na ní ještě malý, i když je tam ta novorozenecká vložka. Přijde mi, že tam má hrozně divně hlavičku...Navíc se právě v poslední době nechová úplně rád...Dneska v noci jsem ho z nouze dala do vibračního lehátka, kde tedy usnul, ale nechci aby tam byl pořád, protože je tam hrozně zkroucený. Celý den i noc mi tu jede z aplikace bílý šum, jinak se budí co pět minut nebo neusne vůbec. Fakt už nevím...

Datum: 26.05.16 15:49
avatar

Jo, to je normální, v takhle nízkém věku se Vám budou zvyky měnit po dnech, v batolecím věku ještě po týdnech...

Šátek vážeme na minitílko (děcko body bez rukávů), odsaje to nějaký pot, samozřejmě v tom nebudete běhat po bytě, ale zkuste si ho vypůjčit a dát, uvidíte. Jo, na ležení je nejlepší rovná podložka, ale když usne v tom lehátku, tak ho tam jednou denně na pár desítek minut nechte, ať si odpočine.

Jak spí v kočárku za jízdy? S některými dětmi se holt musí jezdit...

U manduky hlídejte spíš polohu pánve, nesmí to být taková ta manduka, kde dítě visí za genitálie a nohy dolů, ale ta, kde je jakoby posazené, těžiště (zadeček) má níž a nohy obtožené kolem Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 26.05.16 15:55

V kočárku občas, ale častěji taky řve. Nejlíp usne v to lehátku nebo v sedačce v autě, ale jak se vypnou vibrace nebo přestaneme jet, hned je vzhůru a řve. To samé s dudlíkem, když mu vypadne, skoro vždycky se rozeřve.


doplněno 26.05.16 15:59:

Navíc i když i venku nakrásně usne, tak to moc neřeší mé problémy - já si venku neodpočinu a anižádnou práci neudělám...A když je vyspaný z venku, o to méně spí pak doma...A přes den uspávám jedině v pojízdném košíku houpáním, jinak to nejde. Alespoň večer to jde v postýlce jen tak, že ho tam položím zavinutého a zhasnu...Ae třeba včera to taky nešlo...

Datum: 26.05.16 15:43
avatar

Odkud jste? Jak daleko máte svou dětskou lékařku? Jak často k ní chodíte? Jak často jí voláte? Co ona na to říká?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 26.05.16 15:47

Z Prahy...Máme kousek, chodili jsme cca co 14 dní, teď už méně, hlavně se teď řešil ten průjem. A když jsme řešili to jídlo, tak posledně právě přibral dobře a hodně vypil, takže se to bralo jakože s mlékem v pohodě. A bylo i řečeno, že asi potřebuje prostě jíst častěji. A na břicho mi doporučil to, co už jsem vlastně použila. Chci tam jít znovu se poradit, ale je to těžké, malý tam hrozně řve a skoro doktora neslyším, vždycky se snažím co nejrychleji vypadnout. A sama tam jít moc šanci nemám, přes den mi nemá kdo hlídat a stejně to moc nechci, protože třeba tchyni prořve úplně celou dobu hlídání...

Od: mot
Datum: 26.05.16 15:48
A pribira na vaze? Vazite pred/po kojeni? Treba ne nenakrmi dost a ma hlad...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 26.05.16 15:53

No právě, že už přibírá a na tom kontrolním kojení s vážením vypil dostatečně...

Datum: 26.05.16 16:16
avatar

Jestli jste sama nervózní, tak to vaše dítko bude taky, protože se vaše nervozita přenese na něho. Zkuste se zklidnit... a tak malé děti, co máte vy, plakávají... bílý šum bych vypnula. Probiotika bych taky nedávala a dítě bych kojila třeba každou chvíli. Možná má ten Váš drobek hlad, tak potřebuje častěji jíst. A jestliže musíte pracovat, tak vězte, že s tak malým dítětem moc práce neuděláte... to nejde. Buď budete máma na plný úvazek a budete mít spokojené dítě, nebo budete pracovat, ale nejde to dělat zároveň.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.16 16:21
avatar

Ti moji už mají osm měsíců,takže už máme jiné starosti,ale já být vámi,tak dokrmuju nebo odsávejte své mlíko a dávejte přes lahvičku.Některé druhorodičky už preferují přes flašku co nejdříve.Hodně to usnadní život.V lahvičce uvidíte kolik vypil,takže budete mít i přehled jak moc se najedl.Takže bych dokrmovala ještě z lahvičky a záleží na Vás jakým mlíkem.My dodržovali krmení co tři hodiny a vyplatilo se,kluci jsou naučení jak hodinky a jedli jsme z flaštiček hned.My to ale měli trochu jiné jak vy

Jinak za mě-nebráním se umělé stravě.Dokrmovali jsme Nutrilonem,i když je nejdražší připadá nám nejlepší.Třeba Sunar je sladší a děti si navyknou na sladkou chuť.Nebylo nám líto peněz a kupovali jsme i Nutrilon profuturu.Věřím,že v dnešním vyspělém světě dostanou v něm vše důležité.Nevím co cenného jsem jim kojením předala,když mám slabou imunitu,málo železa,hořčíku a chytnu kde co*nevi*ale když se to tak tvrdí,tak jsme kojili.

I když jsme byli malincí,tak s váhou nebyl problém,doteď dodržuju přesné porce(tak jak mě to učili spočítat) a pravidelně.Kapičky baby calm jsou skvělé,doteď je kupujem,kluci je milují když potřebují zklidnit nebo za odměnu


doplněno 26.05.16 16:30:

...jinak spát jsme je přes den nechávali ve vajíčkách,nechali jsme tam co nejvíc polstrování,ať nejsou zroucení,aby leželi"s kulatýma zádama"a baby calm do pusy(rovnou z pipety)a hned dudlík.No a hned usliNechtěli jsme aby si zvykli na houpání v kočáru,proto ta vajíčka a teď nám usnou jak v kočáru,tak v lehátku,ve vajčku...kdekoli.Každé dítě je jiné,přeju pevné nervy a pořád zkoušet co zabere.

Na půjmy a zácpy bylo nejlepší udělat Nutrilon buď ve fenyklovém odvaru nebo rýžovém,záleží co je trápilo a pomohlo to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.16 16:28
avatar

Kdysi jsem byla na návštěvě u rodičů. Oba to byli lékaři. Mimino, když zaplakalo, tak mamka nakojiola. Divila jsem se, protože jsem z té generace, kdy se děti kojily co 3 hodiny, ať chtěly nebo ne. Za tu dobu, nebyla dlouhá, co jsem u nich byla, paní kojila 3x. Moje dcera také vždycky nakojila, když si malí řekli. :)Je možné, že vaše dítě má hlad, protože toho třeba vypilo málo, nebo mléko nemá potřebnou hodnotu. Přece je to opravdu hodně malé miminko. Tak tak po šesti týdnech. Zkuste kojit, když zapláče. ;) Také musíte být velmi opatrná na to, co sníte. Jednou dcera rozbalila pokakaného malého. Neviděla jsem na něho, ale řekla jsem. Tady voní sekaná. Mamka se zasmála, že ji měli včera k večeři. A teď byla v jiné podobě v plíně. :-D Tohle všechno by vám měla říct doktorka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 18:03
avatar

Nejezte cibuli, česnek, květák, brokolici, luštěniny, čerstvé pečivo.

Pijte heřmánkový, fenyklový, anýzový, meduňkový, majoránkový čaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 26.05.16 19:13

Ani jedno z uvedeného nejím, fenyklovým čajem se už topím a kombinuji ho s kojícím, kde jsou i ty ostatní bylinky...

Datum: 26.05.16 18:07
avatar
Dobrý den Ellen, já bych se přikrmovaní nebránila, v porodnici mi malý řval v kuse, vážení po kojení ukazovalo, že vypil dost, stále plakal, ubýval na váze, nechtěli nás ani pustit domů, pak mi jedna sestřička potají dala příkrm a on spal tři hodiny, což jsem neznala, ať si vzdělání říkají co chtějí, tvrdí, že slabé mléko neexistuje, já tvrdím, že ano. Po návratu z porodnice jsem krmila Nutrilonem, je opravdu dobrý a spokojenější miminko jsem neviděla :) Ještě k tomu průjmu, jakou má barvu? Dělala mu lékařka testy na Rotaviry? Dcera od sestry je měla a neustálý pláč a nošení, miminko je neklidné a pláče, protože ho bolí bříško. Držím palce :)
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ellennn
Datum: 26.05.16 19:12

Dobrý den, žlutohnědou, někdy dozelena. Chvíli jsem si myslela, jestli nemá alergii na kravské mléko, ale teď jsem zkusmo nejedla žádné mléčné výrobky a průjem se přesto vrátil. Nějaké výtěry doktor dělal, ale jestli i na rotaviry, to nevím...

Datum: 26.05.16 19:20
avatar
Do zelena zbarvená stolice by mohla ukazovat na ty Rotaviry, zavolejte doktorce, zda stěry co dělala byly i na ty Rota? Nechte si je udělat, čím později na to přijdou, tím hůře. Ještě jsou Adenoviry, obdoba Rota, ale větší potvorstvo. Držte se, bude lépe :) a miminku přeji uzdravení, pokud ho tedy trápí nemoc. Musíte být klidná a spokojená hlavně Vy, veškeré negace se přenáší na mimčo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 20:38
avatar

Zelená stolice znamená, že děcko má hlad, dcera kojila 3 týdny a běhala se stolicí k lékařce, přišlo se na to, že sice jakési mléko má ale nic moc a jak začala krmit z lahve byl klid. Druhé dítě nekojila vůbec. Víte, já si myslím, že se kojení přeceňuje a už vůbec nechápu matky ke kterým chodí dvouleté děcko se štokrdletem aby se napilo z prsu. Kojení je jistě dobrá věc ale když to nejde, není to tragedie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 21:56
avatar

no Liduš,ač se nikdy neshodnem(asi to bude tím,že jste z Brna:-D)tentokrát obdivuji Váš názor.Já bych jej jako první nahlas neřekla.Dnes se kojení tak propaguje,že bych se bála říct,že jsem nekojila nebo málo.Nevím proč,ale měla jsem k tomu hrozný blok,vadilo mi to a nakonec to děti vyřešily za mě.Pili z lahviček od narození.Odsávat mlíko mi nevadilo a měla jsem přehled kolik jedí.To přehnané kojení mi vadí a na veřejnosti ještě víc.Mi se chválilo několik kamarádek,že kojily do dvou let,byly tak pyšné jako by jim tekl zlatý prach*smich*přitom v tom věku je to kojení spíš takový dezertík,netuším co je v tom tak přínosné,že se tak chválily.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 13:04
avatar

Lucko,. naopak, mám pocit, že máme téměř stejný názor a nejen na kojení, já když si vzpomenu jak k dceři denně běhala za peníze laktační poradkyně, dcera kojila se slzama v očích, bradavky šílené a děcko hladné a exzeť stále řval jak je důležité kojit, řval a kupoval jakési kojící čaje, než mu jeho matka řekla, že on vyrostl na Sunaru. Pak přišla moje sestra a ,vyhodila ji všechny knihy o kojení co je napsal chlap, dala malé lahev s Nutrilonem a byl klid. Moje dcera se narodila nedonošená a 3 týdny byla v inkubátoru, já sice měla prsa ale mléko ne, vyrostla rovněž na Sunaru jelikož Feminar bez přestání blila, v roce mi lékařka řekla, že ji mohu dát silnější sunar a děcko snídalo v té době míchaná vejce a kakao z mléka od krávy. Kojit venku mi nevadí, ale když matka nekojí, nepokládám to za hřích. Vy máte děti dvě to byste jen stále měla jedno u prsu a než řvoucí dítě hlady, tak to raděj Nutrilon. Já nejsem proti kojení ale nejsem ani ta, co ho za každou cenu prosazuje.

Stejné je to z očkováním, očkovat ano ale ne vše a za každou cenu, povinné jistě ale proč další. Kamarádce tak po očkování co mít nemusela, měla vnučka 40C horečky, zkončila v nemocnici a je od toho mentálně zaostalá, že to bylo očkováním se prokázalo a vysouzené peníze jsou jim prd platné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 16:44
avatar

lidus-no to očkování je taky téma.Něco jsem četla,ale není čas studovat lejstra o očkování zda je dobré či né,takže asi jako vy,nechávám to na doktorce.Ovšem na neuroložce ve fakultce,dětská dr má přeci jenom menší slovo,věřím víc neuroložce.Ve fakultce nám to zatím pozastavují jak se dá,takže ještě neočkujeme.Taky znám případy jako vy i když vím,že svůj význam to má.Všeho s rozumem*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 27.05.16 18:59
Děkuji za radu, v pondělí si zavolám a zeptám se...
Od: jh®
Datum: 26.05.16 21:24
avatar

Ani nevíte, jak vám rozumím! Jako byste popisovala mého synečka... před dvaadvaceti lety. :-D

Já jsem vydržela kojit necelé šestinedělí. Kluk byl věčně hladový, nevydržel ani ty dvě hodiny, věčně řval jak tur, přes den se uřval do "bezvědomí" na max. 20 minut, pak mávl rukou, vyrazil si dudlíka a řval nanovo. V noci to bylo lepší, ale ne o mnoho. I za tu krátkou dobu se ze mě stal stín, vážící 45 kg, který spal tak tři-čtyři hodiny denně. Stařičký pediatr mi poradil, ať se na celé slavné kojení směle vykašleme (v rámci zachování duševního zdraví mého, synečkova i manželova :-D), přešli jsme na Nutrilon a nastal klid, mimčo se napuclo, bylo spokojené a začalo dohánět spánkový deficit a já spolu s ním. Kladný vliv mateřského mléka na imunitu dítěte v našem případě nehrál žádnou roli, syn (krom běžných dětských nemocí) byl a je zdravý. Už tehdy mi ten starý pan doktor řekl to, co tady už taky zaznělo: že kojení se přeceňuje a že je někdy nutné si pomoci jinak. Byla to ta nejlepší rada, jakou jsem tehdy mohla dostat.

Na vašem místě bych začala přikrmovat z lahve. Držím pěsti, protože si opravdu v barvách umím představit, co právě prožíváte. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 27.05.16 18:56
Díky moc za Vaše slova, ode dneška střídám kojení s nutrilonem, co jsem měla na dokrm, když jsem šla z porodnice. Zatím to vypadá dobře, dokonce dnes spal 2,5 hodiny v postýlce, kde normálně přes den nikdy nespal. Ale po kojení zase řval. Tak jsem zvědavá. Zkusím pár dní a uvidím...
Od: pb®
Datum: 27.05.16 00:12
Nenechte se stresovat nutností kojení a UM klidně zkuste, aspoň zjistíte, jestli řve hlady nebo od bolení břicha. Podle mě hlady neřve, to by nespal v noci 5 hodin. Mně u syna zabral na bolení fenyklový čaj, dát ho kojenci, né matce. Zabral do pár minut. A pak probiotika Swiss, to je zázrak, nejlepší výrobek na trhu, přitom nejsou drahé, jako třeba Bio gaia. Můžou se dát už od narození a vlastně probiotika by měla jíst matka už před porodem, to je informace z kurzu. Já jsem to udělala a syn prděl už v porodnici.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 27.05.16 18:53
Normální fenyklový čaj? A kolik a jak jste ho dítěti dávala? Já se jím nalívám celý den a právě nemám pocit, že by to pomáhalo...
Datum: 27.05.16 18:59
avatar

my používali odvar z fenyklu-fenykl,trochu anýzu a kmínu a provařit.Podle mě to máte stejné jako kapičky Baby calm(ty budou ale daleko silnější)Čaj i odvar byste muselá dávat dítěti taky kapátkem přímo do pusy.


doplněno 28.05.16 06:03:

myslím,že probiotika budou důležitější.I teď když mají naši kluci 8měs.a zapomeneme koupit probiotika,tak mají úplně rozhozené zažívání a bolí je břicho.Takže podle mě mají velký vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 27.05.16 22:46

Ano, normální fenyklový čaj. Kolik to bylo nevím, dávala jsem stříkačkou jako při dokrmování, asi okolo 20ml, ale já to dávala 14dní starému novorozenci, 2mesíčnímu kojenci můžete dát víc. Nám to pomohlo, řev ustal opravdu do pár minut a dala jsem to asi jen 2 dny po sobě. Pak jsem hned najela na probiotika Swiss, 30tablet stojí okolo 150Kč. Nejsem prodejce ale spokojený uživatel, takže malá reklama. Swiss obsahuje miliardu bakterií 5ti druhů. Oproti tomu kapky Biogaia za nyní asi 500Kč, před pár lety to bylo snad 700Kč a jezdilo se pro ně na Slovensko, tam byly levnější, obsahuje jen jeden druh a pouhých 100 miliónů, tedy je 10x méně silná/účinná. Navíc laktobacily Swiss jsou tzv, přeplňované, tedy i na konci expirace garantují deklarované množství bakterií. A aby tomu tak opravdu bylo, je jich tam z výroby více. Chodím nakupoovat do podnikové prodejny a paní by o tom vyprávěla hodiny . Je to už přes 5 let, tenkrát ještě říkali výrobci tahle probiotika až od 14ti dní věku. Nyní se na tom stejném výrobku píše od narození a protože jsem podruhé těhotná, beru si je už do porodnice. Tohle mi poradili před lety na hodně drahém předporodním kurzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ellennn
Datum: 28.05.16 11:42
Myslíte ty Swiss Laktobacílky baby?
doplněno 28.05.16 11:43: A ty mají tedy pomoci i od bolesti bricha?

 

Od: pb®
Datum: 28.05.16 12:15

Ano přesně tak. Zkuste to, je to minimální částka a pak dejte vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 27.05.16 13:22

My jsme miminko kojlili 10 týdnů. Z důvodů cvičení Vojtovy metody mu nestačilo mléko. Jakmile jsme začli s příkrmy, tak se to zlepšilo a kojit jsme úplně přestali bohužel.

Od té doby jedeme na Nutrilonu a je se vším pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aerdnandrea
Datum: 28.05.16 15:36
Dobrý den. Poradi Vam na webových stránkách nebo telefonicky - Laktační liga.cz
Vaše dítě má právě asi růstový spur a potřebuje častěji pít-kojit. Je to normální. Nebojte, dá se to zvládnout.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.16 18:47

Nejste moje sestra? To je totiž naprosto přesně vystižená situace,ve které byla před několika měsíci! Prostě jí dítě brečelo hlady. Sestra začala přikrmovat,jak začaly potíže - prostě uvařila rýži,namixovala s mlékem a bylo to.Podle měsíců - lze i s mrkví,ale rýže zasytí.Kojit můžete,kdy budete chtít i tak nebo zkusit smíchat s rýží - měl by to být vývar,ale sestra je radikální a prostě mléko zahustila.A byl klid,žádné kapičky a další věci od doktorů...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.