Intimní problém v práci

Od: Datum: 24.05.16 21:54 odpovědí: 24 změna: 19.06.16 21:46

Dobrý den, prosím o radu. mám hroný problém si dojít na wc (na velkou) v práci. Malou ještě zvládnu, jinak mám asi psychický blok. Nevím co s tím. Pak mě samotřejmě bolí břicho. Moc mě to trápí, hrozně se stydím. Někdo nějaké tipy? Díky moc. Jana.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 24.05.16 22:03

Proč se stydíte, vy tam v kabinách nermáte dveře?

Ohodnoceno: 2x

Od: jane21
Datum: 24.05.16 22:06
Mame, wc jsou i ciste a docela hezke. Jsou to ale kabinky s tenkou stenou. Mam dost kolegyn a casto tam nekdo je. A to je problem. Pak mi to nejde. Ony s tim evidentne problem nemaji.
Od: vladislava
Datum: 19.06.16 21:46

dobry den, mam stejny problem :) Chodim do prace 14let a jeste jsem ani jednou nebyla na wc :)

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 24.05.16 22:17

Dobrý den, jděte normálně na WC, připravte se na úkon a pořádně spláchněte - do zvuku spláchnutí se snažte rychle vyřídit vše potřebné. Tím se "odhlučníte" a půjde Vám to lépe. Zdravím!

doplněno 24.05.16 22:28:

No, to už záleží na Vaší šikovnosti a skutečné potřebě. Jinak tam budete vysedávat a čekat, až to skutečně přijde. A také záleží na době napouštění té nádržky. Případně si spláchnete opakovaně (pokud na splachovadlo dosáhnete). Ovšem, jestli snad raději prasknete, než si ulevíte, tak to je Vaše věc. Za zkoušku nic nedáte a časem zjistíte, že už Vám to jde i bez splachování. Máte totiž problém psychický (fobii).

doplněno 24.05.16 22:44:

http://fobie-a-panika.zdrave.…-ktera-vam-brani-ve-vymoceni/

Datum: 24.05.16 22:20
Diky ale prece nemuzu stihnout velkou behem splachnuti..
Od: elisabeth
Datum: 24.05.16 22:29

Tenhle problem jsem mela taky. Ani vlastne nevim jak jsem ho vyresila, protoze proste "odesel" sam od sebe.
Bolesti bricha a zarazenych prdu jsou strasne a jelikoz jsem nechtela aby se bolesti opakovaly, proste jsem se s tim smirila. No smirila. Jak to rict. Tyhle problemy jsou stejne jen v hlave, ze?! :]
Mmmm, ted kdyz jdu na wc v praci nebo kdekoliv a jsem treba v parte kolegyn, klidne prohodim: "Ted me na chvilku omluvte, jdu se vy**at." Je to prece prirozene, ne? A chodi tam kazdy a za ty bolesti a problemy v budoucnu to opravdu nestoji.

Takze to berte s nadhledem a nestresujte se zbytecne, ze by nekdo mohl slyset cakani. ;] ;]

Pokud by nepomohlo Vase osobni rozhodnuti, pak uz by asi na pomoc tato stranka nestacila... :]

doplněno 24.05.16 22:42:

Ale tak o tom to je - zkouset to. Me to taky nepolevilo hned, clovek se snazil snazil a ani to h**no z toho, ale pak to polevi. ;D :]

Ze slecny si muzete vzit priklad. :] Hodne stesti... :P (A jak rikam je to jen v hlave. :] )

Datum: 24.05.16 22:38
Diky moc, aspon to nemam sama. No, jednou jsem se skoro odhodlala a vedle do kabinky prisla nejaka slecna, ktera vesele mocila a vubec se nestydela. Me to ale pak neslo a tas jsem odesla.
Datum: 24.05.16 22:48
Nemohla bych Vam napsat soukrome? Stydim se psat do poraden a kdybyste byla ochotna, byla bych strasne rada a pomohlo by mi to. Dekuju Jana
Od: pb®
Datum: 24.05.16 22:36
Taky nemám ráda tento úkon na veřejných WC. Postupem času se to sice zlepšilo, ale stepovat mi někdo za dveřmi, tak se nevyseru. Radu mám jedinou, naučit své tělo vykonat vše doma ráno po snídani. Já někdy ani nestihnu dojíst a už běžím. Nebo pokud se znáte se všemi kolegyněmi, tak se s nimi domluvte, aby vám ponechaly trochu soukromí. Ono ani pro druhou stranu není příjemné, když jiný na veřejném WC kadí.
doplněno 25.05.16 09:55:

Je to podmíněný reflex. Na WC dělejte vždy stejnou činnost, jedno jestli budete luštit křížovku, sudoku, nebo třeba hrát hru na mobilu. Tělo se to naučí a pak si nevyluštíte křížovku, aniž byste nemusela na velkou.

Datum: 24.05.16 22:44
Je u nas v praci opravdu hodne holek a nedokazu posoudit, kdo tam zrovna prijde. Takze bych asi musela udelat nejaky briefing ☺. Stridaji se tu i stazistky a vsechno mozne. Rikat jim neco je zbytecne, abi nevim komu. Po snidani se snazim, jako na potvoru to ale prijde v praci po prichodu, nekdy po obede. Uz jsem dosla tak daleko, ze jim snad i zavidim, ze kadej bez problemu a ja se trapim .
Datum: 25.05.16 21:32

Nevím, co řešíte. Prostě se zavřete na WC a až za chviličku ty, které Vás viděly vcházet, odejdou, vykonejte co potřebujete a zase chvilku poseďte. Pak odejdou ty, co to slyšely. Klidně do té doby třeba dvakrát spláchněte, lidi se na WC střídají a za 5 minut se tam protočí několik skupinek. A pak, až v tichosti posedíte a ostatní se zase vymění, vyjděte v klidu z kabinky, umyjte si ruce a odjděte. O nic nejde.

Datum: 24.05.16 22:59

tak ono je to nekdy i o stravovani :) kdybych si nechtel zaroven pocist, mam to vyreseno v ramci sekund vcetne umyti rukou, uz si nepamatuju zachody v praci teda (tam jsem si nikdy necetl), naposled to byl vetsi openspace, takze lidi dost, ale precijen panske nebyvaji tak plne no *smich* Me vic vadi pisoary, nemam uplneho vrabecka, ani nejsem nejak prehnane uzkostlivy na hygienu, ale tohle mi proste prijde nechutny vynalez... uz jsem si davno zvykl.

Datum: 25.05.16 05:36

Nejlepší cestou se mi v tomto případě zdá naučit se jít na velkou doma, než jdu do práce - tj. vstát o hodně dřív, vypít třeba hrnek vody, čaj, nasnídat se a mít ještě dost času v rezervě, aby tělo stihlo zareagovat...

Datum: 25.05.16 07:24

Pěkný den. Od základky jsem měla stejný problém, vyléčila mě až vejška, kde jsme byli klidně od sedmi od rána do osmi do večera... a jakože mám rychlé trávení a chodím i třikrát denně, takže jít ráno mi nic nevyřeší :). Nicméně se trochu stydím i dnes, můj fígl je hodit do mísy před výkonem kus složeného toaletního papíru. Nic není slyšet a já jsem v poho. V práci máme wc soukromé, u známých, přítele a někdy rodiny poprosím o trochu soukromí, protože většina ví, jak to mám.

Od: pest®
Datum: 25.05.16 07:40
Co zajít na pánské, když píšete, že je vás hodně ženských? Tam by mohlo být větší soukromí. A jinak se řiďte heslem když musíš tak musíš...lepší jak se pos...

Datum: 25.05.16 08:31

Měla jsem podobný problém na VŠ, která byla tehdy před lety přecpaná více studenty, než na kolik prostory stačily. I výuku např. jazyků jsme měli třeba v koutě na chodbě na lavičkách ( nebyla místnost ) . Na WC o přestávce byly neskutečné fronty. Jít na malou bylo pro mě utrpením, ale při těch hodinách strávených ve škole... Pomohlo mi tehdy, abych mohla jít aspoň na malou na wc, kde za dveřmi stálo x holek frontu, když jsem si zacpala uši, abych to sama tak neslyšela , pak už jsem to dokázala absolvovat

asi by pomohlo, jak jsem četla nedávno o Japonsku, že tam pouštějí hudbu na wc. Snižují spotřebu vody, zjistili totiž, že ženy na wc neustále splachují, aby si zajistily zvukovou kulisu...

Datum: 25.05.16 15:11

Jane - přírodu poslouchá každý..nemyslete si,že ostatní jsou konvalinky a nevyměšují ! Přeneste se přes negativní pocit,počkejte až to bude trošku ,spěchat, - vykonejte,umýt ruce a hajdy zpět.Stačí jednou a poddá se to!

Datum: 25.05.16 22:00

Tak to máte výhodu, že to dokážete zadržet, třebaže za cenu bolení břicha. Na mě když to přijde, tak musím letět. Jinak bych měl nehodu mimo WC.

Datum: 26.05.16 10:32

Ne každý to má jako Vy...to Vás nenapadlo?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.16 22:18

chlapi to prostě neumí ovládat,to je známá věc.Když musí,tak musí.Jediná možnost je odběhnout si mimo pauzy nebo na zdálenější wc.Mě osobně vadí ty zvukové projevy a uvítala bych hrající rádio,ale nejsme v Japonsku.Chodila jsem třeba i na wc ve sprchách,tam o pauzách nikdo nebyl.

Datum: 25.05.16 22:40

To chápu no, prostě je to stud, většinou na veřejných záchodcích nám to je jedno, ale když je vedle někdo koho známe tak je to blbé. Budete to muet překonat, aby vám nebylo zle.. jinak já to během "spláchnutí" stihnu - jak tu radil někdo. Takže toho bych se nebála. Jde jen o ten zvuk "dopadu" který to eliminuje. Jinak doporučuji do záchodu hodit pár kusů toaletního papíru a taky nebude nic slyšet. A když bude nejhůř tak si prostě pusťte z mobilu písničku, normálně nahlas, to nemůže nikomu vadit a bude klid. Ale jinak pokud to nejste schopná zvládnout, přenést se přes to a pochopit, že to prostě dělají všichni, je to naprosto normální a není důvod se stydět, tak pak je na snadě zajít k psychologovi, který vám to pomůže odblokovat.

Ohodnoceno: 1x

Od: finhu
Datum: 26.05.16 00:08
Tak az priste pujdete, zacpete si usi, jakoby tam nikdo nebyl a pustte to ven :)

Od: coco
Datum: 26.05.16 08:25

Co treba zvuk prdu, vadi vam to i doma od partnera, kdyz si nahlas poradne ulevi, ze je to slyset az k sousedum? Me tedy vadi mnohem vic smrad nez zvuk. Nekdo to klidne pousti i ve spolecnosti, coz je ostuda, ale potom teda kde jinde, nez na WC - to je to spravne misto k uleve. Nejlepsi akustika je v panelaku, tam je slyset hlasite "usirani" vsech sousedu *ua*

Datum: 26.05.16 10:18

Nevím, jestli vás tím uklidním, ale stejný problém mám celý život i já. Jakmile je někdo vedle v kabince nebo stačí vedle kabinky u pisoárů, tak se mi vše zablokuje a mám smůlu. Jednou na poznávacím zájezdu jsem díky těmto problémům nebyl na "velké" celých pět dní. No prostě hrůza...Zkoušel jsem z hlediska psychiky vše možné, ale nic nepomáhalo, prostě na svoji potřebu potřebuji absolutní klid a soukromí. Dobrá rada, jak je již psána přede mnou, je naučit se chodit doma ráno. Nevěřil jsem tomu, že to lze se naučit, ale věřte, že ano. Pomohlo mi k tomu, že jsem každý den si rozmixoval (v Nutribulletu ) ovoce a doplnil je polévkovou lžící lněného semínka a malou lžičkou konopného a slunečnicového semínka. Vše se zde krásně rozdrtí a ve spojení s vodou je z toho výborný koktejl. Po týdnu užívání jsem začal chodit téměř každé ráno na "velkou" a pokud nejdu každý den, nemám alespoň potřebu v práci a jdu až další den doma.Ale většinou jdu, jak již jserm říkal, každý den. Ještě bych doplnil, že je nutno dodržovat pitný režim (pít hlavně obyčejnou vodu) a denně vypít minimálně 0,35 l vody na 10 kg hmotnosti, tz. při hmotnosti 70 kg alespoň 2,5 l vody. Uvidíte, že to bude fungovat. Já jsem tomu také nevěřil a dnes jen zírám a jsem v tomto směru spokojený. Držím palce.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.