Záchvatovité přejídání

Od: Datum: 19.05.16 15:41 odpovědí: 8 změna: 25.05.16 17:09

Zhubl jsem tolik kilogramů - přes 30 kilogramů. A teď cítím, jak ztrácím půdu pod nohama, od minulého září s nekontrolovatelně přejídám. Bydlím s rodiči, ještě studuju, jenže oni nejsou ochotní začít žít zdravě. Máme tady fůru nezdravého jídla a já to prostě nikdy nevydržím. Před rokem jsem to vydržel. Dnes se každý den těším na to, až se pořádně přejím, potom si zacvičím a budu mít super pocit, jak jsem se změnil během odpoledne. Takhle je to každý den. Už mě to nebaví a nebaví mě už ani život, všechno podřizuju jídlu. Rodiče žádný problém nevidí a asi by ani nebyli ochotní jej řešit. Mám hrůzu z toho, že to všechno naberu zpátky, ale zároveň to nemůžu zastavit. Pomožte mi prosím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.16 15:49
avatar

Zajdi k lékaři, on ti může dát léky na potlačení chutí k jídlu, ale vůle ta bude pořád jen na tobě.

Prostě to nejez, dyť víš, že z toho budeš vypadat jak z reklamy na bůček. Tak to nejez.

Je to stejné jak s kouřením. Každej ví, že kouření škodí, ale přesto spousta lidí celej život kouří. Je to o rozhodnutí, o síle překonat sám sebe. Nikdo to za tebe nepřekoná, to musíš sám, ale ty léky ti v tom mohou pomoci.

Držím palce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 19.05.16 15:52
avatar
Myslím,že jsi sem již psal,že?
Těch třicet kilogramů je opravdu úctyhodné.
Tím,že tví rodiče nechtějí jíst zdravě,neznamená to,že se jim musíš podřizovat a kila nabrat zpět.
Vše je o sebedisciplíně,vše je v hlavě.
Pokud budeš stále myslet na jídlo,budeš jíst a jíst.
Co ti ten nadbytek jídla přináší?
Pocit uspokojení?
Pokud ano,tak je nutné vyhledat odbornou pomoc psychologa.
S tím ti tady nikdo nepomůže,bohužel.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 15:54
avatar

Máš metabolický syndrom, mám ho taky.Tady každá rada drahá.Ani celý zástup výživových poradců nepomůže, pokud ty sám si neujasníš sám v sobě ve své hlavě.Hubení a ti co nikdy tento problém neměli, neuvěří, jak moc je to těžké.Je to stejné, jako když alkoholik nebo kuřák abstinuje a pak si dá jednu sklenku, nebo cigáro, pak druhé, třetí a šup spadne do toho a už v tom jede.To samé je s jídlem.Umíš zdravě jíst, sportovat,ale pak neodoláš dáš si jednou, podruhé, potřetí něco kalorického ...neuhlídáš a spadneš do toho a nabíráš i s úroky.Nejdnou se cítíš jako opuchlej,tělo začne bolet, pohyb začne být čím dál těžší a člověk se začne propadat, ztrácí kontrolu, kila letí směr nahoru.Je to začarovaný kruh.A je jen na tobě, zda včas z toho kruhu vystoupíš a začneš na sobě makat.Myslím, že víš jak, chce to jen sám sebe hecnout a jít si znovu za svým cílem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 15:21
avatar

Myslím, že se kouření a alkoholismus nedá srovnávat. Protože kouřit ani pít nemusíte, to děláte dobrovolně, ale jíst musíte každý den, takže to srovnámí pokulhává. Je to tedy více náročné...

Vždycky pomůže změna činnosti. Mám chut na další jídlo? Na lednici mám ale magnetem připlácnutý obrázek tlustocha? Odvrátím se od ledničky, cucnu si jeden kyselý bonbon a začnu číst ...funguje to. Jen chtít.
Můžete se odnaučit pít, nebo kouřit, ale nemůžete se odnaučit jíst. Takže pomůže jen změna činnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 17:10
avatar

Dafino, psala jsem o závislosti, jako takové, závidlost na alkoholu, cigaretách, drogách, jídle. Jídlo je nejtěžší závislost, protože od jídla se "odříznout" nelze.Správně jak píšete, jíst se musí každý den, každý den, nebo ob den většina chodí nakupovat, sem tam se zajde na návštěvu...a všude jsou nástrahy v podobě jídla a tomu je velmi těžké odolávat.Vše si v hlavě "přeprogramovat" na jiný životní styl je moc těžké, což ví jen ti, co tento problém mají.Byť člověk ví a milionkrát chce vše dodržet, mnohdy se to hned nedaří.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.05.16 19:27
avatar

Je to stejné, jako když alkoholik nebo kuřák abstinuje a pak si dá jednu sklenku, nebo cigáro, pak druhé, třetí a šup spadne do toho a už v tom jede.
------------------------------------------------

Já vím, jenomže já právě viděla rozdíl v tom, že ten kuřák má volbu, si tu cigaretu dát nemusí, ten piják alkohol také ne, takže v tom znovu ject nemusí, ale jídlo musí denně každý a tak v tom každý den jede znovu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 22:00
avatar

Každá závislost se musí začít řešit v hlavě.Stačí pak menší stres, v dnešní době není tak těžké, že příjde nějaká nenadálá starost a daného člověka, co se zrovna snaží z nějaké té závislosti dostat, neodolá a spadne do toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 17:09

Tady Vám nepomůže nic,pokud nemáte tak pevnou vůli,abyste ,neluxoval, lednici - jak se říká ,bílý sex,.Pokud jste na VŠ - zkuste bydlet na koleji,abyste byl z dosahu plné lednice.Pokud jste odkázaný bydlet u rodičů,nezbývá než se pochlapit a říct si - pro mě je lepší jídlo,které nesním,nežli to,které sním.Za pár minut mám tohle v sobě a shazovat to budu dny...nebo najít holku,pro kterou budete chtít být sexy - tedy ne obtloustlý...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.