Kvalitní šampon na vlasy

Od: Datum: 11.05.16 18:59 odpovědí: 6 změna: 12.05.16 07:05

Zdravím, můžete mi poradit nějaký dobrý šampon, po kterém nestojí vlasy? Možná to vypadá jako blbá otázka, ale syn má kratší vlasy a pokaždé co si je umyje šamponem, asi den, nebo i dva mu stojí malé vlásky na celé hlavě. Dost ho to štve, v drogerii se mu smáli, že nic takového žádný šampon nedělá, ale doopravdy to tak má. Může to být i tím, že si špatně stříhá vlasy? Nestříhá se strojkem, vždy pouze nůžkami.

Předem vám děkuji za radu, na tuhle zvláštní otázku :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.05.16 19:05

Dobrý den, to žádný šampon nezvládne - syn má zřejmě jemné a tenké vlasy.

Znám to také, resp. když jsou delší, tak lépe "klesnou" k hlavě. Takže, raději pustit delší vlasy (a po umytí nefénovat - je to horší). Zdravím!

P.S. Trochu to zlepší, když se vlhké vlasy po umytí hned učešou a přimáčknou k hlavě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.05.16 19:09

Asi má jemné vlasy a je dost možné, že je to také střihem. Nosí ježka, nebo jak je ostříhaný? Píšete vlásky mu stojí na celé hlavě. Co sem dát fotku. Šampon vlasy odmastí a odlehčí, je to normální jev. Píšete, že se stříhá nůžkami. To se stříhá sám? Možná by mohl vyzkoušet profesionála, aby mu udělal nějaký střih.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.05.16 19:27

Šampon nepomůže. Zkusila bych olej na vlasy. Ale takový, který vlasy neumastí. Zní to asi divně - olej, který neumastí. Ale existuje. Např. Inca oil.

Mám s ním velmi dobré zkušenosti. Sama mám vlasy těžké a nepoletující, ale celkově ho považuji za skoro zázračný na spravení kvality vlasů.

Je dost drahý, v drogerii by mohli poradit levnější variantu.

Od: mp
Datum: 11.05.16 19:34

A používá po šamponu kondicioner? Já si po umytí hlavy šamponem nedat na vlasy kondicioner, tak to neučešu a stojí mě taky. A to je mě 50. Nejlepší kondicioner mají v Makru - asi kilový kyblík za cca 80 kč s kokosovou vůní (dokonce ho občas používá i má náročná dcerka). Ten mě vydrží min. rok. Babičky zase používaly různé olejíčky, už si nepamatuji názvy. Opravdu kondicioner prostě vlasy zvláční, to není žádná reklama.

Datum: 11.05.16 19:55

Jeden den po umytí vlasy prostě lítají, ať je umyji čímkoli. Další den už získají přirozenou mastnotu a drží. Takže "umastit" nebo použít nějaký gel.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.05.16 07:05

Každý šampon, který dobře umyje jemné vlasy, nevyřeší jejich vlastnosti. Budou lítat. Je dostatek přípravků na ošetření vlasů po umytí. Právě proto, aby neelektrizovaly, nebyly přesušené, nebyly křehké a držely účes, aniž by vlasy byly mastné nebo ulepené. Je to oplachová i bezoplachová péče. ;) Ale myslím si, že byste se měla poradit s prodavačkou v drogerii. Protože šamponů je celá řada a rozdíl v nich je velice citelný. Některé opravdu vlasy načechrají a jiné jim dodají lesk. Prodavačka bude vědět. A když, tak vám nabídne nějaký přípravek po umytí. ;)

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.