Byla bych jak magor, tvrdí přitel

Od: Datum: 26.04.16 17:44 odpovědí: 12 změna: 18.05.16 03:13

Dobrý den. Chodim k psychologovi ohledne afektum, ktere obcas mam. Psychologa mi dohodil pritel, ktery k nemu drive chodil. Jsem s pritelem pul roku, 3mesice spolu bydlime. Vzdy pritelovi rikam,co si povidame a jak to u psychologa probiha. Jiz jsem byla na patem sezeni, naposled se mi hodina u psychologa moc libila...prisla jsem domu, plna fajn nalady...psycholog mi rikal par technik na odreagovani. Tak jsem je doma hned prevypravela... chtela jsem svuj afekt potlacit,ze budu kreslit-cmarat tuzkou na papir... jeho vyraz me vydesil a ale to co rekl,me podrazilo kolena. Pry budu jak magor... ! vsechna snaha byla pryc, fajn nalada a elan me taky opustily. Pry je to spatna technika,ze jsou daleko lepsi .ale nikdy mi žádnou nedoporucil.. cekala jsem od nej podporu, tohle me podrazilo nohy. Pote se mi strasne omlouval, ze si to neuvedomil, ze jsem tak citliva,ze to tak nemyslel.. tak nevim, jestli se mam vubec jeste s necim snazit, hlavne nemam chut se mu uz sverovat.. poslední dobou mi přijde,ze mysli jen sam na sebe.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.16 17:50
avatar

Zbavte se toho přítele, psychologa pak už pravděpodobně nebudete potřebovat také. *palec*

Ohodnoceno: 9x
 
Od: wamp®
Datum: 26.04.16 18:02
avatar

Strejci,není co dodat *palec*

Na odreagování a urovnání myšlenek je nejlepší sport - jóga,pilátes.Pokud Vám lékař doporučil kreslení,tak kreslete.Je to úžasná věc.Sednu si v klidu,zapnu příjemnou hudbu a maluji.Maluji krajiny,portréty,zátiší...Jenom se najít.Když se do toho zaberete,nevíte kdy přestat.A pokud se obrázek povede,o to je větší radost a krásný pocit na duši.Psycholog je přece také léčitel duše.Já zastávám názor,že člověk sám sobě je nejlepším lékařem.Věřte tomu,je to tak.

Přítele vyměňte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 18:08

Nemyslela jsem kreslit, ale vybit si negativní energii cmaranim na papír.

Od: wamp®
Datum: 26.04.16 18:11
avatar

Negativní energii nevybijete pouhým čmáráním.Musíte kreslit ! V psychiatrických centrech je to také jedna z mnohých osvědčených praktik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 14:25
avatar

Klidně si čmárejte, když se Vám chce, do toho nikomu nic není a zároveň uvažujte o změně, ty pocity, které Vás dovedly k psychologovi zřejmě "má na svědomí" právě přítel. Pokud změní své chování tak, abyste se cítila lépe, zkuste to s ním dál, ale pokud ne, pryč od něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 18:26
avatar

Nechápu, proč se sestěhováváte s někým, koho znáte jen čtvrt roku... to za první. Za druhé - proč mu všechno dopodrobna sdělujete? Je to vaše léčba a vašemu příteli je po tom "nic". Když půjdete ke gynekologovi, tak příteli asi sotva budete popisovat průběh procedury u lékaře, ne?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.04.16 23:22
avatar

Dělejte, co Vám pomáhá a příteli to nevyprávějte. Zkuste meditace na uklidnění, na Youtub jich je přehršle. Ležíte, posloucháte příjemnou tichou hudbu a do toho k Vám tichý hlas promlouvá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 00:05
avatar

Proč chodíte k psychologovi?

Jde-li o Vaše rozhodnutí, měla jste si terapeuta vybrat sama.

Podle mne není příliš rozumné terapii probírat s přítelem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 13:38
Pokud se tak stalo jednou a přítel se omluvil, tak bych z toho nedělal ukvapené závěry. Pokud by shazoval způsoby terapie i nadále, bylo by to k zamyšlení. Jinak doporučuji sdělit příteli pouze základní body ze sezení a zbytek si nechat pro sebe. Ale tohle je individuální. Jinak společné bydlení po 3 měsících bych neviděl jako problém. Měl jsem to podobně a trvá to už 7 let.
Ohodnoceno: 0x
 

Výborné a ted hodně moderní jsou omalovánky pro dospělé na odreagování.Na netu se jich dá najít hodně.Některé jsou spojené i diářem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 15:05

Na mě děláte dojem člověka jaksi ,zavřeného, v okruhu lidí...myslím,že když si najdete kamarádky,budete dělat nějaký sport - třeba jezdit na kole,cvičit pilates,apod. - budete lepší..hlavně choďte mezi lidi,ne jenom po městě,ale do skupin,kde si můžete popovídat.-klub čes.turistů apod... možná to přítel až tak nemyslel,víte,chlapi psychology neuznávají..ještě bych počkala.Neřešila bych tyhle věci s ním - proč musí všechno vědět?Jste dospělá a samostatná žena.Žijte si také svůj život,ne jenom ten partnerský.Muži-a váš přítel-to dělají,tak proč ne vy...uvidíte,jak je to fajn.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 18.05.16 03:13

Hlavně vy nemáte svému příteli říkat o tom, co se dělo na psychoterapii. To má být jen mezi Vámi a psychologem. Není dobrý svému příteli všechno na sebe říkat. Nejde jen o tohoto přítele ale i o další. Žena má být tak trochu tajemná. Raději se mu už nesvěřujte. On může i žárlit na něj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.