Vyšetřeni na trombozu

Od: Datum: 18.04.16 11:17 odpovědí: 6 změna: 18.04.16 13:05
Ahoj, mame v rodine dispozice na trombozu, jsem poslana do nemocnice na hematologii na vysetreni, zda ji mam taky,.nevi nekdo co to vysetreni obnasi? Docela se bojim, nesnasim odber krve. Je pro me dost bolestivy, mam pouze spatne zkusebosti.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.16 11:22
avatar

Vezmou vám krev. Není se čeho bát. *hej*Co je nezbytné, to není třeba prožívat.


doplněno 18.04.16 11:42:

To, že tohle máte v rodině, to je velmi důležité. Buďte ráda, že to vyšetřením zjistí. Moje maminka takhle oslepla a já, protože jsem to věděla, včas jsem s problémem byla na očním a tromb rozpustili. 2x. ;) Také jednou v ruce a můj bratr v noze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 12:02
avatar

Odběr krve přece nic není co byste dělala na mém místě, celýživot jsem dávala krev a teď mám vážnou krevní chorobu a chodím na odběr každý měsíc. Máte zdravé žíly, tak o nic nejde, mně už je těžce nacházejí pro množství odběrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 18.04.16 12:21

Každý člověk je jiný, jinak věci vnímá, jinak věci prožívá. Před pár měsíci jsem byl u zubaře se svou 10 letou dcerou. Zubař začal vrtat a ona furt ucukovala s tím, že ji to bolí, Já se divil, protože když jsem byl dítě, tak si nepamatuji, že bych u toho trpěl bolestí, bolí mě to až nyní, když se při vrtání blíží zubnímu nervu a tak jsem se na to ptal zubaře, jak je to možné a on mi na to odpověděl, že jsou lidé, kteří to v tom zubu mají prostě nějak jinak a bolest cítí mnohem dřív než většina. Stejně to může mít paní. Z nějakého důvodu prostě vnímá bolest jinak než většina jiných lidí. Co pro jednoho může být procházka růžovou zahradou, to samé pro druhého může být noční můra. A ten první potom nad tím druhým nechápavě kroutí hlavou nad tím druhým, protože pro něj to nic není, ale neví, jak to vnímá a jak to cítí druhý. Na Primě běží pořad - Nemocnice Motol. Přivezli tam kluka, který měl horečku a s tím měl halucinace. Dělali mu kromě jiného vyšetření očního pozadí s tím, že u toho křičel, že ho to strašně bolí. Každý z nás by řekl, že je to nesmysl, že to přece nemůže bolet a stejně tak k tomu přistupovala ta paní doktorka, že ho to nemůže bolet. Ale co když byl v takovém stavu, že to z nějakého důvodu opravdu u něho vyvolávalo bolest?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 12:57

Ten odběr krve se právě může hodně lišit.

Jinak probíhá v ordinaci praktického lékaře, kde třeba sestra nemá tolik zkušeností a jinak probíhá v nemocnici na hematologii.

Já co jsem chodil na hematologii na odběry krve každý týden, tak jsem si občas sedl na židli a než jsem se rozhlídl, tak už byl odběr hotový.

Podívej se na sestru, která bude odběr provádět. Když budeš mít stále strach, tak jí to řekni. Třeba bude mít nějaký způsob jak tě rozptýlit a odpoutat.

Pokud nemáš nějaké komplikace a jedná se pouze o preventivní vyšetření, tak buď v klidu.

A doufám že ti řekli, že na odběr musíš jít na lačno (bez snídadě a pití ráno). Večer si můžeš dát něco lehkého a pak už nesmíš nic. Najíst a napít se můžeš až po odběru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.04.16 13:05

Jen poopravím. Před odběrem (hned ráno) se doporučuje vypít alespoň sklenici vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.