Uzené koleno páchne močí

Od: Datum: 16.04.16 06:35 odpovědí: 13 změna: 16.04.16 21:30

Dobré ráno,včera jsem koupila poprvé v životě vakuované uzené koleno,které má spotřebu do 24.4.2016. Chtěla jsem ho uvařit a použít do šunkafleků. Jindy kupuji spíš žebra nebo krkovičku,ale z časových důvodů jsem koupila v marketu vakuované koleno. Když jsem ho dala vařit,tak se z kastrolu šířil zápach po moči nebo potu,nevím jak to mám specifikovat,ale do vůně uzeného to mělo daleko. Po půlhodině jsem to vzdala a odstavila. Když vychladlo,tak zápach nebyl tak hrozný,přesto nemám vůbec chuť z něj cokoli dělat. Je to normální,zavání takto kolena,nebo je něco špatně.? Má cenu ho jít reklamovat,obal i doklad o zaplacení mám,stálo 150 korun a to není zase tak málo,nebo je mám oželet a vyhodit? Děkuji JISKRA.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.16 06:47

Zkusila bych reklamaci, páchnout by normálně nemělo. Nemohlo se vám v tom obalu zapařit?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.04.16 09:15

Nemyslím,jela jsem hned domů,asi 10 minut.

Od: ben®
Datum: 16.04.16 06:58
avatar

Dobrý den, pominu to, že uzené není obecně moc zdravé. Nemůžete očekávat, že kupované uzené z velkovýrobny (v igelitu) bude mít stejné vlastnosti jako to domácí.

Otázkou je, zda jde při jeho výrobě ještě o uzení nebo je to nějak nahraženo chemicky.

Logicky vzato - těžko bylo maso naloženo v moči či potu, tak Váš dojem je z chemické "vůně", ale moč nebo pot tam nebude (jedině snad, že to maso bylo už před "uzením" vadné a takto kontaminované). Je fakt, že některé potraviny při vaření vydávají nehezký zápach, ale potom jsou chuťově OK. Já bych zkusil kousek uzeného ochutnat (po uvaření a vyvětrání kuchyně) a když by bylo chuťově přijatelné, tak bych ho použil. Ovšem, rozhodnutí je na Vás. Zdravím!

doplněno 16.04.16 08:05:

Ještě dodatek. Pokud půjdete uzené reklamovat, tak to mohou vyřídit "bez mrknutí oka".

Ovšem, také mohou zlobit a pokládat otázky - jak bylo skladováno, za jak dlouho se ten balíček dostal do chladu nebo proč nesmrdělo maso hned po vyndání z obalu. Jinak si myslím, že maso "načaté" je cítit při vaření spíše kysele.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.16 07:50

vakuované je vždycky jiné než domácí.

Jiné horší aroma atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 08:40
avatar

No já jen vím, že při dně se do kloubů ukládá krystalická kyselina močová. Ale že by prase mělo dnu? Vyloučeno to není, záleží, čím ho kde cpali.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.16 09:29
avatar

Páchne, tak jak nemá? Pak není co řešit. Reklamuj, tyhle reklamace se obvykle vyřizují bez mrknutí oka a bez zbytečných otázek.


doplněno 16.04.16 09:47:

Nikdo normální se tě na nic ptát nebude. Proč ty bys měla něco dokazovat nebo na něco odpovídat? Chtěla jsi kvalitu, tu jsi nedostala. Tečka. Divila by ses, co všechno se dá reklamovat. Lidi klidně přinesou kosti z kuřete s tím, že jim nechutnalo nebo cokoli jiného, co už ze tří čtvrtin snědli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 09:37

Děkuji,jen nevím,jak jim budu dokazovat,že jsem ho někde neválela v teple atd. Dcera si před lety koupila s kolegyní v práci na oběd mražené plněné papriky v rajské omáčce a po ohřátí zjistily,že papriky chybí *smich*. Takže daly za asi 2 deci červené vody 60 korun. Reklamaci jim neuznali,mysleli si,že je snědly a přišly pro nášup.

Datum: 16.04.16 17:14
avatar

Balené věci pokud možno nekupuji, jednou jsem koupila čerstvého pstruha a putoval rovnou do popelnice.

Ono je to vpodstatě dost nebezpečné, už kolikrát jsem si všimla v marketech, jak jim rozmrzne a dají to tam znova nebo jak to dlouho válejí po obchodu než to založí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 17:21
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 20:25

Děkuji,velmi poučné...tak jsem asi koupila koleno z kance,bylo od firmy BARONI,což je česká firma. Cestou do práce jsem ho zavezla vrátit do Lidlu,omluvili se a vrátili mi peníze. V Lidlu se mi něco takového stalo poprvé,je fakt,že spíš kupuju značku Dulano a to nemá chybu. Děkuji všem za rady a názory a přeji krásný večer. JISKRA.

Datum: 16.04.16 20:26

Děkuji,velmi poučné...tak jsem asi koupila koleno z kance,bylo od firmy BARONI,což je česká firma. Cestou do práce jsem ho zavezla vrátit do Lidlu,omluvili se a vrátili mi peníze. V Lidlu se mi něco takového stalo poprvé,je fakt,že spíš kupuji značku Dulano a to nemá chybu. Děkuji všem za rady a názory a přeji krásný večer. JISKRA.

Od: cicko*
Datum: 16.04.16 21:30

A z koho by vepřové koleno mělo být aby Vám nesmrdělo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 17:24
avatar

No, možná jste měla smůlu a koupila nohu kance. To fakt smrdí a okem to v krámě nepoznáte.

Jednou, před 30 lety, se mi to stalo a smrad to byl příšerný i na chuti to nebylo dobré.

Zkuste to reklamovat, když to nezkusíte, tak nikdy nebudete vědět, jak to dopadne. A pokud uspějete, tak z toho budete mít radost, v opačném případě to prostě oželíte a časem zapomenete. K obědu udělejte bramborové šišky se strouhankou.

Ale teď jsem si uvědomila. Oni do toho foukají nějaký plyn a opravdu toto vakuové maso, s delší trvanlivostí, je cítit jinak.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.