Regresní terapie

Od: Datum: 15.04.16 09:01 odpovědí: 27 změna: 22.04.16 00:43

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s hlubinnou regresní terapií? Už jsem to psala tady někde jinde - máme problematického souseda s věčně štěkajícím psem a ve mně to spouští hrozné panické záchvaty a bylo mně to doporučeno, že prý si cosi dlužíme z minulých životů. Nevím, co si o takovém doporučení mám myslet. Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.04.16 09:27
avatar

Dobrý den, tak, to já vím, co si o takovém doporučení mám myslet, ale nemohu to napsat (tedy, kam bych toho doporučovatele poslal). Otázku, jak řešit štěkání psa, jsem neviděl, ale snad Vám někdo poradil. Ovšem, hroutit se z toho a řešit tento stav pochybnou metodou, mně přijde přehnané. Patrně nejste moc odolná vůči hluku obecně a ten pejsek tomu nepřidá. Zdravím!

doplněno 15.04.16 13:21:

Jo jo, paní se bude dlouhodobě léčit u šarlatánů za těžké peníze, "hnípat" se v minulosti a výsledkem bude buď zhoršení jejího stavu nebo v lepším případě (a úspěchu léčby) zůstane štěkající pes, ale paní už to bude "u p*dele". Ovšem, pokud skutečně uvažuje o vyřešení situace se psem tímto způsobem, tak by její přeléčení asi bylo vhodné (u odborníka přes hlavu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 15.04.16 10:10
avatar

Jsem stejného názoru, jako "ben", prostě žádné takové terapie, kde je zásah do Vašeho podvědomí, kde nejste pánem svého já, kde Vás vede někdo jiný, který ví o Vašem nitru "prdinec". Aby mně zde někdo nekritizoval, že jsem zaujatá, tak si přečtěte diskuzi těch, kteří to zkusili a říkají "nikdy více", mají větší psychické problémy, než před tím. Nevím, co by měl kdo odčiňovat? Houbelec, život, který žijeme, nás učí svými životními zkušenostmi a je jen na nás, zda se poučíme k lepšímu, či ne, aby byl náš život pěkný, klidný, spokojený a šťastný. Spíš se podívejte, zda má sousedův pes, co žrát a pít, on se jen domáhá toho, co mu chybí a třeba má hlad a žízeň, neumí mluvit, tak štěká. Zavolejte do útulku a poraďte se. Tak se koukněte na diskuzi: http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/31/46779

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.04.16 11:31
avatar

Dobrý den, doporučím vám svoji známou psychoterapeutku, která RT dělá už řadu let a pokud můžu posoudit, má výsledky. Jestli jste z daleka, můžete to s ní třeba konzultovat mailem nebo vám možná doporučí někoho co je blíž. Ale jestli je zrovna RT vhodná pro váš konkrétní problém, to posoudit neumím.

http://psychoterapeut.kvalitne.cz


doplněno 16.04.16 10:37: Ano, je to moje známá, a právě proto ji můžu doporučit a za svým doporučením si stát.
Už jsem ji doporučoval při podobném dotazu několikrát, adminovi ani syslům to zatím nevadilo.
doplněno 16.04.16 18:48:

Ještě doplním, že se v tomto případě nejedná o léčitelku nebo šarlatánku, ale paní, která má z psychologie univerzitní diplom.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 15.04.16 16:18
avatar

Jen jestli to není skrytá reklama a nedohazujete tak svým známým kšefty? Jste přece také nějaký "šaman", že jo? Pokud ne tak se omlouvám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 15.04.16 11:40

Kdysi jsem to zkoušel natřikrát přímo u Dragomireckého . Poprvé mě tam dotlačila máma proti mojim námitkám. Několik dlouhých sezení. Výsledek nula. Podruhé o pár let později jsem tomu chtěl dát šanci z mého vlastního dobrovolného rozhodnutí. Výsledek nula. Potřetí zase o pár let později ještě jeden pokus, "jestli to skutečně není pro mě". Nebylo. Další nula. Stalo se v někdy v letech 1991-2000.

Abych se přiznal, tak mě sezení dost vytáčela a vnitřně rozčilovala a frustrovala. Pořád dokola: přejděte na danou událost. popiš co prožívate. Je nějaká předchozí událost, kde jste měl ty samé pocity. Přejděte na danou událost. Není? Projděte nahlas znovu tuto událost a popište znova pocity ... A tak pořád dokola. Jenže mě se nic nevybavovalo a to neustálé opakování několik hodin mě vytáčelo k výbuchu.

Možná jsou více sugestivnější lidi, na které to funguje. Na někoho, kdo si drží karty u těla a nenechává lidi lehce nakouknout pod svoji pokličku, to zřejmě fungovat nebude.

Možná bych ještě pochopil mentální blok z předchozích let života, ale ty názory, že to může být až z předchozího života, jdou úplně mimo mě.

Možná vás jen rozčiluje štěkající pes, o kterého se majitel nestará a proto je ten pes zakomplexovaný a vybíjí si frustrace štěkáním na cokoliv, co se hýbe. V takovém případě bych spíše majiteli psa doporučil nějaká videa z Youtube ( Cesar Millan ( štěkání ) apod.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.16 12:18
avatar

Není nutno podstupovat regres. terapii, stačí se spojit s p. Petrákovou, která dělá v Praze Reiky, najdete na ji na stránkách Reiky, ona Vám zjistí, zda máte se sousedem nevyřízené účty a jak se bloků zbavit, pokud Vás to tak ničí. Pokud to tak je, tak Vám vše pošle a doma na tom zapracujete sama. Kdysi to stálo 1700 Kč, dnes nevím. Funguje to, ale s nějakým zpožděním, čistí se to postupně.


doplněno 15.04.16 12:26:

Irena Petráková - 724/357 757, 603/202 309. Nevím, zda včísla ještě jsou aktuální a nemám teď čas hledat mail. adr. Ale mně pomohla s celoživotním problémem s mým otcem dokonale. Otec se úplně změnil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.04.16 13:07
avatar

"blešík", to myslíte vážně?

Paní vadí štěkající pes a jen se domnívá, že jí může pomoci něco jiného, nějaká terapie. Lidi zatí, ten pes potřebuje pomoc, něco mu chybí, ten chlap, co mu pes patří dělá někde chybu. Kdyby se paní stala třeba budhistkou, tak pes bude štěkat dál.

Ať si paní za ty hříšné peníze, co by vyhodila za "reiky, nebo regresi", koupí něco hezkého na sebe. A co se týče psa, ať zavolá do útulku, oni ji poradí nebo zařídí ostatní. Nebo snad už "zdravý rozum" docela umřel?

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 16.04.16 01:41
avatar

Paní chtěla poradit, ne to rozmluvit. Já si taky nemyslím, že by to mělo až takové kořeny, ale když si to myslí paní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.16 14:33
avatar

Blesik... teda na regresi (to jsem byla jednou, nesedí mi) nebo reiki chodím za "svou" úžasnou osobou, ale že by se tím odstranilo štěkání psa, to teda nevim.. *nevi*

Ty jo, 1700,- kdysi? Naše léčitelka si bere 300,- za sezení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.04.16 02:37
avatar

No vypracovala mnohastránkový elaborát s přesným popisem dvou posledních min. životů, souvisejících s mým celoživotním problémem s otcem a návod, jak otcovo chování změnit, aniž by o tom věděl, protože se s ním o tom vůbec mluvit nedalo. A samozřejmě podrobně popsala metodu, co všechno mám udělat. Musím být uznalá, muselo jí to dát dost práce. Jelikož jsem z něj už byla na dně, tak jsem to zkusila a ono to fakt, na stará kolena, otce .změnilo. Moc jsem od toho nečekala, ale změnilo mi to podstatně život, protože jsem se celý život kvůli němu trápila, kdykoliv jsem od rodičů odjížděla, tak jsem v autě brečela a týden doma byly psychicky vyřízená. A příště to přišlo zas a já se snažila dopředu nezavdat žádnou záminku, aby se to opakovalo, ale to prostě nešlo, vždycky si našel sebehloupější důvod, jen aby mohl vybuchnout a dát, vůči mně, volný průchod své šílené agresivitě. Další návštěva poté byl slabý odvar bývalé agrese a po 3. návštěvě ustala úplně a otec se ke mně konečně začal chovat s úctou. Stálo to za ty peníze, dnes bych klidně dala i 3x tolik, jen aby se to změnilo. Všichni jsme teď, díky jeho změně, spokojení a šťastní. Vím, že to mnoho lidí nepochopí, nemůže, když nemají prožitou tuto zkušenost. Já, kdybych nebyla na dně, tak by mně taky nikdy nenapadlo, se na někoho podobného obrátit a za takové peníze riskovat, že mi napíše nějaký blábol. Ale to jsou ty cestičky osudu, ten Vás sám dotlačí tam, kam byste dobrovolně nevstoupili a otevře Vám postupně jinou realitu. A když postupujete po krůčcích stále dál, tak zjistíte, že spousta věcí je jinak, jen se tomu otevřít. Nesmát se tomu, nehodit to za hlavu, ale snažit se tomu přijít na kloub, pročíst se zkrz brak až ke kvalitě, najít dobré semináře, přednášky, vytřídit zrno od plev, a když se konečně propracujete k lidem, kteří nedělají ezoteriku, kšefty s důvěřivostí lidí, pak se k Vám konečně dostanou pravdivé informace a teprve najdete pravdivý zdroj, který Vás posune dál. Jsou za tím roky hledání, třídění poznatků (já začala hledat po revoluci) a teprve asi před třemi roky jsem našla to, co se mnou nádherně souzní, co bez jakékoliv nedůvěry mohu přijímat a co ověřitelně funguje. Všechny mé "velké kroky" na této cestě mně donutil udělat osud. Dobrovolně bych se asi na tuto cestu nevykopala, nebylo by proč. Když Vás osud srazí na kolena a není způsob, jak z toho ven, není řešení, pomoc (např. zdravotní problémy, se kterými si lékaři nevědí rady, které Vás ochromí, vyřadí, ale neumírá se na ně), tak Vás to donutí hledat všude, kde se vyskytne nějaká naděje, i když tomu třeba moc nevěříte. A pak se dějí zázraky a Vy pak uvěříte třeba dobrým léčitelům, protože Vás z toho dostali. A tak je to se vším. Abyste uvěřili, musíte to prožít, ověřit si sami na sobě, že to funguje. Je to i velké dobrodružství, tedy pro lidi, kteří s nadšením objevují nepoznané. Nejsem v žádné církvi a nejsem ani cvok. Snad?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.04.16 11:02
avatar

"blešík", je to všechno jen psychologie. Někdo má trochu nadání, doplní to psychologií, koupí si knihy, načte si to, vyzkouší na lidech a ono to funguje. Já vždycky říkám, že psychologie by se měla učit už od školy, aby člověk věděl, když někdo nějakým způsobem jedná, tak proč tomu tak je. Bylo méně konfliktů, jak v rodinách, tak i mezi lidmi. Sama paní Vám poradila ať jste k otci "uznalá" a věřím, že to pomohlo. Protože si uznání otec zasloužil, možná i vyžadoval, ale to je psychologie, nic víc. Stejně je lepší, když na to člověk přijde sám.

Ale teď mně zajímá, kde je rada, co se psem, který štěká ve dne v noci? Nikde. Paní bude lítat po terapiích, místo, aby se zaměřila na psa a pomohla tomu zvířeti, kterému jsou terapie úplně, víte kde...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.16 15:39
avatar

Je to Váš názor, ale já s ním nenůžu souhlasit. Chovala jsem se k otci jako vždycky, s respektem a v očekávání věcí příštích, kdy ho vytočilo jen běžné nevinné slůvko, které by Vás v životě nenapadlo, že může někoho vytočit do běla. Ale chytal se naprosto všeho, to by člověk musel mlčet, protože se choval, jak věčný oportunista, což doprovázel záchvaty nekontrolovatelného hněvu, napadání a urážek. Spokojen byl až když člověka zastrašil a uřval. Prostě mi připadal zdravý na blázinec, ale měl to jenom se mnou. To byste to musel sám zažít, abyste uvěřil. Nediv ím se, že nevěříte, to jsou právě ty nepřenosné zkušenosti. Jak jim můžete věřit, když se Vám to nezdá možné? To prostě nejde. Buď neuvěříte a sám sebe ošidíte o nové poznání, nebo budete druhému věřit, že prožil něco, s čím jste se dosud nesetkal. Jinudy cesta nevede a je to na každém, jak si to přebere. A psychologie působí, třeba i u léčitelů, že Vám pod jejím vlivem , po návštěvě léčitele popraskají a zmizí druhý den všechny cysty ve svalech? Nebo, jak to podle Vás ti léčitelé dělají, že mají viditelné a ověřitelné výsledky, bez medicínského vzdělání? A k otázce. Ta zněla, zda má někdo zkušenost s regr. terapií. Pokud se ptáte na štěkání, co s tím, tak moc možností není. Buď si soused nechá domluvit a postará se, aby pes neštěkal, nebo se ho zbaví, nebo paní požádá Hygienu o změření hluku a pokud to bude neúnosné, bude to asi řešit MÚ. Jinak nezmůže nic, jen se odstěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.04.16 15:55
avatar

"blešík", paní se zde už neukázala, tak ani nevím zda opravdu měla zájem o rady. Víte, je mně líto, co jste s tatínkem zažívala, ale sama vidíte, že to bylo na Vašem přístupu k otci, což jste si uvědomila, až Vám to bylo sděleno, jednali jste oba spontáně a nekontrolovatelně. Jakmile jste se začala kontrolovat a dala si pozor na to, co říkáte a vědomně poskytla otci uznání, došlo ke změně, možná jste vědomně změnila i tón hlasu. Někdy druhého dráždí jen ten tón a vystartuje a ani neposlouchá, co mu druhý říká. Hlavně Vám přeju ten výsledek, že jste nyní za dobře. Někdo si umí poradit sám, druhému poradí jiný. Možná Vám mohla poradit kamarádka a nemuselo Vás to stát peníze, ale to už jen, jako názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 01:07
avatar

Mám celoživotní kamarádku, lékařku, která k nám do rodiny chodí od dětství a taky nechápe. K ostatním se otec choval příjemně, až na vyjímky, když ho někdo vytočil, ale oprávněně. Tohoto problému si všímali všichni, kdo se s rodinou častěji stýkali a byli občas i svědky těch trapných incidentů, ale nikdo neshledal jakýkoliv podnět z mé strany a taky si to neuměli vysvětlit. Svůj přístup k otci jsem nezměnila, protože víc ustupovat, už léta letoucí, nebylo možné. Už dávno nebylo kam. A očekávat se to taky nedalo, ani vytušit. Prostě dva dny v pohodě a když už jsem se radovala, že tentokrát to projde bez scény, tak z ničeho nic zareagoval neadekvátně na úplně normální větu a sám sebe vytočil do běla, což končilo řvaním, napadáním i urážkami. Ale to se nedá vysvětlit člověku, který nic takového nezažil, ani neviděl. Nezlobte se, ale podle mně odmítáte přijmout moji realitu jen proto, že Vám nezapadá do Vašeho dosavadního vidění světa. Já Vás nebudu dál přesvědčovat, protože ani jen nepřipustíte, že by to podle Vašich představ nemuselo být. Škoda, že jste mi taky neobjasnila, jak si vyložit ta viditelná odstranění zdrav. problémů léčiteli. Tam nelze operovat změnou jenání, tónu hlasu, či sugesce a taky to od někud zkrz ty léčitele přichází. Nic vezlém,třewba se při jiném dotazu shodneme. Zdravím.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.04.16 10:44
avatar

"blešík", nějak mně unikla Vaše další otázka ohledně uzdravování. Já rozlišuju dvě vě věci.

Pokud je to dar od Boha, uzdravení se děje s pomocí modlitby a zdarma. "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte".

Pokud si takovou schopnost někdo přivlastní sobě a je za peníze, je zde špatný zdroj. Tak to vidím já.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 23:26
avatar

pt- Ohledně uzdravování jsem měla na mysli, že určité věci "mezi nebem a zemí" prokazatelně existují, když léčitel bez lékařského vzdělání, mně dokázal zbavit letitých cyst ve svalech a to ze dne na den. Mimochodem používal ke zjištění právě to opovrhované kyvadélko. A proč by nemělo působit, když s ním najdou i pramen? Studny se jinak nehledaly, tedy virgulí, na stejném principu. Tam nelze člověku smést argumenty se stolu tím, že to je psychologie, nebo že člověk změnil svůj způsob jednání, pokud mi rozumíte. A když tyto věci fungují zde, proč by nemohly jinde? Věřím, že i motlitba pomáhá, ale asi ne všem a netroufnu si hodnotit proč. Myslím, že když je člověku nejhůř a není už jiné pomoci, že se k motlitbě uchýlí i ten největší ateista. Přesto spoustě lidem modlení nepomohlo. A o přijímání peněz léčitelů si myslím, že z něčeho žít musí, někde taky léčit musí a platit to taky musí, atd. Spíš jde o to, kolik kdo bere a jestli pomůže, i když na to člověk zrovna nemá. Těch je méně, ale jsou. Jednoho takového jsem měla čest poznat, babky léčil i za mísu švestek, nebo košík hub a jezdili za ním ty nejtěžší případy z celé republiky. Žádnou reklamu nepotřeboval, měl tolik pacientů, že nocovali v zimě ve spacácích, nebo dekách v autech před jeho domkem, aby se na ně vůbec dostalo. Pak bychom se mohli v diskusi dostat ještě dále, třeba bo riziku kyvadélka u léčitele, který ani nevi, do jaké sféry se napojil a nebo , zda se v podstatě nenapojuje na Akášu, nebo své vlastní podvědomí, které ví vše, ale většině smrtelníků zůstává utajeno. Ale to je další level.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.04.16 23:56
avatar

"blešík", najděte si na netu osobní zkušenosti lidí, kteří pracovali s kyvadlem, léčili a věnovali se podobným praktikám. Píší své zážitky, prožitky pro varovaní ostatním. Člověk by si měl ověřit věci, jak pro, tak proti a porovnávat, ne se nechat strhnout bezhlavě. http://search.seznam.cz/?q=okultismus%2C+kyvadlo%2C+l%C3%A9%C4%8Ditelstv%C3%AD%2C+sv%C4%9Bdectv%C3%AD+lid%C3%AD&sId=FMZi10-UJcxuw4X2erSM&sourceid=top&sgId=QAk1QvIhpBubhMxp6bu0uhwokSp7Tnz7znqoYGZazw%3D%3D&oq=okultismus%2C+kyvadlo%2C+l%C3%A9%C4%8Ditelstv%C3%AD%2C+sv%C4%9Bdectv%C3%AD+lid%C3%AD&aq=-1&su=b


doplněno 18.04.16 00:02:

podívejte se na zkušenost Martina ševčíka nebo tady: http://www.kzamysleni.estranky.cz/clanky/okultismus/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 19:17
avatar

pt - Omlouvám se, že reaguji s takovými prodlevami, ale nemám čas, hlídám malé děti, tak hledám chvilky. Odkazy si ráda přečtu později, zatím jsem stihla jen něco. Nevím, co dodat. Názory jsou hodně ovlivněny otázkou víry. Víru v Boha mám, ale ne toho na obláčku a v sandálích,( asi aby tam nahoře ho něco nepíchalo do nohou). Věřím v duchovno, ke kterému nepotřebuji být organizována v jakékoliv církvi. Vím, že křesťanství zakazuje jinou pomoc než vymodlenou od Boha a můj názor je, kam by chudák církev přišla, kdyby lidi zjistili, že se obejdou i bez ní! Nechci nikomu brát víru, ať si každý věří čemu chce. I můj muž je křesťanem asi 4 roky. Někdy koukám s despektem na to vymývání mozků, jindy jsem ráda, že do sboru chodí, že to má na něj i dobrý vliv. Přijme tam naprosto všechno, co by ode mne nikdy nepřijal. Bible pro mne také nemá tu hodnotu, kterou by měla mít, když byla psána po tak dlouhé době a tolikrát přepisována, když si mohla nějaká bývalá prostitutka dovolit nechat z ní vyškrtnout reinkarnaci a do dneška je to v křesťanství tabu. Tedy mé názory jsou tím pádem trochu jiné. Přesto i v jiných duchov. směrech je poukazováno na opatrnost s kyvadlem, že je důležité, do jaké sféry se člověk napojí. Duchovní člověk ví přesně, jak se napojit do vyšších sfér a u těch neduchovních, nebo málo duchovních, je to otázka, kam se zrovna trefí. O tom riziku vím a už se nechávám ovlivňovat jen zkušenými duchov. lidmi. Nicméně, homeopatii, o které tam taky píšou, dělají dnes i lékaři, kteří se asi o Boha a náboženství nikdy nezajímali. Nemůže člověk přeci zkoumat každý léčebný postup, odkud může, nebo nemůže pocházet. To se mi už zdá trochu "přitažené za vlasy". Taky mám náhodnou zkušenost s homeopatií. MUDr. Hrůša mi dal dvě kuličky pod jazyk proti neustále ledovým nohám, což vyplynulo z jeho "výslechu", ohledně mnohem podstatnějších zdrav. problémů, tak že jsem tomu nepřikládala vůbec žádnou váhu a pustila milé kuličky z hlavy dřív, než jsem opustila ordinaci. Zajímavý bylo, že jakmile jsem vyšla před jeho ordinaci, začaly mně nohy doslova hřát a od té doby se mé dlouholeté potíže už neobjevily. takže, za mně, homeopatie funguje, ať si říká kdo chce, co chce. (Já jenom, že to tam taky "cupovali). Moje přesvědčení je naprosto pozemské. Člověk, pokud mu něco není dáno, tak si toho má vlastní pílí snažit dosáhnout sám. Je -li mu to souzeno, tak se to podaří, někdy ale musí vynaložit hodně velké úsilí, nic není zadarmo. Věřím, že si něco, co mu nebylo samozřejmě dáno, musí tvrdě odpracovat, nebo odtrpět, najít cestu, než přijde (za odměnu) vysvobození. Ale je to jen můj názor, podepřený mou vlastní zkušeností a zkušenostmi z blízkého okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.04.16 23:46
avatar

"blesík", to nevadí, chápu, že není tolik času, když hlídáte děti. Jen Vám chci napsat, že nejsem v žádném náboženství, že nejsem v žádné církvi, že si čtu Bibli a vidím, že je to velice hodnotná kniha, která mně mnohé osvětlila a už nemusím v určitých věcech tápat. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 22:06
avatar

Tak už jsem, kromě vnoučat, stihla i prodělat chřipku, ale už nemám alespoň horečku. Takže, stydím se Vám přiznat, že jsem Bibli nečetla celou, a asi nikdy číst nebudu. Přečetla jsem Starý zákon a tak mně to zhnusilo, že jsem Bibli znechuceně odložila. Bůh, ve kterého věřím, nemůže být tak krutý, zlý a nemilosrdný, opovrhovat ženami stejně jako muslimové ap. Několikrát jsem o tom diskutovala i s farářem, podle jeho slov asi Nový zákon už tak krutý nebude, ale i když přečtení Bible považuji za kulturní základ vzdělaného člověka, těžko se přes svou nechuť přenesu. Možná k tomu přispělo i to, že se na stará kolena dal manžel ke křesťanům a pokoušel se mně přesvědčit on, farář i jeho žena, abych taky vstoupila, ale nepřesvědčili mně, protože moje víra je jiná, asi modernější, více poplatná novým poznatkům. Pak mně teda naprosto znechutilo, že lidem vymývají mozky, jasně jim dávají najevo, že je nežádoucí, aby o písmu jen přemýšleli, že prý je to odvádí od pravdy. A to byl pro mně definitivní konec. Jsem přesvědčená, že skutečná pravda ustojí diskusi a jen hlupák nepřemýšlí a nemá pochybnosti. V mých rozporech ohledně Bible mně nepřesvědčili a intuitivně jsem vycítila, že necítí z diskuse radost, ale rozladění. Víc mně oslovila E. Puklová, Iva Adamcová, nebo Petr Chobot. I když v Bibli jistě pravdy jsou (něco jsem přečetla), tak jsou tam i věci, se kterými jsem nemohla souhlasit. Spoustě věcí nerozumí ani samotní věřící a když poukážu na něco, co tak být nemůže, tak farář jednoduše řekne, že je to myšleno úplně jinak a že porozumět všemu umí jen znalci... Věty, podle mně, jasného a jednoznačného významu myšleny jinak? Děkuji, nechci, ještě bych to špatně pochopila! Možná nedělám věchno vzorově, ale mou soukromou Biblí je mé vlastní svědomí. Nemyslím, že bych byla horší, než lidi které jsem v životě potkala a myslím, že všichni jsme součást Vesmíru, Boží děti, nikdo nebude zatracen a svůj osud si z větší části určujeme sami svými energiemi, které vytváříme. Věřím, že se rodíme znovu a duše se zdokonalují, dokud nedosáhnou osvícení a nesplynou znovu s Bohem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 21.04.16 23:18
avatar

"blešík", vidíte, já to zase nevidím tak špatně. Ono se musí rozpoznat proč se ty věci děly zrovna takovým způsobem. Jenže i některé události byly symbolem věcí budoucích. Bible se nedá číst, jako kniha, jako román. A každý porozumí tolik, kolik je mu dáno. I pán Ježíš říkal učedlníkům, měl bych mnohé, co bych vám chtěl říct, ale zatím nejste schopni to snést. Takže každý časem svým. Nový zákon je o nové smlouvě, o lásce, o milosti, o odpuštění a vlastně doplňuje Starý zákon, jsou tam souvislosti, které tvoří celek. V Bibli je velice moc myšlenek, je to hutná kniha. A to, že Bibli rozumí jen lidé studovaní, tomu nevěřím. Pán Ježíš si vybíral apoštoly mezi rybáři, mezi obyčejnými lidmi, ale Matouš byl například celník a Lukáš lékař, to co potřebovali, byl pomocník, kterého dostali o Letnicích, Boží svatý duch.

Já si vyslechla i spousty přednášek od Ivy Adamcové. Chobota opravdu nemusím, přijde mi to trochu "jalové", bez chuti, nebo, jak to výstižně napsat. Prostě mně to nenaplňuje, přijde mně to trochu povrchní, ne do hloubky. Ale je to moje cítění. Tak ať už jste fit, sluníčko uzdravuje. - pt


doplněno 22.04.16 12:11:

"blešík", máte recht...*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 00:43
avatar

pt - Než budu moci ven, tak bude zas chumelit. Neříkám, že Bibli rozumí jen studovaní, ale říkám, jak mi farář vysvětloval obsah, který nebyl pravdivý. Ale něco na tom je, že tam jsou věci jasné a věci těžko pochopitelné pro lidi bez teolog. vzdělání, protože jim to každý týden farář vysvětluje. A když už se asi dostanou do větší hloubky, tak i můj inteligentní manžel si někdy nad tím láme hlavu a nemůže něco pochopit a různě si ověřuje názory u křesťanů na internetu. Pokud vím, tak všem, vč. faráře, docela dávají zabrat ty popisky po straně, už nevím, jak se jim správně říká. Často se dají prý vysvětlit několika způsoby, záleží na znalosti různých překladů... No, prostě si myslím, že si spoustu věcí můžou vysvětlit, jak jim to vyhovuje. Určitě tam je polopaticky napsaný nějaký morální kodex, formou příběhů a alegorií, což může být celkem i čtivé, pokud nejde zrovna o Bibli Kralickou. Ale já jsem přesvědčena, že i když to jsou stále platné hodnoty, že forma Bible, jakožto názorného slabikáře pro prvňáčky, je už dnes přežitá. Proto se mi ani do ní nechce. Je spousta nových směrů, které nepopírají Boha a učí lidi, jak na sobě pracovat, nejenom poslouchat. Chobot nevyhovuje všem, je hodně přímý a nebere si servítky.Protipól by mohla být p. Eva Puklová. Samozřejmě jich bude mnohem víc, ale kde na to má člověk brát čas, všechny prověřovat, že? Jsem ráda, že jsme si spolu vyměnili pár názorů, zdá se mi to lepší, než diskutovat o umělých nehtech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.04.16 08:03
avatar

Člověk, který se tomu věnuje aktivně a pomáhá mnoha lidem, tím ztrácí spoustu času i vlastní energie, kterou dává ostatním. Nemusí to být zrovna tisíce, ale proč se nenechat ocenit. Za "děkuji" dneska člověk rohlíky nekoupí...


doplněno 18.04.16 11:33:

Přesně tak, rozdíl zdroje. Naše "léčitelka" si nějaké peníze bere, nicméně z toho nemá živobytí a ani si o sobě rozhodně nemyslí, že je jedinečná. Kdo ji zná, ten ví. :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.04.16 10:26
avatar

Martino, Vy jste vůbec nepochopila podstatu rozdílu uzdravování za peníze a uzdravovavání zdarma. Za peníze si z toho člověk dělá živobytí a myslí si, že je tak jedinečný, že umí uzdravovat. Kdežto člověk, který uzdraví zdarma, se obrací k Bohu s modlitbou o pomoc. Je rozdíl zdroje. Proto jsem zde dala odkaz na osobní zkušenosti lidí.


doplněno 18.04.16 16:16:

Martino, jen tak pro zajímavost, přečtěte si ty zkušenosti, jaké má někdo problémy, je to zajímavé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 08:22

Dobrý den, děkuji všem za zajímavé odpovědi, vše monitoruji. Možná bych měla dodat, že o tom, že člověk musí změnit hlavně sám sebe, vím a kdybych se naučila používat všechny fígle z knih, které mám doma, tak jsem v nirváně. Je zajímavé, že čím líp se mám v rodinném životě atd., tím to máme horší se sousedy. Ten ožrala s čoklem je na jedné straně, z druhé strany máme taky cosi - těm vadí i okvětní lístky, které doletí z naší třešně do jejich jezírka. Baba, co tomu velí, tak už zakázala manželovi se s námi bavit, naposledy nám hodili lístek do shránky, ať pokácíme třešeň, že jim tam lítá listí - ta je 12 m od plotu a listí tam dolítne tak půl kyblíku. Ještě když žila ožralcova manželka z druhé strany, tak ty dvě mě tak pomlouvaly, že mi jedna paní říkala, že jí z toho bylo fyzicky špatně, když to zaslechla v obchodě. No takže tam bude i něco jiného. Teď vidím, že jsou jakási jiná písmena, tak promiňte, dostala jsem od zetě noutbook a neumím s tím zacházet. Co se týká rad, také jsem dostala jednu, ať posílám psovi lásku, ale mně to prostě nejde, třeba včera jsem trhala za zahradou kopřivy a ten čokl odněkud přiběhl, já jsem se tak lekla, že jsem se klepala ještě 2 hodiny a večer jsem musela čekat, až se dovalí blb z hospody a psa vezme dovnitř. Takže tak, ještě jednou všem děkuji a budu se pídit dál.

Datum: 17.04.16 23:52
avatar

Dajko, odpověděla jsem Vám na to, co jste se ptala, ale ještě mi nedá, abych nedodala, že Vaše problémy na mně působí, jako naprosto běžné. Setkává se s nimi kdekdo. V každém vchodě paneláku na Vás číhá průměrně 1ks - 2ks blba a nepomůže, že změníte vchod. Budete se s nimi setkávat během celého života a bude záležet hlavně na Vás, jak se k tomu postavíte, zda budete přilévat olej do ohně, nebo dokážete proplouvat bez ztráty kytičky. Věřím, že Vás to štěkání pěkně štve, ale buď si zvyknete, nebo se přestěhujete, když s majitelem není řeč. To byste v životě toho asi moc nestihla, kromě neustálých regresí na své okolí. Regrese má význam u celoživotního problému, který Vám ničí duši, u problémů s lidmi, kteří jsou a budou součástí Vašeho života, tedy není naděje, že by to kdy ustalo. Tedy, to je můj názor, můžete to zkusit, třeba to tak bude a Vy to vyřešíte, ale může se objevit další problém s někým jiným a to se děje v životě stále dokola. My jsme to vyřešili stavbou domu, když jsme na to v paneláku, na stará kolena, neměli nervy a nemělo to řešení. Sousedy si většinou člověk nevybírá. Taky to za mnou přišlo do nového, v podobě nejbližších sousedů, kdy paní je velmi konfliktní a jejich pes sice tolik neštěká, zato ona řve neustále na něj. Ale polepšila jsem si, můžu se doma zavřít a neslyším nic. Paní pozdravím a pryč od baby, do svého.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 08:29

Na štěkajícího psa je veškerá terapie krátká.

Ten pes je nevychovanej a vy neplýtvejte časem a penězi ,abyste hledala nějakého terapeuta.

Říká se jaký pán takový pes. A zde to zřejmě platí na 100%.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.