Je přítel lakomec?

Od: Datum: 12.04.16 11:35 odpovědí: 23 změna: 16.04.16 21:21

Dobrý den,

chtěla jsem se poradit. Bydlím 2 roky s přítelem, který je rozvedený. Pořád má problém mi alespoň na něco finančně přispívat.Většinou si musím říct a to je pro moji povahu dost nepříjemné. Nyní s námi bydlí jeho dcera, protože jeho byvalá žena šla na léčení na psychiatrii. Ptala jsem se jak to bude mít s alimentami a on říkal, že když jí máme my, tak platit nemusí, ale musí zaplatit nájem v jejím bytě, aby tam neměla dluh.Přišlo mi to nespravedlivé, když teď mám živit nejen jeho, ale i dceru, proč nedá peníze mě, ale své bývalé ženě. A co mě teda hodně zamrzelo, když ho můj syn požádal, jestli by nekoupil po cestě domů 8 rohlíků a on že ano, ale pak mu je syn musí zaplatit.Jsem z toho špatná, láme se ve mě, jestli se ho nezeptat jestli je takový chudák, že si musí na rohlíky, které jsou i pro něj a jeho dítě musí brát z kasičky mého syna..Nevím jak to mám řešit, nechci zbytečně vyvolat hádku.Myslíte si, že je přítel lakomec? Nebo to vidím moc černě? Děkuji za jakýkoliv názor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jh®
Datum: 12.04.16 11:45

Přítel je nejen lakomec, ale hlavně vyžírka.

Ohodnoceno: 7x

Datum: 12.04.16 11:58

Dobrý den.

Jestli je to přítel tak Vás jen využívá.Jen mu klidně řekněte o peníze a jakmile se začne "vytáčet" tak ho vyrazte zpět do bytu,který platí.

Ohodnoceno: 1x

Od: coco
Datum: 12.04.16 12:17

To snad neni mozne, takovemu prizivnikovi rikat pritel *zed* Budto mu neco dluzite a timto zpusobem dluh splacite, nebo se nechavate uplne primitivne vydirat (hloupa zamilovanost?) Priznejte jak to je doopravdy, nebo se radeji zkuste lecit *jasne* Jaky by jinak mohl mit duvod k takovemu jednani?

doplněno 12.04.16 12:31:

Jeste me napadla moznost, ze on je na tom momentalne financne tak spatne, ze ho dobrovolne podporujete, ale o tom by mela byt mezi vami urcite nejaka dohoda a nebyl by dotaz na lakotu.

Od: lela
Datum: 12.04.16 12:20
Jo asi to bude hloupá zamilovanost,ale už procitam,slepici ze sebe dělat nenechám.Děkuji za Váš názor.
Datum: 12.04.16 12:15
Moc děkuji za odpovědi,již delší dobu mám takový pocit,že jde o využívaní,mrzí mě to,protože vzdycky naslibuje hory doly a pak skutek utek.Hezký den
Datum: 12.04.16 12:30

Pokud žijete každý za svoje a pro svoje, tak i to má něco do sebe.
Ovšem rohlíky by asi byly (a jsou) pod moji rozlišovací schopnost :)

Hádku vyvolávat nemusíte, ale vypadá to, že nějaká pravidla byste si měli vytvořit.

Ohodnoceno: 4x

Od: eles
Datum: 12.04.16 13:17

Ty jo zírám jak můžou být i zralý ženský tak naivní, myslím, že ani moje dvadvacetiletá dcera bez zkušeností, by se nenechala takto využívat. Jestli se z něho ta bývalá žena nezbláznila, já bych určitě to nevydržela ani týden.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.16 14:25

Jste fajn sponzorka a váš přítel toho řádně využívá... Proč by nebral, když se mu to samo nabízí a zadarmo. Kvůli čemu toho přítele máte? Vyměnit žárovku snad doma umíte i sama a masturbace vás vyjde podstatně levněji než sex s tímto vyžírkou... Ano, váš přítel je ukázkový příklad lakomce. Všichni se totiž chovají naprosto stejně.

Datum: 12.04.16 14:34

Dobrý den. On se tak chová, protože mu to tolerujete. Nenechte se využívat, nesponzorujte mu život. Pokud má problém přispívat Vám na bydlení a domácnost, ať se odstěhuje a hradí si své poplatky sám. Nejde o to vyvolat hádku, ale udělat si mezi sebou pořádek. Nevím jestli je Váš přítel lakomec, ale "vyčůránek" je určitě!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.16 18:04

je čas vyměnit přítele,vězte že on se nezmění *zed*

Datum: 12.04.16 18:12
V dlouholetym vztahu moje a tvoje je hnus.
Ano je to lakomec a velky.

Datum: 12.04.16 19:08

Připojuji se, opravdu lakomec a vyžírka a bude to horší rozmyslete si takový vztah. Čím bude stárnout, bude to horší.

Datum: 12.04.16 23:54

Slušný chlap by se propadl hanbou, kdyby ho měla živit, nebo dotovat ženská, i kdyby šlo o manželku. Je to mazaný vyčůránek. Proč si nenajde druhou práci, když je takový chudák, že nemá na pár rohlíků? Vykopnout bez milosti! Nemá charakter, ani stud.

Datum: 13.04.16 10:11
Oznámit mu,bže bude přispívat na domácnost. Byt ať klidně prodá, alimenty jsou snad samozřejmost. Nemůžete živit přísavku a ještě jeho potomstvo, takže chod domácnosti pěkně fifty fifty. Jinak bohužel jedině sbalit kufry, to je jediná racionální možnost. Podmínky nastavte od oznámení, není nač čekat. Výmluvy neakceptujte.

Od: ruze®
Datum: 13.04.16 10:38

Bývalka je v léčebně,tak když platí její byt,tak ho tam vypakujte i s dcerou! Jste snad matka Tereza? Ta pomáhala chudým a ne takovému promiňte Parazitu! Vůbec to nevidíte černě,vidíte to správně.Když bude u vás,tak vše napůl,jinak ho vypakujte !

Datum: 13.04.16 11:29

Přítel není lakomec, přítel je pitomec a vy jste hloupá, že to snášíte. Vyměňte "přítele".

Od: marekvoracek
Datum: 13.04.16 13:55

V první řadě byste si měla ujasnit, jak jste na tom vy, ale hlavně váš přítel s příjmem. Váš přítel tedy nepracuje, nebo pracuje, ale má velké vydání s tím bytem? Nebo je nezaměstnaný - a pobírá nějakou podporu či životní minimum? Snaží se aktivně hledat práci?

S bytem má pravdu, ten se platit musí, otázka ale je, proč platit nájem za byt, který není využíván. Buď ať se tam nastěhuje on s dcerou, nebo jej pustí.

Alimenty by měl platit také on. Pokud bydlí nyní dcera u vás, tak asi ano, nemusí je dávat matce, ale měl by je tedy dát buď vám, nebo tedy ještě lépe, nějaké potřeby u toho sám dceři zaplatit.

Jinak skutečně není důvod, abyste jej živila vy. Dá se pochopit, že může mít krátkodobě hluboko do kapsy, ale měl by to sám řešitt. Pokud má zaměstnání, jistě dostává výplatu, jen se bude muset hold naučit hospodařit lépe. A pokud je na ÚP, tak má taky nějakou podporu, se kterou hospodaří. Pokud je naprosto zdravý, není důvod, aby si nenašel práci třeba i někde u pásu, to už je jedno.

Proč by měla zdravého chlapa živit ženská? Jistě něco umí, jen asi nehledá, chytře využívá situace. Stará se alespoň doma o něco, když vy jste v práci? Kdo to financuje? Navaří, uklidí, alespoň přes den, nebo jen sleduje televizi, hraje hry a nic nedělá?

To si ujasněte a také si ujasněte, čí je dům, ve kterém nyní bydlíte. Je váš, nebo také platíte nájem? Pokud jsem dobře vyrozuměl, on tam nemá nic, takže jej čistě teoreticky můžete "vrátit" zpět do toho bytu, který má s manželkou.

Myslím, že by to pro vás bylo nejlepší řešení, on s dcerou ať si jde bydlet do toho bytu manželky, když ona je nyní v léčebně a když už budete něco chtít, tak se sejdete, ale společnou domácnost myslím není potřeba a vhodné, za této situace, abyste vedli.

Buď te zkrátka i trochu více "s v i ně", že to takhle napíšu, ale nic jiného vám asi nezbyde, na líného chlapa musíte jít rázně. Promluvte si s ním o tom, a když se bude cukat, neustupujte, trvejte na svém.

Datum: 13.04.16 15:41
Všem moc děkuji za názory a rady.Přeji hezký den.
Datum: 13.04.16 14:19

Pritel je vyzirka. Na druhou stranu je to vztah 2 lidi, ty mu to umoznujes a proto to on dela. Muj otecko (alkoholik, pivko mu chutna uz 55 let) sliboval mamce mnoho let, ze se bude lecit, ze umira, ze ma rakovinu... No nejvic mamce pomohlo, kdyz od nej pred 22 lety odesla. Takze je treba pevne stanovit hranice : budes mi prispivat tolik a tolik, apokud ne...tak... Pokud nejsi soucasti reseni problemu, jsi sam ten problem. Ze je jeho exmanzelka na psychine je smutne, ale existuje socialni stat a jiste ma nejake pokrevni pribuzne, kteri se postaraji. Mimochodem, i kdyz je na nemocenske ma pravo na nemocenske davky. To je ale prekvapeni vid?

Drzim palce, stanov hranice. Pripadne doporucuju konzultaci s psychologem, aby sis posilila sebevedomi.

Datum: 13.04.16 20:50

Přítel je debil a vy jste husa /promiňte!/ ...krmíte ho na úkor sebe a vlastních. Proč se takového chlapa držíte...nebo, na co si ho držíte, to jste na tom tak bídně, že nenajdete seriózního chlapa?

Od: nutt®
Datum: 14.04.16 03:25
Zdravim,
nedokážu si Váš případ ani představit, to jako udělat například nákup a on Vám nedá ani korunu? Nevím možná mám nějakou starou školu (25let) ale nemá být chlap živitel rodiny a ne přesný opak? To s těmi rohlíky když jsem přečetl musel jsem se stydět i za Vašeho přítele. Nezlobte se ale jaké máte s takovým člověkem plány do budoucna? Pokud přítel pracuje a není v tíživé finanční situaci měl by Vám ne přispívat ale platit minimálně 50% všech nákladů na byt, stravu apod. Za 2 roky má asi pěkně naskudleno takže teď ať Vás vezme na Kanáry a poté vše napůl ;)
.
Hezký den NutT

Datum: 14.04.16 14:51

já to věděl, máš na profilu obrázek z Hearthstone Assassinate?:) Ostatním se omlouvám za diskusi mimo téma.

Datum: 16.04.16 21:21

Jen,ab se k vám nenastěhovala i jeho bývalá žena,kterou až propustí z léčení,bude potřebovat,aby jí někdo pomohl -vůbec by mě to nepřekvapilo,kam by Vás ten Váš ,přítel, až dostal...nebo se teď budete starat a a ž ji pustí,Váš ,přítel, odejde k ní...nečekala bych od něj nikdy nic dobrého!Myslete i na syna,že toto vidí a žije v tom -děti vidí víc než si myslíme!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.