Každodenní umytí vlasů

Od: Datum: 03.04.16 10:02 odpovědí: 12 změna: 04.04.16 11:34
Dobrý den chtěla bych se zeptat jelikož jak byly minulí týden ty Velikonoce tak sem si myla vlasy každý den a teď bych si je tento týden myla opět každý den a příští týden bych najela do starých kolejí a myla si je obden☺
Poškodí mi to nějak vlasy?Vypadají mi?
Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trevor*
Datum: 03.04.16 10:04

Nebojte, určitě Vám nevypadají..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: blanka2344
Datum: 03.04.16 10:09
Dobře,mockrát děkuji☺
Datum: 03.04.16 12:15
avatar

já teda nevím, ale zajímal by mě důvod proč každý den, špinavé je nemáte a přece jen to časem, může být na škodu, zvlášt z používání šamponu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 13:00
avatar
Třeba chodí fárat...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 03.04.16 14:49
avatar

Zdravím,Blanko.

Vlasy Vám nevypadají,to je hloupost a čirý nesmysl.Jedna má dobrá známá si je myje také každý den,Proto,že se jí hodně mastí.Nevím,zda to máte stejně,ale asi ano.Ono je také důležité,jak se vlasy vlastně správně myjí.Třeba zde.


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 15:39
avatar

No, já bych řekl, že se ji mastí právě proto, že si je myje každý den.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 16:10
avatar

- když se vlasy myjí každý den, tak se samozřejmě mastí a řekla bych, že i slábnou, ledaže by byly krátké.


doplněno 03.04.16 16:39:

- tím chci říct, že u krátkých vlasů je to jedno.

Jinak má pravdu "blesik" - stačí to jednou- dvakrát vydržet bez umytí. Ideální bych řekla je mytí 1-krát týdně.


doplněno 03.04.16 19:05:

coklit

- možná záleží na kvalitě vlasů, já jsem je měla moc jemné a dost se mi mastily. K mytí 1x týdne jsem došla po sérii různých pokusů. Ale používala jsem vždy obyčejný šampon, nic zvláštního. Vlasy - polodlouhé mikádo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.04.16 16:29
avatar

Každodenním mytím se vlasy více mastí, přispívá k tomu hlavně mytí pokožky, dráždění mazových žláz. Šampony už dnes můžete koupit kvalitní, pro každodenní mytí vlasů, ale snažte se mýt jen ty vlasy a nedráždit pokožku, pokud si je musíte mýt denně. Pokud je nemáte z nějakého důvodu zaprášené, tak naopak vydržte si je mýt 1x za 10 dní a pomalu se Vám přestanou mastit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 17:49
avatar
Myji si vlasy každý den, mám je dlouhé a rovné a vypadají zdravě. Vydržet nemýt si vlasy, jsem vydržela párkrát o prázdninách vždy asi měsíc. Nic se nezměnilo. Vlasy mi nemastné vydrží den a půl a půl dne s mastnými vlasy chodit odmítám. Takže myji každý den. Nevím jak krátké vlasy, ale dlouhé jsou jako lapač prachu,kouře a vůbec všech nečistot. Tak jako si každý den myji obličej a tělo, tak si každý den, myji i vlasy a ani nepoužívám žádný zvláštní šampón.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 19:23

Zeptala sem se kadeřnice-sousedky = pokud je třeba vlasy mýt tak i každý den. Nejdřív vlasy opláchnout teplou(těl.teplota/ vodou,pak 1 dávka šamponu na každodenní mytí vlasů,jemně promnout, potom hodně oplachovat až je čistá voda.Může se použít kondicioner nebo tužidlo pěnové-velikosti vejce - to vždycky jen na vlasy,nikdy ne na pokožku. Nejlépe nechat uschnout na vzduchu.Už na začátku vodou se smyje polovina prachu...Záleží na kvalitě vlasů,jaké přípravky použiješ...jemné vlasy-tužidlo,silné vlasy - kondicioner...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 03.04.16 19:28

Mám pocit, že dlouhodobým denodenním mytí vlasů se začnou vlasy více mastit, protože pokožka nechce být suchá (nechráněná). Až pak budete chtím s častým mytím přestat, nějakou dobu budou vlasy více zamaštěné.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 04.04.16 11:34

Každodenní mytí šamponem vlasy nijak nepoškodí a ano nevypadají, jí jsem si myla vlasy denně asi 20let.

Nevěřím tomu, že by si člověk, který nemá mastné vlasy a stačí mu mytí třeba 1x týdně, začal jen tak z plezíru mýt vlasy každý den. K tomu nemá důvod. Naopak častějším mytím člověk reaguje na zvýšné maštění vlasů. Nejdřív nějaký čas setrvává při méně častém mytí, ale když přjde na to, že se to opravdu nedá, začne mýt každý den.

Co si budem říkat, vlasy jsou koruna krásy. Pokud účes není dokonalý, vždy bude stát celková vizáž za prd. Naopak pěkný slušivý účes a člověk mnohem lépe vypadá a i se lépe cítí, to jde s sebou ruku v ruce. Být muž, tak vlasy vůbec neřeším, vezmu to strojkem na 3mm a myju si hlavu sprcháčem a češu froté ručníke. Bohužel, nejde to tak, s krátkými vlasy vypadám a vždy jsem vypadala blbě, potřebuju mít vlasy aspoň po bradu.

Taky jsem měla dlouhá desetiletí období každodenního mytí. Naštěstí jsem to překonala a pomohla mi v tom žitná mouka. Takže dle mě není důležité, jak často si hlavu člověk myje, ale ČÍM si jí myje. Na radu kamarádky jsem vyzkoušela mytí žitnou moukou a moje vlasy už půl roku neviděly šampon. Asi čtvrt roku jsem myla stále denně, po čtvrt roce se pokožka zklidnila a já začala mýt místo 7x v týdnu jen 3x. Takže aniž bych musela chodit s mastnými neupravenými vlasy, počet mytí se snížil. Šampónů jsem vyzkoušela mraky, včetně drahých ze salónů, z lékárny... Ovšem žintou mouku neporadí žádný kadeřník, protože z toho nic nemá a nemůže to prodávat. Ona totiž stojí do 20Kč za kilo a vydrží několik týdnů. Ano, není to uživatelsky přátelské, musí se smíchat v mističce s vodou a pak nanést na vlasy, důkladně promnout a důkladně opláchnout,spláchnout po tom vanu nebo sprcháč, aby nikde nezaschly zbytky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.