Oznameni o svatbe rodine. Jak?

Od: odpovědí: 17 změna:
Dobry den, psala jsem tady ze bych chtela aby jsme se s pritelem vzali. Ted se uskutecnilo ze me pozadal o ruku ale pro zmenu nevi jak to rict rodine. Poradte prosim nejaky napad, primo narovinu to rict nechce ze se boji reakce ( i kdyz jeho mama i dcerou to chcou/ pocitaji s tim) dekuji za rady
17 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar ben

Dobrý den, pokud si chcete s rodinou udržet normální vztah i do budoucnosti, tak to řekněte narovinu. Také se může Váš přítel doma zmínit, že např. od příštího týdne už nebude svobodný muž. Případně Vaši matce oznámíte, že už nebudete slečna. Zdravím!

P.S. Z otázky jsem nepoznal, s kterou rodinou je "problém".

doplněno 28.03.16 17:07:

utajena - co bude horší? To oznámení nyní nebo oznámení o svatbě až následné a bez účasti matky? A pozor - pokud má Váš přítel takový "vítr" ze své matky, tak ji bude dost podléhat a vždy bude mít pravdu ona - ne Vy. Nebudete to mít snadné (prosadit se a mít oporu svého manžela).

doplněno 28.03.16 17:18:

"Maminko, chtěl bych Ti něco říci - tak se posaď a jen poslouchej. Pamatuješ si na tu Marušku, co jsem s ní chodil? No, tak spolu chodíme stále, já jsem ji požádal o ruku, ona souhlasila (její rodina také) a budeme se brát. Takže, tímto Tě na naši svatbu zveme.

Nejsem už malý chlapec, že se jednou ožením jsi musela očekávat - a nyní se tak stane."


Moje rodina to uz vi ale pritel se nejak boji rict sve matce ze se chceme vzit

Tak to udělejte Vy. Řekněte, že Vás požádal přítel o ruku a Vy jste souhlasila. Takže teď budete hledat vhodné datum...Možná byste mohli rodinu pozvat na oběd a při té příležitosti to říci ve vhodnou chvíli.


doplněno 28.03.16 17:16:

Není třeba v tom hledat nic složitého. Co třeba - mami, požádal jsem přítelkyni o ruku. Neodmítla mne, takže se budu v dohledné době ženit.


doplněno 29.03.16 19:34:

Já bych to nechala na partnerovi tedy. Když se chce ženit, pak si musí poradit i s tímto. V životě přijdou horší chvíle a muž by měl být ženě oporou. Takže to za partnera neřešte a nechte ho, ať si najde vhodná slova sám. Je to už dospělý muž.


No on ze to chce rict sam ale nevi jak... Tak jsem myslela spis radu jak to rict

 


0x
avatar iz

Samozřejmě přímo.

 


0x

Utajená,promiň,ale čeho se bojíte?!

Že Vás rodiče zastřelí nebo dostanete domácí vězení?

Jste dospělí,dokonce máte už i dítě a sami se chováte jako děti !

Rodičům to oznamte přímo,bez okolků.Budou šťastni,jak jinak.

 


0x

Tak! A máte utrum, půl roku bez počítače a žádnej večerníček! Jasně, že jednat na rovinu, nic jiného vám stejně nezbývá.


doplněno 28.03.16 18:31:

Maminko, tatínku rád vám chci představit svou budoucí manželku a maminku našeho prcka... Je dobré na tuto větu rodiče předem připravit ať je netrefí šlak a ať mají čas tuto informaci vydýchat.Nezapomenout dát tchýni kytičku!

 


0x
avatar axus

Vy si vazne chcete vzit chlapa, ktery se boji rict rodicum, ze se bude zenit? To je takovej utaplej nebo se za to (a tedy za Vas) stydi?

 


0x
avatar babajaga

Chování Vašeho partnera nemohu pochopit. Žijete spolu, máte spolu dítě, chcete to zpečetit sňatkem. Není rozumnější řešení, než toto.

A on to nedokáže říct své rodině. Proč? To jste taková chudinka, že se za Vás stydí? To snad NE! Nebál se zplodit dítě, nebál se s Vámi sestěhovat, ale věty: "Mami, já se budu ženit!" se bojí.

Když spolu dva mladí lidé chodí, mají se rádi, spíš se právě rádi tím svým partnerem pochlubí a rádi ho představí, jako svého nastávajícícho.

Navíc píšete, že "JEHO MÁMA I S DCEROU TO CHCOU;)". Tak co je na překážku? Ony to chtějí, on se bojí jim to říct. Přece to musí vědět, připraviot se na tu událost, jistě budou hosty na svatbě, maminka něco pomůže popéci, připravit. Proto by to měla vědět jako jedna z prvních. Je to jednou jeho máma. Ona neví, že má on partnerku, že spolu mají dítě, že spolu bydlí? Co jiného by jí měl prozradit, než termín svatby?

Je tady nějaký zádrhel. Pokud se Váš nastávající bude v dalším životě pokaždé chovat tak nerozhodně, svázaně a ušlápnutě, bude se bát, ostýchat apod., snad by bylo lepší s tou svatbou ještě počkat. A věřit, že snad časem zmužní. Ovšem může se také stát, že takový jelimánek zůstane až do smrti. Což bych Vám nepřála. Jaga.


doplněno 30.03.16 08:51:

Také záleží, jak se k tomu postaví jeho matka. Ale matka synovi pokaždé porozumí. A matka dceři? To už je horší.

Vzpomínám - seznámili jsme se před Vánoci v roce 1972. Svatba byla v říjnu 1975. Takže jsme spolu chodili skoro 3 roky. V létě 1975 jsme si spolu dohodli svatbu. Bylo mi 20 let, jemu 24. Brát jsme se nemuseli. Šel mou matku požádat o mou ruku. Matka /tehdy 43 letá, už byla přes rok vdovou. Asi tady hrála svou roli i závist, ona je sama, bez muže, holka se bude vdávat... Místo, aby byla ráda, svolila a popřála nám vše nejlepší, začala se hystericky hihňat, jako puberťačka. Přehlédla nádhernou kytici plnou anthurií, kterou jí můj budoucí snaživě podstrkoval a jen vejskala: To si ale děláš srandu, viď, že si ze mě děláš jen srandu!

Bylo mi v té chvíli nesmírně trapně. Připadala jsem si jako jalovice na trhu, kterou by jedna strana ráda koupila, druhá ji nechce prodat.*smich* Co mohla matka po 3 letech naší známosti čekat? Mohla být ráda, že to dospělo ke svatbě, horší by bylo, kdybychom se rozešli. Ne, ona se chovala opravdu jako praštěná. Tehdy mě to mrzelo, dneska to už mohu napsat po pravdě.

Dodnes, když si na ty chvíle vzpomenu, je mi nesmírně trapně. Byla to trapné chvíle.

Pokud máte tedy matinku podobnou té mé, neříkejte jí nic a pozvěte ji až na svatbu. Včas, aby se stihla dát do gala. Jaga.

 


0x
avatar lidus

Můj muž přišel s kytkou a jelikož s ní chodil často, maminka nečekala žádnou řeč, prostě jsme rodičům řekli, že plánujeme svatbu, maminka jen řekla hlavně ne v létě, to se mi špatně peče a otec prohlásil, že on žádal o ruku v kleče. Manžel odpověděl, že klekat si nebude a pokud na tom trvá, tak ať si mě nechají. Jeho rodičům jsme to řekli asi měsíc před termínem svatby. Za a jim to bylo šumafuk a za b jsem nebyla bohatá nevěsta. Dcera přišla s ultrazvukem a bylo jasno, její dnes už exmanžel nedonesl ani kytku. Jakápak žádost o ruku, chcete se vzít-vemte se a nemusíte čekat na požehnání rodičů. Pokud bych na něj čekala já, nikdy bych se od tchýně nedočkala ani po 35 letém manželství jsem až do její smrti nebyla dost bohatá nevěsta.


doplněno 29.03.16 13:41:

Máte roční dítě, co chcete oznamovat, to snad už rodiče ví, že spolu žijete.

 

 


0x
avatar ladinpraha

"... psala jsem tady ze bych chtela aby jsme se s pritelem vzali ..."

Taky jsi psala, že nemáš chuť se s přítelem milovat, i to, že přítel nechce odejít od maminky. Nebylo by tedy na místě hledat příčinu jinde, než v tom, že neví, jak to sdělit?

 


0x

Tak v "lepších rodinách" panuje i dnes takový obyčej, že nastávající ženich přijde žádat rodiče nevěsty o její ruku. Dříve to mělo svůj, hlavně ekonomický, význam. Manželství bylo dříve obyčejně na furt a žena tenkrát se držela spíše v domácnosti, tudíž manžel byl garantem, že ona neumře v manželství hlady. Proto taky docela chápu, že dřívě měli rodiče poslední slovo. No řekněte, poslali byste svého potomka do nějaké bídy? Dnes je všechno jinak. Rodinné vztahy rodiče - děti jsou dneska dost rozvolněné (obyčejně současné děti jsou chytřejší, než jejich rodiče). Zkušenosti se předávají těžko, když se mění režimy. Tam má každý zkušenost jinou. Ale stejně Vám radím - trochu té tradice se snažte zachovat a jděte normálně rodiče snoubenky požádat o její ruku. Vždyť je to hezké.

 


0x

Absolutně nechápu,proč dumat nad tím,jak sdělit takhle v podstatě radostnou věc - pokud v tom není něco,o čem jsi nepsala...to potom babo raď!

 


0x
avatar babkazov

Nezlobte se na mě, ale co to je za chlapa, když se takhle bojí maminky! A ještě k tomu proto, že dělá to, co je správné! *sok*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]