Zvracení miminka po kojení

Od: Datum: 25.03.16 16:31 odpovědí: 10 změna: 31.03.16 15:07

zdravím potřebovala bych poradit, mám 10denní dceru a po kojení mi pořád zvrací i na prázdno a pak má zase hlad někdy uplně usne a pak se znova pozvrací. Nemůže to být mým mlékem? nevím si rady! děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.16 16:54

to byste měla ihned konzultovat s pediatrem

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 25.03.16 16:55
Mlékem těžko.
Ještě jsem neslyšela,že by mimi po mateřském mléce zvracelo.
I když...Jíte a pijete zdravě?...
Necháváte dítě po krmení říhnout.
Někdy to trvá delší dobu a dítě říhává vícekrát po sobě.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.03.16 17:00

Hm. Vyvolala jste mi docela pěkné vzpomínky.

Mamina dala miminům napít a já jsem je pak asi pět, někdy i deset minut nosil po bytě, dokud si pořádně neodbrkli. Mimina jsem držel nastojato, s hlavičkou položenou na moje rameno.

Odtud moje rada : Zaměstnejte tatíka, ať spolupracuje.

Od: ivik®
Datum: 25.03.16 17:17

Pokud máte možnost,vyhledejte pediatra ihned, třeba na pohotovosti pro děti.Hrozí dehydratace miminka,neodkládejte to a vyhledejte odbornou pomoc...

doplněno 25.03.16 17:27:

Může mít třeba v trávicí soustavě nějaký problém,nechci vás nějak strašit, ale u tak malinkého dítěte je to na odborné posouzení...

Ohodnoceno: 5x

Od: pb®
Datum: 25.03.16 20:18

Miminka mohou mít reflux. Pomoct může důkladné odříhnutí ve svislé poloze, miminko vlastně vůbec do vodorovné polohy nedávat, vždy dbát na to, aby byla hlavička trošku výš, třeba vypodložit nohy u postýlky. Při kojení odstříkat přední řidší mléko, které se snadněji vrací z žaludku do jícnu. Po pár měsících by to mělo přestat, každopádně informujte dětskou lékařku.

Datum: 25.03.16 20:55

Zřejmě má vaše dceruška tzv.gastroezofageální reflux.Když se miminko narodí, nemá totiž ještě dovyvinutou jícnovou záklopku mezi jícnem a žaludkem a často se stává, že po kojení blinká.Jestliže vaše miminko přes tohlé trápení ale přibývá na váze, není třeba se znepokojovat.Trpí tím téměř polovina miminek.Někteří si jen ublinkou, jiní zvrací hodně, s prominutím, hodí tzv.šavli. Protože při zvracení je mléko smíšeno se žaludečními šťávami, které v jejich krčku a jícnu nepříjemně pálí, miminko následně pláče.Zlepšení obvykle nastane kolem 4.měsíce a až začnete přikrmovat, mělo by zvracení ustávat.V roce, kdy je svěrač již plně vyvinut, by mělo být vaše miminko již v pohodě.Pokud je reflux silný, měla byste miminku přes den zvýšit jednu stranu postýlky,aby mělo horní polovinu těla lehce zvýšenou.Nedělejte s ní žádné ostré pohyby, vše pomalu a přenášejte ji vždy ve zvýšené poloze.Kojit také jen ve zvýšené poloze. Při říhání se snažte nemačkat žaludeček.

Zvracení může mít příčinu také v alergii nebo intoleranci laktózy v mateřském mléku. Pokud má vaše miminko zelenou stolici, je neklidná a dost pláče, je opravdu třeba konzultace s dětským lékařem.

Od: chatarka
Datum: 25.03.16 21:52

Když se miminka učí pít , nebo už to umí , ale spěchají , hltají, tak spolykají plno vzduchu. Ten je tlačí jak bublina.S odříhnutím kolikrát ublinknuly.Někdy i moc. My jsme nosily děti po pití opřené nastojato o naše rameno zepředu bříškem,na rameni plínu, aby si odříhly. Někde se od toho upustilo nebo se děti nějak pokládají na bok. Noste ji po kojení ve stojaté poloze raději dýl, ale většinou po jednom říhnutí už to je O.K.. Samozřejmě, že poměry v malém tělíčku jsou kolikrát nezralé, ale většinou se to spraví časem.

Datum: 26.03.16 07:29

Figurek i Chatařka mají pravdu. Necháváte hodně odříhnout? Děti u pití dýchají a vzduch jde i do trávení, spolu mlíčkem. Dokud neodříhnou, vzduchová bublina jde do pusenky a nese sebou i mlíčko.*hej*Když dítě dobře neodříhne, nejenže se poblinká, ale hrozí, že zvratky vdechne. Ikdyž se neudusí, hrozí, že žaludeční šťávy poleptají průdušnici a průdušky.

Datum: 31.03.16 11:27

Od: idak
Datum: 31.03.16 15:07

Jedna rada od porodní babky.Uvařit trošku rýže ve větším množství vody.Vývar je mléčně zakalený.Tento vývar dát miminku asi 3 až 5 malinkých lžiček.Chvilku počkat a potom teprve nakojit.Nemusíte se bát ,je to vyzkoušený.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.